Wskaznik rezerwy.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Wskaznik rezerwy.

Postprzez shuzzly » 8 lut 2017, o 17:51

Witam.. jeśli nie ten dział lub był już taki temat to wybaczcie ;)

Mam pytanko, posiadam Golfika 3 94r, benzyna 1.6 i wymieniłem w nim cały zegar, mianowicie włożyłem w niego zegar od seata.
I czy zadziała w nim podświetlenie rezerwy paliwa?
W miejscu podświetlenia jest miejsce i włożyłem do niego sprawną żaróweczkę ale jeźdzę już tydzień i na moje oko paliwa mam tyle ze dawno powinno się zaświecić.
I jak to jest, czy nie zawsze, nie we wszystkich golfach po zmianie zegara ta opcja zadziała?

Pozdrawiam
shuzzly
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 07:18
Rocznik: 94
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wskaznik rezerwy.

 

Re: Wskaznik rezerwy.

Postprzez Thorsten » 8 lut 2017, o 20:32

Ogólnie liczniki w golfach nie miały kontrolki rezerwy. Te w seatach już miały- podobno nie wszystkie ale miały. Funkcja ta znajduje się w samym liczniku i nie ma to związku w jakim aucie licznik pracuje. Przychodzi mi do głowy pomysł sprawdzenia kontrolki mianowicie: w bagażniku pod dywanikiem tam gdzie jest koło zapasowe na prawo od koła masz dekielek metalowy przykręcony trzeba śrubami pod nim jest góra pompy paliwa czyli przewody paliwowe oraz samo zasilanie pompy oraz przewody wskazania czujnika. Odłącz jedyną w sumie kostkę elektryczną tą 4 pinową i przełącz na zapłon, i teoretycznie licznik powinien zareagować tak jak by bak był pusty i zobaczysz czy będzie się też świecić kontrolka rezerwy czy nie. Aha na pewno nie odpalaj auta na odpiętej pompie. Po wszystkim wepnij kostkę z powrotem do pompy i przykręć dekielek. Jeśli na odpiętej kontrolka się nie zapali to znaczy że jej nie masz.
To w teorii.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wskaznik rezerwy.

Postprzez shuzzly » 8 lut 2017, o 22:27

Aha, dzięki za wskazówkę.
Sprawdzę jutro lub pojutrze, bo na razie mam nawał pracy.

Pozdrawiam


edit//

Odpiąłem tą kostkę cztero-pinową i brak reakcji, zero podświetlenia rezerwy jak i żadnego ruchu wskaźnika.

I teraz pytanko... od czego to zależy ze w innych golfach działa a w innych już nie?
shuzzly
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 07:18
Rocznik: 94
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości