Problem z nagrzewaniem wnętrza

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Problem z nagrzewaniem wnętrza

Postprzez Kamil13 » 3 gru 2016, o 12:58

Witam Wszystkich :-)
Potrzebuję pomocy. Mianowicie, mój Golfik bardzo słabo grzeje wnętrze. Zeszłej zimy problem ten nie występował, w środku można było siedzieć na krótki rękaw niemal. Auto miało wymieniony płyn chłodniczy, układ nie jest zapowietrzony, sprawdziłem wszystko. Oba węże wchodzące do nagrzewnicy są gorące, po poluzowaniu widać, iż płyn dochodzi. W środku sprawdziłem, czy czasami nie wypięła się linka od temperatury, trzyma się pewnie. Gąbka też nie wylatuje z kratek nawiewów. Po puszczeniu ciepłego nawiewu przez kilka sekund leci gorące powietrze po czym temperatura zaczyna spadać i leci zaledwie letnie powietrze. Golfik trzyma stałą temperaturkę 90 stopni C. Auto wyposażone jest w klimatyzację manualną, instalację LPG, ma też zamontowaną chłodnicę dwuwentylatorową (nie wiem, czy to istotne). Proszę wszystkich o pomoc ;-)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Kamil13
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 gru 2016, o 12:28
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8 benz
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Problem z nagrzewaniem wnętrza

 

Re: Problem z nagrzewaniem wnętrza

Postprzez junior44 » 22 gru 2016, o 20:48

Pewnie wina nagrzewnicy... zapchało już ja i nie jest wydajna
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Problem z nagrzewaniem wnętrza

Postprzez Kamil13 » 3 lut 2017, o 16:26

junior44 napisał(a):Pewnie wina nagrzewnicy... zapchało już ja i nie jest wydajna


Właśnie w tym jest problem, nagrzewnica sprawdzona, wyciągnięta, wyczyszczona, Działa. Coś innego? :-)
Avatar użytkownika
Kamil13
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 gru 2016, o 12:28
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8 benz
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Problem z nagrzewaniem wnętrza

Postprzez Misiek1994 » 7 lut 2017, o 13:36

Ja moją wyciągnąłem też wyczyściłem, dmucham idzie normalnie powietrze, a jednak kupiłem nową, koszt 50 zł i różnica jest nieporównywalna w oporze powietrza, więc możliwe że po prostu nie jest już tak wydolna. Druga rzecz mi to pasuje jednak na gąbki. Może już dawno wyleciały, a nawet nie zauważyłeś. po rozebraniu "dołu" bez ściągania całego kokpitu, możesz zobaczyć czy masz gąbki na głównej klapce.
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości