Przeciwmgielne przednie.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Przeciwmgielne przednie.

Postprzez mlodyidosia » 16 sty 2017, o 12:34

Witam, mam chęć założenia sobie świateł przeciwmgielnych przednich, gdyż mam tylko tylne. Mam kupiony przełącznik oryginalny i mam kupione zamiast zaślepek (tu gdzie kierunki w zderzaku) światła postojowe z których chcę zrobić przeciwmgielne przednie. Ktoś mi powie dokładniej jak i co do czego mniej więcej podczepić aby to działało tak jak powinno? Z góry dziękuję :-)
Avatar użytkownika
mlodyidosia
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 12:36
Lokalizacja: Lubelskie
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Przeciwmgielne przednie.

 

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez adams » 16 sty 2017, o 13:17

mlodyidosia napisał(a):światła postojowe z których chcę zrobić przeciwmgielne przednie.

Szalony wariacie Ty :hyhy:

Podrzuć foto tych Twoich postojówek w wolnej chwili. A najchętniej jak leżą na aucie, bo zastanawia mnie od czego Ty to dopasowałeś. Bierzesz pod uwagę, że żarówka przeciwmgielna się "troszkę" mocniej nagrzewa i że te Twoje postojówki mogą się usmażyć no nie ? Oczywiście Twoje odbłyśniki i Twoja wola. Z tego co już nie pamiętam to CHYBA przewód masz w złączce nad chłodnicą. Dokładniej który to pin to albo sprawdź miernikiem, albo poszukaj trochę na forum w tematach z przed jakichś 2-3 lat powinieneś znaleźć wszystko czego Ci potrzeba. Prawdopodobnie podmieniasz tylko wyłączniki świateł, ciągniesz jeden przewód od złącza nad chłodnicą, dalej rozdwajasz go po jednym na stronę. Masę bierzesz z reflektorów po jednym przewodzie na lampę. Żadnej filozofii nie ma. Przy podłączaniu przewodów do lamp pamiętaj, że żarówka postojówek bierze jakieś 5W a halogenowa jakieś 10-11 razy więcej. Kombinuj i się nie spal ! Powodzenia :super: POZDRO :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez szymekk » 16 sty 2017, o 13:56

yyyy.... no ciekawie. Tak jak mówi kolega wyżej, kabel masz doprowadzony do złącza nad wentylatorem dokładnie to jest chyba szaro żółty. Zmieniasz przełącznik, dociągasz ten kabel do obu halogenów, ale nie rozumiem jak ty chcesz z postojówek zrobić przeciwmgielne, raz że takie coś raczej nie będzie wgl świeciło tak jak powinno a dwa że tak jak wspomniał kolega, 5 wat a 55wat to jest duża różnica... dotykałeś może kiedyś lampki nocnej jak się nagrzeje? Stopi Ci się to jak nic... Jak chcesz to mieć zrobione porządnie to kup halogeny Hella ori, cena jakieś 80-100zł za pare i będzie to tak jak ma być.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez mlodyidosia » 16 sty 2017, o 19:17

adams napisał(a):
mlodyidosia napisał(a):światła postojowe z których chcę zrobić przeciwmgielne przednie.

Szalony wariacie Ty :hyhy:

Podrzuć foto tych Twoich postojówek w wolnej chwili. A najchętniej jak leżą na aucie, bo zastanawia mnie od czego Ty to dopasowałeś. Bierzesz pod uwagę, że żarówka przeciwmgielna się "troszkę" mocniej nagrzewa i że te Twoje postojówki mogą się usmażyć no nie ? Oczywiście Twoje odbłyśniki i Twoja wola. Z tego co już nie pamiętam to CHYBA przewód masz w złączce nad chłodnicą. Dokładniej który to pin to albo sprawdź miernikiem, albo poszukaj trochę na forum w tematach z przed jakichś 2-3 lat powinieneś znaleźć wszystko czego Ci potrzeba. Prawdopodobnie podmieniasz tylko wyłączniki świateł, ciągniesz jeden przewód od złącza nad chłodnicą, dalej rozdwajasz go po jednym na stronę. Masę bierzesz z reflektorów po jednym przewodzie na lampę. Żadnej filozofii nie ma. Przy podłączaniu przewodów do lamp pamiętaj, że żarówka postojówek bierze jakieś 5W a halogenowa jakieś 10-11 razy więcej. Kombinuj i się nie spal ! Powodzenia :super: POZDRO :mrgreen:



Mam takie coś zamontowane w aucie:


<
6.jpg


z postojówkami i chcę tylko aby to włączało się poprzez włącznik świateł przeciwmgielnych przednich i tyle :)

Albo zrobić aby włączały się całkiem jakoś osobnym przyciskiem, tylko jak?
Avatar użytkownika
mlodyidosia
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 12:36
Lokalizacja: Lubelskie
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez szymekk » 16 sty 2017, o 19:27

Czyli ty chcesz tylko podpiąć te postojówki pod włącznik halogenów? No to bierzesz ten szaro żółty kabel z gniazda wielopinowego nad wentylatorem, przedłużasz, rozdzielasz na dwa, mase z lamp przednich (brązowy) albo z aku albo z blachy no i zostaje jeszcze wymienić włącznik świateł na wersje z halogenami albo dobrać sie do szaro żółtego w kostce włącznika, odciąć i dać go na przycisk jakiś, do tego + np. po stacyjce i glanc z tym że to takie lipne rozwiązanie. Ja bym wolał to zrobić na włączniku ori jak już niż rzeźby z innym włącznikiem ale jak chcesz
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez mlodyidosia » 16 sty 2017, o 21:27

szymekk napisał(a):Czyli ty chcesz tylko podpiąć te postojówki pod włącznik halogenów? No to bierzesz ten szaro żółty kabel z gniazda wielopinowego nad wentylatorem, przedłużasz, rozdzielasz na dwa, mase z lamp przednich (brązowy) albo z aku albo z blachy no i zostaje jeszcze wymienić włącznik świateł na wersje z halogenami albo dobrać sie do szaro żółtego w kostce włącznika, odciąć i dać go na przycisk jakiś, do tego + np. po stacyjce i glanc z tym że to takie lipne rozwiązanie. Ja bym wolał to zrobić na włączniku ori jak już niż rzeźby z innym włącznikiem ale jak chcesz


Mam kupiony włącznik z przeciwmgielnymi przednimi a oryginalnie to mam tylko z przeciwmgielnymi tylnymi i chcę podpiąć te światełka pod ten włącznik którym włączam przeciwmgielne przednie który kupiłem
Avatar użytkownika
mlodyidosia
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 12:36
Lokalizacja: Lubelskie
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez szymekk » 16 sty 2017, o 21:54

No to tak jak Ci calyczas mówimy... włącznik se wymień, znajdź złącze wielopinowe nad wentylatorem i przedłuż szaro żółty kabel
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez mlodyidosia » 16 sty 2017, o 22:47

szymekk napisał(a):No to tak jak Ci calyczas mówimy... włącznik se wymień, znajdź złącze wielopinowe nad wentylatorem i przedłuż szaro żółty kabel


I do szarożółtego podczepiam je tak? Ok dzięki wielkie :)
Avatar użytkownika
mlodyidosia
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 12:36
Lokalizacja: Lubelskie
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przeciwmgielne przednie.

Postprzez szymekk » 17 sty 2017, o 15:38

tak. Mase możesz wziąść z brązowego z lamp albo z blachy albo z aku
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


dariuszczepiel - kosmetyka-bielsko - wakacje w rumunii - Sklep internetowy w Holandii - sklepinternetowyholandia.nl



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości