Akumulator

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Akumulator

Postprzez golf 1.6 93r. » 4 sty 2017, o 13:49

Witam wszystkich :)
Ostatnio przez przypadek zostawiłem włączone radio w golfie przez całą noc. Rano nawet nie chciał zakręcić. Ale wziąłem go z popychu i pojechałem do pracy. I teraz mam takie pytanie ile bym musiał go ładować przez ile godz. Akumulator 12v 55Ah a prostownik mma 6A. Wode destylowaną już dolałem.
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

Akumulator

 

Re: Akumulator

Postprzez szymekk » 4 sty 2017, o 15:12

około 8 godzin.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Akumulator

Postprzez golf 1.6 93r. » 4 sty 2017, o 15:37

I później już akumulator powinien trzymać? jak będzie całkowicie naładowany i zalany wodą demineralizowaną?
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Akumulator

Postprzez Thorsten » 4 sty 2017, o 16:24

To jak długo będzie trzymać zależy od jego stanu oraz poboru instalacji elektrycznej. Ale jak mówił kolega 8 godzin spokojnie wystarczy, ja uzupełniam stan elektrolitu o ile jest to wymagane i ładuję 12godzin. Odkręcam też korki wlewowe elektrolitu tak by powstała mała szczelina by gotujący się płyn mógł swobodnie parować. Po ładowaniu zakręcam.

Co do samego radia to instalacja w mk3 jest tak zbudowana że ma sygnał "sterujący" radiem, w praktyce radio działa tylko gdy kluczyk jest w stacyjce.
Na początek schemat:
Obrazek

interesuje nas kostka numer 2 czyli ta zasilająca. Pod pinem 4 powinno być napięcie dopiero po włożeniu kluczyka w stacyjkę. Często ludzie montując radia pin 4 odpinają z kostki i zwierają na stałe z 7 czyli ten od stałego zasilania w skutek czego radio może grać nawet mimo wyjętego kluczyka. Skoro radio grało sobie to masz takie dłubanko zrobione. Jeśli chcesz uniknąć tej sytuacji że pozostawione radio sobie gra to podepnij tak jak powinno być że w pinie 4 ma być sygnał od stacyjki a nie stałe napięcie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Akumulator

Postprzez golf 1.6 93r. » 4 sty 2017, o 17:24

Z tym radiem w tedy by było najlepiej. Podłączyć radio pod stacyjkę i finał. Po wyłączeniu stacyjki żeby nic nie grało
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Akumulator

Postprzez Thorsten » 4 sty 2017, o 17:37

Więc odpowiedz podałem ci we wcześniejszym poście. W pinie 4 powinno być napięcie po włożeniu kluczyka a u Ciebie jest pewnie stałe zasilanie. Musisz po prostu odpiąć te stałe i wpiąć takie jakie powinno być. W razie problemów rób zdjęcia. Jeśli masz kontrolkę 12v to poradzisz sobie bardzo sprawnie. W razie problemów można pisać śmiało.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Akumulator

Postprzez golf 1.6 93r. » 4 sty 2017, o 21:56

czyli po prostu wyciągnąć radio samochodowe i przepiąć tylko kable z tej kostki co wchodzi do radia?? tak???? jutro z rana tak zrobię jeśli coś to wyślę ci fotki co i jak
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Akumulator

Postprzez Thorsten » 4 sty 2017, o 22:19

Powoli by nie narobić biedy. Wyjmij radio i oceń czy kostka instalacji wpina się od razu do radia czy jest jakaś przejściówka między nimi. W przypadku opcji drugiej oceń wzrokowo czy nie ma tam widocznych połączonych ze sobą kabli.

A więc kolorystyka:
- czarny masa
- czerwony stałe 12V
- żółty 12V po włożeniu kluczyka
- niebieski "remote" napięcie +12V po włączeniu radia
Cała filozofia polega na tym że po stronie radia masz zwarte czerwony i żółty kabel. Musisz żółty oddzielić od czerwonego i wpiąć go w kostkę po stronie instalacji auta ale w pin 4. Więc rozłączasz go od radia i łączysz z pinem 4 kostki samochodu. Mówię ogólnie to w najlepszym przypadku trzeba tylko wsuwki spiąć a w najgorszym jakiś warijat pociął instalacje elektryczną. Więc radzę na spokojnie obejrzeć sprawę a w razie wątpliwości zrobić fotki i zapodać na fora. Lepiej na spokojnie zrobić niż pochopnie narobić sobie biedy.


Obrazek
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Nowy akumulator

Postprzez golf 1.6 93r. » 6 sty 2017, o 17:37

Siemka,Wczoraj kupiłem nowy akumulator. Dzisiaj mój golf w ogole nie był odpalany dopiero jutro będę jeździł. To teraz pytanie czy on tak szybko się nie rozładuje przy takich mrozach?

Thorsten: Proszę nie zakładać nowego wątku praktycznie o tym samym. Oba wątki spięte w jeden.
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Akumulator

Postprzez Thorsten » 6 sty 2017, o 18:15

2-3 tygodni zależy od poboru w spoczynku. Z własnej praktyki wiem że 3 tygodnie w golfie fakt że latem ale aku dał radę zakręcić . Biorąc poprawkę na mrozy to 2 tygodnie spokojnie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Akumulator

Postprzez golf 1.6 93r. » 6 sty 2017, o 18:21

czyli jak jeden lub dwa dni postoi na nowym akumulatorze to nic mu ise nie stanie?
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Akumulator

Postprzez szymekk » 6 sty 2017, o 19:11

może stać 2 tygodnie jak wspomniał kolega i nic mu się nie stanie. Akumulator nowy więc powinien bez zająknięcia odpalić. Przy okazji możesz sprawdzić ładowanie bo skoro wymieniłeś aku to szkoda by było gdyby nie właściwe napięcie ładowania go uszkodziło.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości