Trochę słabo grzeje.

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Trochę słabo grzeje.

Postprzez 99szymon99 » 9 lip 2016, o 08:06

Witam. Mam taki problem że golfik słabo grzeje w środku, co prawda idzie ciepłe powietrze ale na tyle słabe żeby np zimą jechać bez kurtki. Tej zimy to zauważyłem. Mają poprzednio również golfa mk3 no to bez porównania, w tamtym był wręcz upał a w tym tak sobie... Węże od i do nagrzewnicy są tak gorące że nie idzie ich utrzymać gołą ręką gdy jest sinik rozgrzany, wąż od chłodnicy również tak gorący że nie idzie go utrzymać. Poziom płynu w zbiorniczku w idealnym stanie zapowietrzony również nie jest, termostat 100% sprawny bo silnik się pięknie dogrzewa i pamiętam że w konkterny mróz (ok.-15stopni) trzymał stałą wartość i ani stopnia mniej czy więcej, sprawdzałem nawet tą linkę co idzie to panelu sterującego i gdy przekręcam tym pokrętłem to linka normalnie się wysuwa i tylko linka, obudowa stoi w miejscu więc tu też jest ok. No ja już nie mam pojęcia, lekkie ciepło zaczyna lecieć gdy pokrętło jest ustawione w poziomie czyli też dobrze a gdy dam na maxa to tak bardzo ciepło nie jest. Co może być tego powodem?
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Trochę słabo grzeje.

 

Re: Trochę słabo grzeje.

Postprzez matigby » 16 paź 2016, o 12:06

<
20161015_172722[1].jpg
te blaszke trzeba zakleic filcem lub jakims tworzywem
Jeżeli ktos ma VW i ma problem z slabym ogrzewaniem w kabinie polecam zajrzeć do klapki która znajduje sie miedzy wentylatorem a nagrzewnica wystarczy zdjąc schowek 5 gwiazdek i odkręcić wentylator przekreca sie go w lewo sam wypada i jedna srobka M6 na scianie grodziowej w komorze silnika i schodzi caly korpus wentylatora i mamy oto taki widok jak na zdjeciu .Wystarczy to czyms zakleic polecam filc+ kawalek tworzywa i skrecic to srubkami m4 .Normalnie ta blaszka powinna byc pokryta gąbką, u mnie jak widac brak było tej cholernej gąbki icieple powietrze mieszalo sie z chlodnym i w srodku szlo zamarznąć :D .Po wymianie nie idzie w srodku wytrzymac tak grzeje :D
The Power of dreams
Avatar użytkownika
matigby
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 21:15
Lokalizacja: Bytów

Re: Trochę słabo grzeje.

Postprzez matigby » 16 paź 2016, o 12:08

po tym zabiegu po 2km leci cieple powietrze :D gdy temp na zewnatrz jest 0 stopni C
The Power of dreams
Avatar użytkownika
matigby
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 21:15
Lokalizacja: Bytów

Re: Trochę słabo grzeje.

Postprzez Kml89955 » 17 paź 2016, o 17:38

Witam , u mnie podobna sytuacja , też z kratek wylatują kawałki gąbki i właśnie zastanawiałem się co tam się rozpada w środku , na razie grzeje w miarę dobrze ale na zimę pewnie przyda się przykryć tą blaszkę , więc dzięki za info.
Kml89955
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 23:08
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4abd
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Trochę słabo grzeje.

Postprzez witboy » 26 paź 2016, o 20:57

gorzej jest jesli ktos ma klime ten sposob nie dziala, trzeba sciagac cala deske jak do wymiany nagrzewnicy, u mnie operacja robiona 4 lata temu, ale od tej pory wszystko cacy, ja uzylem silikonu wysokotemp i pianki pod panele zeby to skleic razem, jeszcze poprawilem prowadnice co idzie powietrze na szybe i teraz wszystko cacy od tylu lat :)
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Trochę słabo grzeje.

Postprzez Pawełek998 » 30 lis 2016, o 16:26

Jestem nowym forumowiczem, więc na samym początku chciałem wszystkich powitać :)

Od jakiegoś czasu w kratkach nawiewu mojego golfa pojawiała się gąbka. Poza tym, że w aucie było tego pełno i trzeba było częściej sprzątać nie było to dla mnie problemem.. Teraz, gdy na zewnątrz panują już nieco inne temperatury, zauważyłem, że jest problem z ciepłym nadmuchem w aucie.. Tu pojawia się moje pytanie, ponieważ wiele szukałem i trafiłem właśnie do tego tematu. Rozebrałem już schowek, odkręciłem wentylator i stanąłem w martwym punkcie. Żeby to zobrazować cyknąłem kilka fotek:

- foto 1: w zaznaczonych miejscach były takie jakby zatrzaski, zdjąłem je ale okazało się, że z tyłu są jeszcze dwa i jeden u góry gdzie jes problem z dojsciem Obrazek

- foto 2: jak się domyślam klapka na której powinna być gąbka (fot we wcześniejszych postach kolegi matigby) znajduje się w zaznaczonym miejscu
Obrazek

Pytanie brzmi jak rozdzielić dwa elementy aby dostać się do klapki?

Pozdrawiam,
Paweł

Aktualizacja: Wszystko rozebrane bez większego problemu, wystarczyło odkręcić jeszcze jedną śrubę na ścianie grodziowej (pod maską śruba wysunięta najbardziej na prawą stronę pojazdu), co do tych zatrzasków.. małym, płaskim śrubokrętem udało się wszystkie podważyć i zdjąć, przy ponownym montażu bez problemu wskakują na swoje miejsce. Jedynie potrzeba zgrabnych rączek ;p
Pawełek998
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2016, o 22:09
Rocznik: 1993
Silnik: 1400
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Trochę słabo grzeje.

Postprzez damek555 » 11 lut 2021, o 16:21

matigby napisał(a):
20161015_172722[1].jpg
Jeżeli ktos ma VW i ma problem z slabym ogrzewaniem w kabinie polecam zajrzeć do klapki która znajduje sie miedzy wentylatorem a nagrzewnica wystarczy zdjąc schowek 5 gwiazdek i odkręcić wentylator przekreca sie go w lewo sam wypada i jedna srobka M6 na scianie grodziowej w komorze silnika i schodzi caly korpus wentylatora i mamy oto taki widok jak na zdjeciu .Wystarczy to czyms zakleic polecam filc+ kawalek tworzywa i skrecic to srubkami m4 .Normalnie ta blaszka powinna byc pokryta gąbką, u mnie jak widac brak było tej cholernej gąbki icieple powietrze mieszalo sie z chlodnym i w srodku szlo zamarznąć :D .Po wymianie nie idzie w srodku wytrzymac tak grzeje :D



Witam wszystkich

mam pytanie odnośnie tej klapki żeby ją okleić można ją jakoś wyciągnąć z tej obudowy czy trzeba całą obudowę wyciągnąć żeby wymontować klapkę. Muszą być obydwie strony oklejone czy wystarczy tylko z przodu wtedy może by szło w aucie to okleić. Jak to najlepiej zrobić czy trzeba demontować całą deskę żeby wyciągnąć ten środek.
damek555
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lut 2021, o 16:13
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 D
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości