Wybór głośników do golfa

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Wybór głośników do golfa

Postprzez micky7 » 17 lip 2016, o 10:57

Witam wszystkich :)
Od razu mówię, że jakimś mega audiofilem nie jestem, tylko zależy mi żeby polepszyć dźwięk w aucie. Obecnie mam w golfie radio Pioneer mosfet 50wx4 deh-4000ub, w podszybiu jakieś nonamy wrzucone luzem nawet nie przykręcone, w drzwiach Kenwood KFC-PSR177C i w półce Magnat Ultra 6900 x2. Chciałbym poskładać jakiś zestaw za ok. 400zł który będzie jak najlepiej grał za tą cenę, bez żadnych wzmaków, skrzyń itp. ponieważ okablowanie po poprzednim właścicielu w tym aucie to taka magia, że wole tego nie tykać, a na elektryków szkoda mi kasy. W wygłuszanie drzwi i dystanse nie chce się bawić, po prostu wole kupić lepsze głośniki i zmienić. Wydaje mi się, że w drzwiach powinny wylądować jakieś głośniki o wysokich lub średnich tonach, co by tapicerka nie trzeszczała jak teraz, a w półce dałbym coś z basem (z magnatów jestem w sumie zadowolony, ale może się znajdzie coś lepszego). Proszę o jakieś propozycje bo by tu kupić żeby wyszło z tego coś dobrego.
micky7
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 kwi 2016, o 20:25
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wybór głośników do golfa

 

Re: Wybór głośników do golfa

Postprzez shift00 » 18 lip 2016, o 11:04

Możesz kupić sobie nawet morela czy rainbow reference ale jak nie zaczniesz od początku robić jak należy to system nigdy Ci nie zagra jak trzeba.
Kup sobie 6 mat alubytulowych, wyklej drzwi (wyjdzie Ci cos koło 200-250 zł). Zobaczysz, że to co masz teraz mimo, że szału nie robi i tak będzie grać lepiej.

Jeśli chcesz polepszyć dźwięk w aucie to mimo Twoich "nie tykać", "bez żadnych" trzeba sprawdzić w jakim stanie jest instalacja, złożyć zestaw z odpowiednim wzmacniaczem, skrzynią. Głośniki w półce to zło, rozwalają scenę muzyczną totalnie. Każdy Ci to powie kto trochę się w te klocki bawi, na każdym forum znajdziesz informacje o tym, że nie praktykuje się takich rozwiązań.
W podszybie ładujesz tweetery odpowiednio ukierunkowane, w drzwi na dystansach mocujesz woofery 165mm.

Położenie nowej instalacji audio to jakieś 3 godzinki zabawy, dla systemu przód + tył na wzmacniaczu potrzebujesz raptem plus z aku (wystarczy Ci przewód 20mm2, jest gotowa przelotka do tego), krótki masowy który przykręcasz pod kanapą albo gdzieś w bagażniku, cienki remote z radia do tyłu, 2 kable sygnałowe, 2x2żyły na przody + 1x2 żyły na suba. Ot cała filozofa. Bez elektryków magików :)

Mam woofery montowane na formach bezpośrednio do panela (nie zmieścił się w środku), nic nie trzeszczy ;-)
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Wybór głośników do golfa

Postprzez micky7 » 18 lip 2016, o 21:33

No dobra, po kilkugodzinnym ogarnięciu tematu stwierdziłem, że jednak jak robić to porządnie albo wcale. Więc narazie zajmę się przodem, wygłuszenie drzwi i dystanse, choć takie rzeźbienie trochę mnie przeraża :P i tu mam pytanie, czy te głośniki co mam teraz nadają się do czegoś, bo oprócz danych technicznych niczego nie mogę o nich znaleźć. Na forach wszyscy chwalą Helixy Dark Blue 62.1 z tweeterami. Tu rodzi się następne pytanie, czy ten syf w podszybiu w ogóle wywalić, zostawić pusty i z czasem dać tweetery, czy niech gra póki nic lepszego nie ma? I jak wsadzić w podszybie taki mały tweeter "odpowiednio ukierunkowany" skoro tam jest o wiele większa dziura?
micky7
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 kwi 2016, o 20:25
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wybór głośników do golfa

Postprzez shift00 » 19 lip 2016, o 07:28

Wielu producentów daje do zestawu z tweeterami takie płaskie blaszki montażowe, które przykręcisz i odpowiednio wygniesz, jak znajde foto jak to u mnie siedziało to tu wrzucę.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Wybór głośników do golfa

Postprzez jaroszy » 20 lip 2016, o 22:36

albo poszukaj oryginalne tweetery , w nie możesz wmontować lepsze
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Wybór głośników do golfa

Postprzez slavwek.ie » 20 lip 2016, o 23:00

Glosniki w drzwi juz masz, wiec zrób wygłuszenie i dystanse a zobaczysz co potrafią i czy ewentualnie trzeba je zmieniać.
Co do instalacji, dogadać się z kimś kumatym, może nawet ktoś z tego forum i niech Ci przejrzy tą kablomanię aby nie było jakiegoś byka po drodze bo juz na start masz za niską impedancję z powodu 6 głośników do 4-kanałowego radia.
Tak jak wspomniał przedmówca, kup na szrocie/allegro oryginalne tweetery za grosze, zastąpisz nimi to "coś" z podszybia, zacznie to nabierać sensownych kształtów..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Re: Wybór głośników do golfa

Postprzez jaroszy » 21 lip 2016, o 15:12

jak coś to mam kpl cyków z ori okablowaniem i przelotkami w drzwi.
Załączniki
<
IMG_0205.JPG
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości