Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez Ardius » 15 maja 2016, o 16:18

Witam.
Zacznę krótko od początku. Dwa lata temu wymieniłem tarcze raz klocki (Brembo MAX i Brembo). Rok temu wymienione przewody hamulcowe na miedziane z racji korozji. Jakiś miesiąc temu zaczęły się kończyć tarcze. Czułem jakby tył zaczął już mocniej hamować niż przód. Więc kupiłem w końcu nowe tarcze ATE PowerDisc i klocki ATE. Póki co przejeździłem na nich niecałe 250 km jak na dotarciu, więc zgodnie z zaleceniami producenta jeszcze przez około 50 muszę na nie uważać. Tylko jest problem, że dalej czuję jakby tył hamował pierwszy, a potem przód. Nieznacznie ale jednak. Co z tym fantem zrobić?

A druga sprawa - kiedy powinno się wymieniać uszczelki na tłoczkach hamulcowych? Kupiłem cały zestaw z myślą wymiany przy okazji wymiany tarcz i klocków, jednak gdy miałem zacisk w ręku, a tato naciskał na hamulec, to tłoczki normalnie wychodziły i zaraz swobodnie same się cofały. żadnych wycieków czy uszkodzeń na gumach nie widziałem. Czy powinienem wymienić też te gumy? Czy to może właśnie przez nie przednie hamulce gorzej pracują i cała siła hamowania idzie na tył?
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

 

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez Thorsten » 16 maja 2016, o 18:44

z abs czy bez? Korektor siły hamowania na belce czy dwa małe na pompie hamulcowej?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez Ardius » 16 maja 2016, o 20:19

1,8 ADZ 1997 rok. Jest ABS, o ile pamiętam na belce nie ma zamontowanego korektora, jest puste mocowanie. Ale nie wiem czy jest też przy pompie,musiał bym jutro sprawdzić. A jak wygląda ten mały? A czy to nie jest czasem wina samoregulatora? Na starych tarczach przednich samoregulator bębnów się mógł dość dociągnąć, i teraz trzeba go po prostu poluzować i znów dopasować? Może i trochę błache pytanie, ale akurat nie mam przy sobie ETKI zeby przejrzeć całą budowę tylnego układu, więc pytam Was koledzy.
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez Radi » 22 maja 2016, o 21:24

Sam wymieniałeś przewody czy wymieniał je mechanik? całkiem możliwe że usunął korektor z racji że stwarza olbrzymie problemy przy demontażu przewodów. Można go usunąć ale zamiast niego trzeba wstawić tzw dławiki (mam tak u siebie i się sprawdza) jeśli nie masz ani korektora ani dławików to tył zawsze będzie hamował mocniej.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez 99szymon99 » 22 cze 2016, o 23:16

U mnie jest identyczna sytuacja, normalnie maskara jak na zakręcie mi się tył zablokował to bokiem poleciał mam ABS ale niestety nie działa :( świeci się kontrolka ale nie bardzo wiem jak sprawdzić który z czujników mógł paść i wgl jak go wymontować bo jest dość mocno chyba zapieczony. Jak można te hamulce wyregulować żeby tył się nie blokował? I jak sprawdzić w domowych warunkach który z czujników ABS zawiódł?
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez shift00 » 23 cze 2016, o 13:12

99szymon99 napisał(a):U mnie jest identyczna sytuacja, normalnie maskara jak na zakręcie mi się tył zablokował to bokiem poleciał mam ABS ale niestety nie działa :( świeci się kontrolka ale nie bardzo wiem jak sprawdzić który z czujników mógł paść i wgl jak go wymontować bo jest dość mocno chyba zapieczony. Jak można te hamulce wyregulować żeby tył się nie blokował? I jak sprawdzić w domowych warunkach który z czujników ABS zawiódł?


Czujniki wymontujesz tak, ze po odkręceniu śruby trzymającej czujnik i wczesniejszym spryskaniu wszystkiego odrdzewiaczem, bierzesz nakładkę na klucz o srednicy czujnika i przy użyciu młotka delikatnie i z wyczuciem wybijasz. U mnie tak zadziałało przy zmianie bębnów na tarcze.

Co do ABSów, sprawdź czy na VCDSie nie wywali Ci błędu mówiącego dokladnie z którego koła czujnik nawala.

A co do hamującego tyłu to raczej korektor.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez 99szymon99 » 24 cze 2016, o 00:55

Z ABS to pojade na VAGa bo jeszcze mi się świeci od poduszek powietrznych to przy okazji, próbowałem go jakoś wyciągnąć i ni chu chu ani drgnie, konkretnie go psikłem wd-40. No dobra ten ABS jakoś se poradze jak będę wiedział który to to będę walczył tylko co z tym korektorem? Czytałem trochę i nie wiem za bardzo gdzie to jest i wgl jak to regulować, w jaki sposób żeby było ok. Da rade to wyregulować w domowych warunkach?
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez 99szymon99 » 24 cze 2016, o 17:39

Na kompie wykazało że przy lewym przednim kole, jeśli faktycznie to czujnik to gdy zamontuje sprawny to kontrolka sama zgaśnie czy będę musiał znów jechać na kompa żeby wykasował błąd? I jak wyregulować te hamulce w tym korektorze?
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Tył hamuje wcześniej niż przód-co robić?

Postprzez palio » 26 cze 2016, o 12:26

Teoretycznie powinna kontrolka zgasnąć. Ale i tak dobrze by było podjechać na kompa aby skasować błąd bo cały czas będzie zapisany w sterowniku.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości