Akumulator padł w 15 godzin

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Akumulator padł w 15 godzin

Postprzez Krisu1995 » 26 mar 2016, o 15:29

Witam posiadam golfa 1.9 d w wersji cl w aucie mam zamontowany akumulator 68Ah i prąd rozruchowy 680A problem jest w tym że zostawiłem sprawny samochód na noc i około południa jak go chciałem uruchomić to moim oczom ukazal się obrazek z wyłączonym wyświetlaczem przebiegu i po przekręceniu kluczyka nic nadal ciemno sprawdziłem akumulator i okazało się że jest całkowicie rozładowany podpiołem go obecnie pod prostownik i sie ładuje a moje głowne pytanie brzmi co mogło mi tak szybko rozładowac akumulator do zera?? Dodam jeszcze że ani w przy dużym mrozie ani przy długim kręceniu rozrusznikiem nic się z nim nie działo a teraz nagle padl. Nie wiem czy to coś znaczy ale wczoraj robiłem w nim wlącznik od nawiewów bo nie działał mi zaden bieg bo sie blaszka po odginała ale po naprawie auto normalnie odpaliło i jeździło. :) z góry dziękuję za zainteresowanie moim postem i prosze o szybką odpowiedź ponieważ jutro już wielkanoc a ja nie mam auta:(
Krisu1995
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 19:38
Lokalizacja: Długołęka świętokrzyskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 1Y
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Akumulator padł w 15 godzin

 

Re: Akumulator padł w 15 godzin

Postprzez adams » 26 mar 2016, o 16:16

Czesc ! Zazwyczaj tak szybko to akumulator rozladowuje sie przez jakas lampke. W suficie nie zostawiles wlaczonego swiatelka przez omylke ? Na kierunkowskazie moze (lewy albo prawy) nie zostawiles przed wyjsciem z auta ? Jezeli odp brzmi na 101% NIE to sprawdz czy lampka w bagazniku Ci nie swieci przy zamknietej klapie. Jezeli to tez nie to to miernik w dlon i sprawdz czy nie masz gdzies jakiegos ubytku pradu.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Akumulator padł w 15 godzin

Postprzez Krisu1995 » 26 mar 2016, o 20:37

A jakieś potencjalne miejsca od których można by zacząć sprawdzanie miernikiem?? I dzięki za zainteresowanie i dotychczasową pomoc.
Krisu1995
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 19:38
Lokalizacja: Długołęka świętokrzyskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 1Y
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Akumulator padł w 15 godzin

Postprzez adams » 27 mar 2016, o 07:50

O kurka ... :] to moze szybkie prv ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości