problemy z odpalaniem abf-a

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez Macia » 31 paź 2015, o 23:16

Witam. Mam problem z odpalaniem mojego golfika 3abf 150km z 94r. Otóż problem polega na tym ze podczas jazdy po prostu zgasl. Po wielu próbach odpalenia i nerwów nie dawał mi cienia nadziei ze wroce do domu.dodam ze krecil normalnie ale nie mogl zalapac
Ale po jakichś 10/15 min strzelił od razu i dotarlem do domu juz bez problemów. Kolejnego dnia palil bez problemu wiec wybrałem sie na jazde po przejechaniu 20km i zgaszeniu silnika ponownie nie dali sie go odpalić. Scholowalem go do domu okazalo sie ze nie ma iskry na przewodach. Podmienilem cewkę i dalej to samo. Kostka stacyjki raczej tez w porządku jutro jeszcze zrobie jej podmianke ale wątpię aby to bylo to. Pare godzin później podszedlem do niego i ponownie za strzałem odpalil. Ktos ma jakies pomysły co to moze byc? Slyszalem ze może to byc wina czujnika położenia walu? Co robic gdzie szukac proszę o jakies porady.

Edit:
kostka stacyjki w porzadku, po dokladnym przegladzie znalazlem urwany czujnik temp. cieczy. Moze byc winowajca calego zamieszania? Dodam ze na zimnym pali bez problemow, po kilku minutach jak sie juz rozgrzeje ponownie nie odpala. Jak ostygnie sytuacja sie powtarza, zimny pali rozgrzany juz nie
Macia
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2014, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

problemy z odpalaniem abf-a

 

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez GolfiarzJR » 1 lis 2015, o 22:22

Zrób ten czujnik temp i zobacz , sprawdź również swiece czy nie ma przebicia ale wątpie że to one , standard musisz po woli wszystko po sprawdzać chociaż skoro pali na zimnym a na ciepłym gaśnie to coś z jakimś czujnikiem będzie nie tak
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez Macia » 2 lis 2015, o 18:03

Czujnik wymieniony, jednak dalej to samo tyle ze teraz w ogole nie odpala, nie podaje iskry nie jestem pewny co mu dolega cewke wczesniej podmienialem i bylo to samo :( dodam ze byla to cewka od drugiego golfika 1.6 aft ale wydaje mi sie ze to nie robi roznicy

Edit.
przyczyna prawdopodobnie odnaleziona, czujnik polozenia walu. NIe jestem super mechanikiem , sprawdzilem po swojemu i to by bylo wlasnie to. Otoz mam drugiego golfika i sprawdzalem sobie co i jak powinny byc. z racji tego ze u mnie na zaplonie iskra jest a jak bujam rozrusznikiem to ginie, na dzialajacym golfiku wypialem czujnik polozenia walu i bylo dokladnie to samo, iskra na zaplonie jest, krecic kreci dobrze ale nie pali bo jak bujam rozrusznikiem to iksry nie ma. po wpieciu strzela jak nowy :) Czy ktos moze potwierdzic moja diagnoze? :D prosze o podpowiedz czy dobrze to rozkminilem.
Macia
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2014, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez lisek666 » 2 lis 2015, o 22:36

dobrze rozkminiłeś na podane wyzej przez ciebie objawy to wymień czujnik położenia wału i bedzie gadał.
lisek666
Czytacz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 21:46
Lokalizacja: borzęcin

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez Macia » 3 lis 2015, o 11:13

Echh czarna magia panowie, dzis rano z czystej ciekawosci wsiadlem odpalil za strzalem( wczoraj w ogole nie odpalil) odpialem czujnik polozenia walu z wtyczki to zgasl, wiec czujnik polozenia chyba w porzadku jednak. Dzis jak mi sie uda go zapalic wieczorem podjade podepne go pod kompa zobaczymy moze cos znajdzie :(
Macia
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2014, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez adams » 4 lis 2015, o 23:48

Macia napisał(a):odpialem czujnik polozenia walu z wtyczki to zgasl, wiec czujnik polozenia chyba w porzadku jednak.

Czujniki (różne nei tylko od polozenia wału) to takie zlosliwe urzadzenia ktore moga raz dzialac a trzy razy nie dzialac. Albo bedzie dzialac tylko jak jest zimny a sie nagrzeje i sie poknoci. Nie ufaj mu na 100 %.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez Macia » 9 lis 2015, o 17:53

gablota juz smiga :) jednak to czujnik polozenia walu byl przyczyna :D
Macia
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2014, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez Macia » 23 mar 2016, o 08:58

Witam, nie bede pisal kolejnego postu bo sprawa ponownie wyglada dosyc podobnie.
Wrocilem z pracy autko odstawione do garazu wszystko cacy, drugi dzien rano wsiadam probuje odpalic a tu zonk. Kreci normalnie iskra z cewki do kopulki jest mocna, natomiast z kopulki na swiece juz troszke slabsza i rzadka, Wymienilem kopulke wraz z palcem i nic sie nie poprawilo wiec grzebalem dalej.Dotarlem do modulu w aparacie zaplonowym i zauwazylem ze jeden z kabelkow jest naderwany wiec rozmontowalem to nalozylem opaske termokurczliwa z przekonaniem ze moze miec przebicie i dklatego tak sie dzieje. Wszystko ponownie zlozylem do kupy i dalej nic. Kreci normalnie z kopulki jest rzadka iskra ma checi zalapac ale nic z tego. Ktos cos podejrzewa?
Macia
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2014, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez adams » 23 mar 2016, o 23:38

Moze iskra wystarczajaca a z paliwem cos nie halo ? Czujnik temperatury sie nie zrąbał ?
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: problemy z odpalaniem abf-a

Postprzez Macia » 27 mar 2016, o 08:39

Temat juz z grzywki wehikul smiga :) Hehe moja metoda zwykle mnie nie zawodzi, sprawdzam sobie na drugim golfie co i jaki ma wplyw na iskre odpalanie itd. Doszedlem do tego ze to czujnik Halla w aparacie zaplonowym, kupilem sama kostke z modulem i pali :)
Macia
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2014, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości