Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Postprzez emeswuu » 1 mar 2016, o 10:41

Witam was, od początku gdy kupiłem golfa nie działała mi lewa przednia szyba. Kostką operować mogę lewą i prawą stroną, prawa strona działa pieknie ale lewa nie rusza. W warsztacie stwierdzili ze silniczek po prostu padł. I teraz cudują, bo silniczek musi pasować do zamka centralnego(??) Ile w tym prawdy i co mi proponujecie? Lato się zbliża a klimatyzacji nie mam. Jak kupić odpowiedni silniczek aby pasował do wszystkiego?

golfik z 1994r. 5 drzwi 4 elektryczne szyby,
emeswuu
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 13:33
Rocznik: 1994
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wymiana silniczka podnoszenia szyby

 

Re: Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Postprzez Radi » 1 mar 2016, o 11:16

Silnik był jeden dzielił się tylko na lewy i prawy w zależności do których drzwi a takie przyporządkowywanie do centralnego zamka to niech sobie wsadzą w kieszeń. Ogólnie pewnie z używek będziesz musiał kupić całość razem z prowadnicą bo nikt raczej nie sprzedaje tego z osobna. Ja osobiście postawiłbym raczej na pęknieęy któryś z kabli w gumie miedzy drzwiami a budą bo te silniki tak łatwo nie padają szybciej linki prowadnicy kółka itp
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Postprzez emeswuu » 1 mar 2016, o 17:12

To co mówisz sprawdziłem od razu, a to na bank kwestia silniczka bo poprzedni właściciel coś w nim namieszał i teraz ja staram się to naprawić. Także mówisz ze kupując silniczek z prowadnicami na 100% będzie pasował?

Na czym polega dokładnie zależność silniczka z zamkiem centralnym?
emeswuu
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 13:33
Rocznik: 1994
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Postprzez Radi » 1 mar 2016, o 20:22

emeswuu napisał(a):Na czym polega dokładnie zależność silniczka z zamkiem centralnym?


nie ma żadnej zależności
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Postprzez pablomed » 1 mar 2016, o 21:04

Są dwa rodzaje silniczków. Różnią się tym że w przypadku starszych szyba po natrafieniu na opór zatrzymuje się, a w nowszych zatrzymuje i cofa (uwalnia przysłowiową rączkę dziecka). O ile wiem oba typy działają zamiennie więc jaki kupisz to będzie. Przy założeniu że całą instalację masz oryginalną, bo przecież są zamienniki zarówno silniczków i centralnego zamka .

Natomiast jeśli chcesz się upewnić że silnik jest faktycznie zepsuty to poświeć pół godziny zdejm tapicerkę tylnych drzwi po tej samej stronie i i tam go możesz przetestować podpinając wtyczkę. (silniki na tą samą stronę tylni i przedni są takie same.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Postprzez emeswuu » 29 mar 2016, o 09:17

Chciałbym wrócić do tematu, ostatnio odkryłem ze moje szyby same się otwierają/zamykają po przekreceniu kluczyka w drzwiach dalej niż zwykle.
Jak się domyslam jest to auto domykanie szyb, wiec jak dobrac do tego silniczek?
emeswuu
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 13:33
Rocznik: 1994
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wymiana silniczka podnoszenia szyby

Postprzez pablomed » 3 kwi 2016, o 11:33

tą funkcję maja wszystkie fabryczne silniczki starszego typu i nowsze nic nie musisz dobierać, byle z golfa III były
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości