Nagłe zgaśnięcie

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Nagłe zgaśnięcie

Postprzez bonczas » 21 sty 2016, o 00:32

Witam! Mam problem ponieważ odpalam autko, wszystko ok, w zimie odpala bezproblemowo, przejeżdzam 1km i nagle bach, auto zgasło choćby prąd odcieło. Kontrolki wszystkie ze stacyjki świecą, rozrusznik kręci bezproblemowo ale wszystko działa tak jakby nie było iskry. Co robić co sprawdzić czy do mechanika muszę odwieźć?
bonczas
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 14:49
Lokalizacja: kobielice

Nagłe zgaśnięcie

 

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez łukasz1983 » 21 sty 2016, o 09:23

bonczas hall do sprawdzenia
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez bonczas » 21 sty 2016, o 17:10

A jak to sprawdzić? Prawdopodobnie napięcie nie dochodzi na świece bo po wyciągnieciu kabla z świecy i przyłożeniu do silnika nic się nie robi a powinno się iskrzyć prawda?
bonczas
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 14:49
Lokalizacja: kobielice

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez VolDan » 21 sty 2016, o 18:11

no to albo hall albo aparat ;) ale ja bym obstawiał halla. jak sprawdzić ? wymienić :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez evoluce » 21 sty 2016, o 18:57

Albo immo padło
Turbo ciągnie lepiej niż Sasha Grey !
evoluce
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 gru 2014, o 21:01
Lokalizacja: Polska Wrocław
Rocznik: 1998
Silnik: 1.9 TDI AHU
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez bonczas » 22 sty 2016, o 18:35

A jest jakiś poradnik demotażu albo gdzie to się wgl znajduje?
bonczas
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 14:49
Lokalizacja: kobielice

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez Radi » 22 sty 2016, o 21:27

bonczas napisał(a):A jak to sprawdzić? Prawdopodobnie napięcie nie dochodzi na świece bo po wyciągnieciu kabla z świecy i przyłożeniu do silnika nic się nie robi a powinno się iskrzyć prawda?


Trzeba wykręcić świece wcisnąć ją w kabel i przyłożyć do metalowej części silnika tak się sprawdza iskrę. Sam kabel nie będzie prał iskrą na silnik.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez bonczas » 15 lut 2016, o 20:17

Troszkę odkopuję temat ale musiałem z tym zajechać do mechanika i tak: Mechanik powiedział że jest walnięty czujnik halla i sie pyta czy to zamówić, a okazało sie że nowy kosztuje 280 zł i jeszcze mówił coż ze jak nie czujnik to aparat a to kolejne 300 i też się dziwił i pytał czy jednak nie chce gdzieś na internecie poszukać bo był na złomie ale nic nie znalazł ciekawego. Tak więc teraz pytania do was:

1.czy te części naprawdę tyle kosztują? Wchodzę na allegro to mam aparat za 40 zł o taki http://allegro.pl/aparat-zaplonowy-volk ... 30524.html albo taki który wygląda lepiej za 70: http://allegro.pl/aparat-zaplonowy-1-8- ... 31476.html

2. Można kupić sam czujnik halla ale czy nie lepiej cały aparat? Bo za robotę wymieniania czujnika też pewnie będę musiał zapłacić tak więc wyjdzie to na jedno? I jeszcze zawsze może być cały aparat walnięty także..
3.Czujnik halla jest zamontowany w aparacie zapłonowym tak?
bonczas
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 14:49
Lokalizacja: kobielice

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez MiroGti » 15 lut 2016, o 20:32

bonczas napisał(a):3.Czujnik halla jest zamontowany w aparacie zapłonowym tak?

Tak ,a wymiana nie taka prosta .
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nagłe zgaśnięcie

Postprzez Radi » 15 lut 2016, o 20:38

1. Czujnik halla porządnej firmy np bosch będzie lekko kosztował te 280 zł ale można też kupić jakąś podróbę za dużo mniejsze pieniądze kwestia ile to wytrzyma.
Z aparatem to może lekka przeginka jeśli dobrze myśle szukasz takiego od 1.8 a tego przecież jest wszędzie pełno sam widzisz jaka cena jest na alle chyba ze mechanik miał na myśli nówkę sztukę.
2.Można cały aparat tylko kwestia czy jest sens sam aparat to tylko obracająca sie tulejka, jedyne co to może sie wyrobić i dostanie luz. druga sprawa nie masz pewnosci w jakim stanie będzie hall w uzywanym aparacie.
3. Przeważnie jak jest aparat to tak.

Ty sie ciesz że masz 1.8 tego jest wszędzie masa ja do vr6 szukałem dobry rok i udało mi sie dopiero na niemieckim e-bay do tego w licytacji za 70 euro gdzie normalnie niemcy śpiewają po 250 euro za używkę
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości