El szyba zacina się.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

El szyba zacina się.

Postprzez 99szymon99 » 30 lis 2015, o 15:43

Witam. Mam taki problem z el szybą kierowcy krótko mówiąc trzeba kilkakrotnie nacisnąć ten przycisk od opuszczania czy żeby podnieść bo robi to tylko kawałkami i isę zatrzymuje. Widziałem na necie kilka takich postów ale nie ogarniam o co chodzi bo za słabo wyjaśnione jest. Jakiś czujnik, silniczek nie wiem w którym miejscu, co z nim zrobić? Tj. 3-drzwiówka. Szyba u pasażera chodzi bez zarzutów.
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

El szyba zacina się.

 

Re: El szyba zacina się.

Postprzez shift00 » 30 lis 2015, o 16:55

Miałem to samo u siebie. Sprawdź czy z kablami jest wszystko ok, czy włącznik nie przerywa. U mnie samoczynnie się naprawiło :D
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: El szyba zacina się.

Postprzez junior44 » 1 gru 2015, o 00:22

Silnik ma czujnik zabezpieczajacy przed jego spaleniem i odcina prąd dlatego pare razy musisz naciskac.
Nie dzieje sie to bez powodu, albo linka sie rozlazła juz i ledwo co chodzi w mechanizmie bez smarowania.
Rozbierz boczek wyciag mechanizm obejrzyj czy linki cale i czy tluste sa. nasmaruj prowadnice i silnik, sprawdz powinno pomoc
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: El szyba zacina się.

Postprzez pablomed » 6 gru 2015, o 01:04

dobrze doczytałeś winny jest czujniczek halla. w skrócie - można go próbować przygiąć bliżej magnesu wirującego na osi silniczka, bo stracił już charakterystyke. Wszystkie szczegóły o rozbiórce masz w faq na drugim forum golfa, a szczegóły samego przygięcia czujniczka w moich postach na tamtym forum ( nick Paweł Marek)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości