Centralny zamek, alarm, pilot - PROBLEM

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Centralny zamek, alarm, pilot - PROBLEM

Postprzez pawcio5556 » 23 wrz 2015, o 15:57

Witam, kilka dni temu zakupiłem golfa. Dostałem dwa komplety kluczy i kluczyk scyzoryk z pilotem do zamka. Niestety nie działa, po wymianie w nim baterii jeżeli wcisnę środkowy guzik dioda miga na niebiesko, lub jeżeli wcisnę otwieranie i zamykanie jednocześnie tak samo dioda miga. W aucie nic się nie dzieje, wyczytałem że trzeba go jakoś zaprogramować, pytanie jak?
I jeszcze jedno ciekawe odkrycie, golf ma inny kluczyk do stacyjki, inny do drzwi kierowcy a inny do drzwi pasażera. Obojętnie czy zamykam samochód od strony kierowcy czy od pasażera to oczywiście centralny działa i zamyka się wszystko, jednak z jedną małą różnicą. Kiedy zamykam od strony pasażera to zaczyna migać dioda alarmu w drzwiach kierowcy, natomiast kiedy zamykam od strony kierowcy to tak samo wszystkie drzwi się zamykają jednak alarm się nie uzbraja.
Chciałbym się dowiedzieć gdzie jest sterownik od tego alarmu, gdzie jest sterownik od centralnego zamka, i jak zaprogramować ten pilot.
pawcio5556
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 15:45
Rocznik: 1995
Silnik: 1600
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Centralny zamek, alarm, pilot - PROBLEM

 

Re: Centralny zamek, alarm, pilot - PROBLEM

Postprzez pablomed » 30 wrz 2015, o 21:44

Przede wszystkim piloty są od dodatkowego alarmu lub sterownika centralnego zamka, bo fabrycznych nie było. A dioda sądząc po opisie jest od alarmu fabrycznego.
Czyli z nieuzbrajaniem alarmu od kierowcy to osobna sprawa. Mogą być winne kable styczników lub one same w zamku kierowcy, jakaś usterka wywołana grzebaniem przy montażu dodatkowego alarmu. Czemu dodatkowy alarm nie działa nie wiadomo, może go niema, albo został odłączony lub się zepsuł. Trzeba go znaleźć, zwykle wkładają nad skrzynka bezpieczników albo koło pompki centrala w bagażniku. To sa dość proste rzeczy ale na pierwszy raz możesz mieć problem to ogarnąć. Na froum wszystko jest opisane, albo jeśli nie czujesz się na siłach poproś kogoś o pomoc.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 17 gości