Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Postprzez Mares » 25 sie 2015, o 21:21

Witam.Dziś wymieniałem zamek tylnej klapy (część z kluczykiem) i był tam taki włącznik jak w załącznikach. Pracował w ten sposób, że po zamknięciu zamka styk się zwierał a po otwarciu rozwierał (lub odwrotnie nie pamiętam dokładnie).Wyrwały mi się z niego przewody i nie wiem od czego on jest ? Ktoś wie ?
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

 

Re: Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Postprzez Radi » 25 sie 2015, o 21:40

Jest od światełka w bagażniku teraz albo świeci cały czas albo nie świeci wcale dokładnie nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Postprzez Mares » 26 sie 2015, o 05:32

Radi napisał(a):Jest od światełka w bagażniku teraz albo świeci cały czas albo nie świeci wcale dokładnie nie pamiętam.


Wlasnie to nie jest od lampki, lampka dziala prawidlowo.

Z tego co wyczytalem to jest to mikrostyk, tylko od czego on jest ?
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Postprzez Thorsten » 26 sie 2015, o 22:22

Od świateł jest w samym zamku. Stawiam na jakąś krańcówkę która taką ala jak w drzwiach. Auto posiadało centralny zamek/alarm?

Tak potwierdzam jest o switch od "aut z system alaramowym"

http://www.partsbase.org/vw/golf-var-sy ... -rear-lid/

zajrzyj, pozycja 20 to twój przełącznik. Czyli jest to jak mówiłem krańcówka klapy bagażnika dla alarmu.

Znalazłem to na podstawie numeru z przełącznika. Tak najłatwiej znaleźć informacje z czym mamy do czynienia.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Postprzez Radi » 26 sie 2015, o 23:42

Napisałem już w drugim poście że to pstryczek lampki może być również powiązane z alarmem gdyż to nic innego jak krańcówka taka jak jest przy drzwiach. Druga sprawa nie mam pojecia jak może działać lampka bez tego, osobiście przerabiałem to u siebie. Lampka nie świeciła bo styki w tym były zaśniedziałe
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Postprzez Mares » 27 sie 2015, o 09:19

Thorsten napisał(a):Od świateł jest w samym zamku. Stawiam na jakąś krańcówkę która taką ala jak w drzwiach. Auto posiadało centralny zamek/alarm?

Tak potwierdzam jest o switch od "aut z system alaramowym"

http://www.partsbase.org/vw/golf-var-sy ... -rear-lid/

zajrzyj, pozycja 20 to twój przełącznik. Czyli jest to jak mówiłem krańcówka klapy bagażnika dla alarmu.

Znalazłem to na podstawie numeru z przełącznika. Tak najłatwiej znaleźć informacje z czym mamy do czynienia.


Tak auto posiada centralny zamek i alarm, i co dziwne alarm działa bez tego switcha, ale już teraz powinienem sobie z tym poradzić. Dzięki za pomoc :)

Radi napisał(a):Druga sprawa nie mam pojecia jak może działać lampka bez tego, osobiście przerabiałem to u siebie. Lampka nie świeciła bo styki w tym były zaśniedziałe


Nie jestem znawcą ale wydaje mi się, że lampka dobrze działa i bez tego :P Lampka zapala się w chwili podnoszenia klapy a gaśnie po zamknięciu. Gdyby lampka miała działać ze switcha to nawet po zamknięciu klapy by nie zgasła, zgasła by w momencie przekręcenia kluczyka w zamku bagażnika :) Ale mogę się mylić ponieważ trochę mam pomieszane w elektryce :) Dzięki również za pomoc.

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Już teraz sobie poradzę.
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Włacznik zamka tylnej klapy golf 3

Postprzez Thorsten » 27 sie 2015, o 14:39

Zajrzyj ponownie w schemat. Włącznik oświetlenia ma numer 11 jest przytwierdzony do zamka w klapie.
Co do podanego przez Ciebie to do tej pory gdy on był alarm włączył by się po otwarciu klapy - gdyby jakiś magik chciał dostać się przez nią. Gdy obecnie go brak tracisz taką funkcje. Masz racje świecenie lampki w bagażniku nie ma nic do włączonego zapłonu. Skoro rozwiązane zamykam, jak pytania to na pw napisać a wątek się otworzy jak będą jakieś wątpliwości.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 14 gości