Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez Machobass » 4 sie 2015, o 21:11

Siemanko!
Używałem wyszukiwarki i nic nie znalazłem, więc zakładam nowy temat. Problem jest taki, że jak albo wolno jadę (wyjazd z parkingu), alko kręcę w miejscu to silnik traci obroty (wskazówka prawie do zera) i potrafi zgasnąć. Jak jadę na skręconej kierze i trochę przygazuję (np przy parkowaniu na półsprzęgle) to słyszę jak pompa wspomy wyje. Powiem jeszcze, że to gaśnięcie to jest takie "jeb" i silnik stoi, bez żadnych skrzypów itp. Ogólnie mam wrażenie, że to wspomaganie coś niedomaga, bo trudno mi np kręcić jedną ręką (tzn da się, ale trudno). Co to może być? Z góry dzięki za odpowiedź. Jakby co to mogę wrzucić jakiś filmik czy coś.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Machobass
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 14:11
Lokalizacja: WF
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

 

Re: Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez Thorsten » 5 sie 2015, o 20:20

Od podstaw, jeśli skręcisz maksymalnie kierownicą w którą kolwiek ze stron i dociśniesz do oporu to silnik osłabnie bo pompa go dusi, ale nie miałem jeszcze sytuacji bym tak zadusił silnik tak że aż by zgasł.
Dwa to kwestia kręcenia jedną ręką, to skoro tak masz to fakt jest coś nie tak. Bardzo możliwe że pompa kończy swój żywot.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez Machobass » 1 wrz 2015, o 17:57

Czasami jest też tak, że jak silnik zgaśnie, to resetuje mi się zegar i licznik TRIP, jak probuje zakrecic rozrusznikiem, to robi jeden obrot i dalej nie daje rady, muszę odkręcić kierę co najmniej pol obrotu od punktu oporu i dopiero wtedy odpala... Sorry za zwłokę w pisaniu, ale nie miałem czasu zajrzeć...
Avatar użytkownika
Machobass
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 14:11
Lokalizacja: WF
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez Podpalacz » 12 lis 2015, o 22:29

Witam kolegę, czy problem ze słabnącym silnikiem został rozwiązany? U mnie jest identycznie. Ponadto silnik potrafi zgasnąć przez "pompowanie" pedałem hamulca na postoju. Co prawda problem dotyczy trójeczki z ABSem 90KM, ale jeśli znajdę powód, to postaram się pamiętać, by uzupełnić temat w odpowiedź.
Avatar użytkownika
Podpalacz
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lip 2015, o 20:17
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez VolDan » 12 lis 2015, o 23:50

co do pompowania hamulca wygląda mi to na lewe powietrze, pytanie czy waż czy serwo
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez pablomed » 6 gru 2015, o 01:41

Podpalacz za uboga mieszanka ani wspoma ani hamulec nie jest raczej winien, poszukaj jeszcze nieszczelności w serwie.
Do autora - to samo plus jeszcze coś - niesprawny aku alternator zużyty rozrusznik - trochę kaski częsci za szrotu i bedzie ok. Być moze pompa wspomagania też się kończy i przez to wyje, ale na takiej wyjacej ja zrobiłem już 200 tys. km i dalej działa
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez Machobass » 9 gru 2015, o 21:50

Co do ubogiej mieszanki to problem mam znaleziony - lewe powietrze przez nieszczelne serwo. Co do tego zwierania to może akumulatora nie mam najlepszego, ale mimo wszystko podejrzewam rozrusznik, bo zwiera przy próbie dłuższego pokręcenia... Tylko dlaczego podczas zduszenia pompą wspomy liczniki także się zerują?
Avatar użytkownika
Machobass
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 14:11
Lokalizacja: WF
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Silnik gaśnie przy skręconej kierownicy

Postprzez Podpalacz » 26 kwi 2016, o 22:26

Czyyyyli miałeś nieszczelność na serwie. Widzisz znaczą poprawę po rozwiązaniu tego problemu? Co dokładnie u Ciebie się zmieniło?
Avatar użytkownika
Podpalacz
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lip 2015, o 20:17
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości