zegar cyfrowy

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

zegar cyfrowy

Postprzez kruk_sk » 8 lip 2015, o 22:01

Witam. Od jakiegoś czasu posiadam golfa 3 1.9 td aaz ale problem polega na kasującym się zegarze i kilometrach tzw dziennych. Podczas przekręcania zapłonu lub samego zapalania silnika zegar i km dzienne się kasują ale nie zawsze czasem przez kilka dni nic się nie dzieje a czasem kilka razy dziennie... Proszę o pomoc bo trochę mnie to irytuje a dążę żeby "dziadek" był w pełni działający ;)
kruk_sk
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 22:14
Rocznik: 1992
Silnik: 1900 AAZ
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

zegar cyfrowy

 

Re: zegar cyfrowy

Postprzez mati685 » 9 lip 2015, o 00:36

U mnie do tych usterek doszło jeszcze dziwne "tykanie" prędkościomierza i brak podswietlenia wnętrza. Winny był bezpiecznik.
mati685
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: zegar cyfrowy

Postprzez shift00 » 9 lip 2015, o 10:35

kruk_sk napisał(a):Witam. Od jakiegoś czasu posiadam golfa 3 1.9 td aaz ale problem polega na kasującym się zegarze i kilometrach tzw dziennych. Podczas przekręcania zapłonu lub samego zapalania silnika zegar i km dzienne się kasują ale nie zawsze czasem przez kilka dni nic się nie dzieje a czasem kilka razy dziennie... Proszę o pomoc bo trochę mnie to irytuje a dążę żeby "dziadek" był w pełni działający ;)


Sprawdź bezpieczniki i kable, może przy przekręcaniu kluczyka robisz jakąś delikatną zwarę która kasuje te dane? Jeśli masz możliwość podłącz inny licznik i sprawdź czy to samo dzieje się na tym drugim. Jeśli nie, to winna będzie elektronika licznika.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: zegar cyfrowy

Postprzez Starszy_Pan » 9 lip 2015, o 12:19

Objaw był podobny :( przy odpalaniu kasował się zegar i "krótki" licznik.
U mnie pomogło przeczyszczenie klem oraz końcówek akumulatora i przesmarowanie wazeliną. Zaśniedziały.
Avatar użytkownika
Starszy_Pan
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 13:17
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1997
Silnik: 1.9 ALE
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: zegar cyfrowy

Postprzez shift00 » 9 lip 2015, o 12:32

A to ciekawe, dobrze wiedzieć. U mnie jak miałem słabo dokręcone klemy to potrafiło przy przekręceniu kluczyka wszystko zgasnąć (nie tylko licznik ;-)). Przeczyszczenie i porządne dokręcenie rozwiązało problem.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: zegar cyfrowy

Postprzez lukszumk3 » 9 lip 2015, o 19:32

Wszystko się kasuje, bo po przekręceniu kluczyka grzeją świece i jest duży spadek napięcia: klemy na akumulatorze lub kabel zasilający wnętrze (choć do wnętrza i świec są dwa osobne), ewentualnie akumulator nie trzyma pojemności i objaw będzie taki sam. Zacznij od klem, potem ładowanie etc
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości