Niechce sie odpalic po dluzszej jezdzie.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Niechce sie odpalic po dluzszej jezdzie.

Postprzez maxmann » 22 cze 2015, o 06:27

Witam wszystkich ...

na początku życze miłego dnia - szacun dla expertów....

mam taki problem - ze po jezdzie - jak chce odpalic - po przekreceniu kluczyka - nic sie nie dzieje - slychac jakby klik - to chyba bezpiecznik - ale nie kreci - i tak jaby resetuje wszystko - wszystkie lampki sie zaswiecaja na nowo...

wiec co - na popych go z 2 -jki - i odpala nawet delikatnie... to jade ... jak zajezdzam - to wylączam i probuje ponownie - i tym razem wszystko jest ok - pali od razu.

nie wiem co to moze byc - elektryka? kopułka? moze kable?
kobitka mi mowi ze jak wychodzi to tak jakby ja prad kopnal (tak wiecie jak od dywanu) - ja tam nic nie czuje - moze to jakies przebicie?


kiedys po jezdzie czekałem i mialem kluczyk w stacyjce, po 10 min - czas jazdy i znowu to samo .. po przekrecaniu nic... - po paru razach zaskoczylo..

nie wiem juz czy to moze stacyjka?

prosze o pomoc albo link do posta z podobnym problemem, probowałem szukac - ale jaks nic nie znalazłem...


pozdro dla wszystkich,
Max
maxmann
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 maja 2015, o 18:29
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Niechce sie odpalic po dluzszej jezdzie.

 

Postprzez łukasz1983 » 22 cze 2015, o 07:46

maxmann napisał(a):kobitka mi mowi ze jak wychodzi to tak jakby ja prad kopnal (tak wiecie jak od dywanu) - ja tam nic nie czuje - moze to jakies przebicie?
Elektryczność statyczna,nic z tym nie zrobisz.To jest normalne zjawisko.

maxmann napisał(a):mam taki problem - ze po jezdzie - jak chce odpalic - po przekreceniu kluczyka - nic sie nie dzieje - slychac jakby klik - to chyba bezpiecznik - ale nie kreci - i tak jaby resetuje wszystko - wszystkie lampki sie zaswiecaja na nowo...
Ten opis sugerował by słaby aku,lub kiepskie ładowanie i stąd nie ma siły zakręcić.Miernik w rękę i pomierz jakie ma napięcie aku po nocy,jakie masz ładowanie na odpalonym silniku,oraz pomierz do ilu V spada napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem.

[ Dodano: 2015-06-22, 07:51 ]
maxmann napisał(a):kiedys po jezdzie czekałem i mialem kluczyk w stacyjce, po 10 min - czas jazdy i znowu to samo .. po przekrecaniu nic... - po paru razach zaskoczylo..
A ten opis sugerował by kostkę stacyjki.
Jak nie będzie chciał odpalić to zrób tak : bardzo ważne auto na luz i na ręcznym,włączasz zapłon,maska w górę i podajesz plus bezpośrednio z aku do cienkiego kabla w rozruszniku.W ABU masz go z tyłu silnika pod kolektorem dolotowym,musisz wyczuć ręką,gdzie on jest.Jak odpali od strzała to kostka do wymiany.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez maxmann » 22 cze 2015, o 09:21

Witam,

Łuksz dzieki za odpowiedzi...

obie przyczyny nie odpalania - sa te same - mysle ze z tego samego powodu,

Ten opis sugerował by słaby aku,lub kiepskie ładowanie i stąd nie ma siły zakręcić.Miernik w rękę i pomierz jakie ma napięcie aku po nocy,jakie masz ładowanie na odpalonym silniku,oraz pomierz do ilu V spada napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem.

akumulator moze nie jest naj nowszy - ale dziala

dzisiaj mam jazde - to zobacze co i jak (mam nadzieje ze bedzie jezdzil) - i moze nagram filmik pokazowy jakby co..

- moze bylem nieprecyzyjny - wiec jeszcze raz jakos to opisze..
wyglada to tak - po wlazeniu kluczyka i przekreceniu na rozruch - czekam az sie waszytko zapali i zegar przestana mrogac (podobno to cos jeszt zwiazana z komputerm - tak mi ktos powiedzial kiedys na warsztacie)

- przekrecam zeby odpalic (i jak nie dziala) - to tak jakby prad nieszedł do reozrusznika - cofam - i jeszcze raz - czasami tak po kilku razach w koncu odpala -zaczyna krecic..

- jak niekreci - to nie kreci - to wtedy na pych - i odpala z 2 jki ladnie - i jade - przyjezdzam na miejsce o testuje jeszcze raz - i znow dziala normalnie...

nie wiem moze to cos z elektryka - wiem ze mialem wymieniane (przed zakupem) szyby na elektryki - bo widze ze sa zaslepki po manualach - i dziala mi tylko szyba od kierowcy - ostatnie mi zmielilo szybe paasazera to ledwo zamklem i odpiołem - tylne wogole sie nie otwoeraja - mam zamiar zamienic z powrotem na manuale - zwłaszcza ze mam z poprzedniego golfa

a i jeszcze o złomku - golf 3 - silnik ABU 5 drzwi 94 rocznik

moze ktos mial podobne problemy?

z gory dzieki
Max
maxmann
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 maja 2015, o 18:29
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Postprzez łukasz1983 » 22 cze 2015, o 12:40

maxmann, Pomierz aku i napisz jakie pomiary ci wyszły.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adams » 23 cze 2015, o 14:23

łukasz1983 napisał(a):maxmann napisał/a:
kobitka mi mowi ze jak wychodzi to tak jakby ja prad kopnal (tak wiecie jak od dywanu) - ja tam nic nie czuje - moze to jakies przebicie?
Elektryczność statyczna,nic z tym nie zrobisz.To jest normalne zjawisko.

Dwa dni temu rozmawialem ze znajomym jak bylismy jego Audi na myjni. Zaczalem sie smiac z paska uziemiajacego zwisajacego spod jego karoserii z tylu. A On do mnie mowi ze odkad to zalozyl problem z "kopaniem auta" minal jak reka odjal. Nie wiem czy to zalezy od ciuchow czy od plynu do plukania ale kiedys tez mnie auto pradowalo od czasu do czasu. Ale moja 3 ka nigdy mnie nie kopala. Sprobuj moze z tym paskiem. Sam w to nie wierze ale koszt tego to groszowa sprawa, a u Niego w audi pomoglo :)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Niechce sie odpalic po dluzszej jezdzie.

Postprzez maxmann » 22 gru 2015, o 02:00

Witam z powrotem,

- jakis czas byl spokuj - ale...

powymienialem wszystko - czujniki - rozrusznik - kostke - rozrusznik
chodzilo jak marzenie
- do czasu

znow dziad nie pali - ma sytuacje jak tutaj na video:
https://www.youtube.com/watch?v=4vYFixLzuok

z tym ze u mnie wszystkie lampki siweca ok
- z pycha odpala -
jade - staje - chce odpalic - odpala - a za nastepnym razem nic - i znow na pycha

czy to moze byc kostka stacyjki - znowu?

- mam jeszcze cos nowego - jak wlaczam wycieraczki - to caly czas pracuja jak na 1 biegu
- dzieje sie tak jak daje na bieg dolny albe szybkie czysczenie

i czasami jak daje kierunke w lewo - to tak skwierczy jakby bylo zwarcie - slychgac to w okolicy kierownicy - wlaczam i wyloaczam i jest ok..

jakes porady?!
maxmann
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 maja 2015, o 18:29
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości