Wymiana oleju w skrzyni biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez pscoa » 25 sie 2014, o 21:41

Witam.
Podzielę się i ja swoją opinią, i doświadczeniem oczywiście ;-)
Wymieniałem ostatnio olej w swojej golfinie, pierwsze wrażenia jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu lepiej nie ryzykować, ja takowego nie miałem i trochę kombinować musiałem - bo tez dostać go w sklepie nie mogłem a za wymianę łapali mnie na 40-50 zł, za odkręcenie dwóch śrub ...
Do rzeczy Olej Spirax 75W90 S5 przekładniowy, kombinowałem pierwszego dnia kiedy znalazłem trochę czasu podniosłem samochód, doszedłem który korek jest do wlania oleju, a gdzie spust tylko cóż z tego jak nie miałem nawet klucza :mrgreen: pojeździłem trochę z kumplem za kluczami, tutaj nie zamawiają, tutaj takich nie ma, mniejsza odpuściłem sobie tego dnia.
Przez noc miałem czas na przemyślenia pomyślałem o zwykłej śrubie `17 żeby założyć na nią 3 nakrętki i skontrować, ale potem jeszcze znalazłem klucz zwykły do świec przyszlifowałem go delikatnie żeby miał wchodził na styk, dookręcone ile fabryka dała :D
Ale po wymianie czuje różnicę, szczególnie przy wstawianiu wstecznego i jedynki, warto bo oleju było mało, a i za pewne wszystkie swoje właściwości już wyczerpał.
Pozdrawiam! :)
pscoa
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 21:30
Lokalizacja: CK

 

Postprzez jarolinho » 19 gru 2014, o 15:33

jaki olej polecacie do skrzyni do 1.9 tdi 90KM ? i ile tego oleju tam wchodzi?
Avatar użytkownika
jarolinho
Gaduła
 
Posty: 417
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 22:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Gesiu_15 » 19 gru 2014, o 15:39

jarolinho, Olej do skrzyni to tylko 75w90. GL 4 . Kup 2 litry jak będzie mało to dokupisz litra :)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez fgrubass » 20 gru 2014, o 23:13

3 może 4 lata temu kupowałem olej do skrzyni w ASO VW - 30parę zł za litr.
fgrubass
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 13:25
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1600 ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marekjagusz » 29 mar 2015, o 12:46

Dzięki za informacje. Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą, bo zrobiła się głośniejsza. Mam Golfa 8-rok i tylko raz sprawdzałem stan.Pozdrawiam.
marekjagusz
Avatar użytkownika
marekjagusz
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 13:18
Lokalizacja: chorzów

Postprzez Myszkowski » 19 cze 2015, o 01:19

Panowie, wie ktoś może ile oleju wchodzi do skrzyni DGH? Albo podpowie mi jak znaleźć taką informację w ETCE (wersja offline) bo nijak nie mogę znaleźć;/. :kwasny:
Myszkowski
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 lut 2013, o 20:04
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości