Tłumik końcowy

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez Centik » 12 lis 2014, o 19:34

Nie chce robić wiochy wywalać wszystkich flaków ani zakładać żadnych drogich przelotówek typu remus. Chcę tylko powiększyć co niektóre otwory, usunąć ewentualne dławiki lub przyciąć jakąś rurkę żeby usprawnić przepływ gazów. tłumik od vr6 też mnie nie interesuje bo nie będę przerabiał rurki wlotowej a poza tym wiem że nie powinno się zmieniać przekroju tłumika (zobacz auta rajdowe). Robiłem już podobne operacje i głośność praktycznie była bez zmian. W Ładzie Samarze 1500 15lat temu V max wzrósł ze 145 na 160km/h, oplu astrze F 1,6 tam to prawie przelot fabrycznie i niewiele dało oraz w buggy z malucha (tłumik spawany na płasko) tam wycięcie sitek i rozklepanie wylotu sporo dało. Dlatego pytam czy ktoś niema zdjęcia wnętrzności tego tłumika z 2 rurkami bo chcę go usprawnić ale jak najmniej inwazyjnie.
Centik
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 11:10
Lokalizacja: Osiek

 

Postprzez Pych » 17 lut 2015, o 18:17

Panowie mam poważniutki problem..
Mam golf 3 z 92r 1.8 75km i mój wydech końcowy chyba stroi sobie żarty.
Otóż do łączenia końcowego ze środkowym używam obejmy i pasy uszczelniającej, ale po jakimś czasie jest tak jakby zsuwał i te szczeliny które mają zaciskać wydech robią hałas, ale to takie paskudne pierdzenie.. Już nie wiem czym to zamocować aby nie spadało, spawanie nie wchodzi w gre.
Pych
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 18:37
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez VolDan » 17 lut 2015, o 18:49

Podobny problem przerabialem w oplu. Kupilem paste do wydechow, dokrecilem na maksa (z wyczuciem) obejme zakleilem do okola laczenia i o dziwo zalatwilo sprawe. Niski koszt malo sie ubrudzilem i sie sprawdzilo :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 18 lut 2015, o 23:40

Pych, pasta nie jest konieczna, upewnij sie że obejme zakładasz we właściwym miejscu czy mniej więcej w połowie szczelin nacietych w rurze zewnętrznej
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Pych » 19 lut 2015, o 14:59

Pomimo zastosowania pasty i poprawienia nowej obejmy i tak jest jakas drobna szczelina (cieknie woda) Dodam że auto jest w lpg ale te przecieki wody sprawdzam na benzynie.
Pych
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 18:37
Lokalizacja: Siedlce

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości