Zaciski tył

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Zaciski tył

Postprzez maćkowiak » 8 sty 2015, o 17:38

Witam są chyba różne rodzaje zacisków chodzi mi o tył jakie są w golfie tdi afn 97 r raczej są do wymiany bo ręczny zdechł linka dobra ale to co odpowiada za ręczny stoi czyszczone już 2 razy i na krótko było dobrze i znowu lipa zaciągnięty ręczny ledwo odbija po jakimś czasie aż słychać jak trze jakie kupić zaciski na tył czy takie jak te będą dobre mam też ABS to właśnie nie wiem co i jak http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-tyl- ... 18432.html
VW GOLF 3 TDI AFN GT Special 140ps
Avatar użytkownika
maćkowiak
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 sty 2011, o 20:42
Lokalizacja: Łódzkie

Zaciski tył

 

Postprzez Kłosek » 8 sty 2015, o 23:39

Ja mam takie http://allegro.pl/zacisk-zaciski-audi-a ... 32167.html wystarczy przewody gumowe też dać od audi pasują normalnie i nie mają wady fabrycznej więc nie zepsują się znowu, a cena jest wręcz śmieszna.
Kłosek
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 08:29
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez maćkowiak » 9 sty 2015, o 01:15

OK dzięki za odpowiedz ale jestem ciekaw które to są do mojego golfa i po ile nowe czy używki
VW GOLF 3 TDI AFN GT Special 140ps
Avatar użytkownika
maćkowiak
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 sty 2011, o 20:42
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez Gesiu_15 » 9 sty 2015, o 11:41

maćkowiak, możesz spróbować swoje zaciski uratować , kupić zestaw naprawczy zacisku , ew wymienić tloczek jak ma wzery . Cały zacisk założyć na nowych gumkach, wszystko ma być wyczyszczone i nasmarowane i musi chodzić. Jeśli nie chcę ci się bawić to kup używki mk3 sprawne, choć możesz też kupić takie same jak masz .

Poczytaj o montażu zaciskow z mk4 wszystko jest na forum, wystarczy poszukać poczytać :)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kłosek » 9 sty 2015, o 13:14

Gesiu_15 napisał(a):maćkowiak, możesz spróbować swoje zaciski uratować , kupić zestaw naprawczy zacisku , ew wymienić tloczek jak ma wzery . Cały zacisk założyć na nowych gumkach, wszystko ma być wyczyszczone i nasmarowane i musi chodzić. Jeśli nie chcę ci się bawić to kup używki mk3 sprawne, choć możesz też kupić takie same jak masz .

Nie da się tego naprawić, jak nie znasz tematu to nie wprowadzaj w bład, te zaciski które wkleiłem pasują, i wszystkie od a 4 , a6, golfa 4 jakichś seatów itp pasują, najlepiej kup aluminiowe żeby znowu się nie zepsuł ręczny.
Kłosek
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 08:29
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez Gesiu_15 » 9 sty 2015, o 14:18

Kłosek, dla twojej wieści , u mnie dzwignia się zacinała , tłoczek jak nowy . Po wyczyszczeniu zacisku i regeneracji zacisk chodzi jak nowy , wiem bo przerabiałem temat 3 lata temu a teraz powtórka z rozrywki :-P
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 10 sty 2015, o 09:03

Kłosek napisał(a):
Gesiu_15 napisał(a):maćkowiak, możesz spróbować swoje zaciski uratować , kupić zestaw naprawczy zacisku , ew wymienić tloczek jak ma wzery . Cały zacisk założyć na nowych gumkach, wszystko ma być wyczyszczone i nasmarowane i musi chodzić. Jeśli nie chcę ci się bawić to kup używki mk3 sprawne, choć możesz też kupić takie same jak masz .

Nie da się tego naprawić, jak nie znasz tematu to nie wprowadzaj w bład, te zaciski które wkleiłem pasują, i wszystkie od a 4 , a6, golfa 4 jakichś seatów itp pasują, najlepiej kup aluminiowe żeby znowu się nie zepsuł ręczny.


Gdybym nie miał mk4 i obecnie nie przechodził perypetii z nieodbijającą dźwignią hamulca ręcznego lewego koła to może i przyznałbym Ci rację.

Tak jak radzi Gesiu, zestaw naprawczy do zacisku tył + jeśli nie masz takiej sprężynki :

Obrazek

To chyba warto się nią zainteresować.

Obrazek
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez maćkowiak » 11 sty 2015, o 00:49

Czy tzn że fabrycznie nie ma tych sprężynek
VW GOLF 3 TDI AFN GT Special 140ps
Avatar użytkownika
maćkowiak
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 sty 2011, o 20:42
Lokalizacja: Łódzkie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości