Golf 3 1.8 GT ma Abs czy nie?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez palio » 19 paź 2014, o 20:59

Zawsze można dołożyć.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez edward_k » 19 paź 2014, o 21:01

musisz sobie wypracować ABS w nodze ;-)
Avatar użytkownika
edward_k
VIP
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 11:02
Lokalizacja: Katowice
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 19 paź 2014, o 21:08

a ja w GTI nie mam np ;) dobre opony, trochę wprawy i jest ok, w niektórych warunkach nawet lepiej niż z
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez skoczek-10 » 19 paź 2014, o 21:19

no tak tylko ze jeźdze samochodami roznymi na codzien i jakos pewniej mi jest z ABS'em. A w moim Gt'ku tak jakos nie pewnie sie czuje na deszczu przy hamowaniu-choć wymienilem opony i zawieszenie jest twardsze a co to będzie w zimie...
Nie Ważne Czym Jeździsz Liczy Się To Jak Tym Jeździsz ^^ Grr...
Avatar użytkownika
skoczek-10
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 22:13
Lokalizacja: Tyczyn

Postprzez VolDan » 19 paź 2014, o 21:40

miałem te same obawy, nie mam ani ABS ani wspomagania po prostu Golf wersja SPARTAN i powiem Ci ze jestem mega zadowolony. jeżdze na Fulda Kristal Montero w zimie 185/65/14 mięcha z 5mm i nie narzekam. człowiek uczy się rozwagi w ten sposób, mniejsza predkość większy odstęp i zima przejeżdzona (jestem świeżym kierowcą) ABS, ESP czy ASR życia Ci nie uratują, wspomogą co najwyżej
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 19 paź 2014, o 21:50

skoczek-10, na śniegu brak absu jest lepszy niż jego posiadanie, wystarczy trochę wprawy
na czystym lodzie też Ci abs kompletnie nic nie da bo samochód będzie jechał i jechał i jechał
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gesiu_15 » 19 paź 2014, o 21:52

Opik napisał(a):skoczek-10, na śniegu brak absu jest lepszy niż jego posiadanie, wystarczy trochę wprawy
na czystym lodzie też Ci abs kompletnie nic nie da bo samochód będzie jechał i jechał i jechał


dokładnie a najważniejsze jest doświadczenie za kółkiem i troszkę przejechanych km .
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 19 paź 2014, o 22:47

Opik napisał(a):a ja w GTI nie mam np ;) dobre opony, trochę wprawy i jest ok, w niektórych warunkach nawet lepiej niż z


Tak sobie tlumacz. Zima nawet jak bedzie mial Parkinsona w prawej nodze to Ci nie zastapi ABSu. Takie tlumaczenie jak sie go nie ma. Fakt latem moze i zbedny bajer, ale zima bardzo pomocny ;-) W poprzednich autach tez nie mialem i tak samo gadalem jak Ty, ze po co to. Teraz nawet na szkle wciskam hamulec i nie martiwe sie, ze wylece do rowu ;-)


P.S. Skoro tak uciazliwy z niego system to dlaczeo juz w mk4 wychodzil seryjnie? ;-)
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Opik » 19 paź 2014, o 23:05

Grzesiek2507 napisał(a):Tak sobie tlumacz. Zima nawet jak bedzie mial Parkinsona w prawej nodze to Ci nie zastapi ABSu. Takie tlumaczenie jak sie go nie ma. Fakt latem moze i zbedny bajer, ale zima bardzo pomocny ;-) W poprzednich autach tez nie mialem i tak samo gadalem jak Ty, ze po co to. Teraz nawet na szkle wciskam hamulec i nie martiwe sie, ze wylece do rowu ;-)


P.S. Skoro tak uciazliwy z niego system to dlaczeo juz w mk4 wychodzil seryjnie? ;-)


jeżdżę innymi samochodami które mają ABS i nie odczuwam jakiś problemów z powodu jego braku, a sytuacji awaryjnych trochę już miałem ;) Tylko podstawa to dobre opony a nie 10 letnie szmaty

Pomocny jest na mokrym, czyli okres jesienny i w nieco mniejszym stopniu wiosna. Na kopnym śniegu jak poćwiczysz zahamujesz bez absu szybciej niż z nim. Wystarczy trochę poczytać i pooglądać, a później wyjść i pojeździć doskonaląc technikę na pustych drogach, a nie zapieprzając z pedałem w podłodze i polując na sarny ;)


Wychodził seryjnie bo którymś roku był obowiązkowy ze względu na przepisy ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 19 paź 2014, o 23:12

Gesiu_15 napisał(a):Opik napisał/a:
skoczek-10, na śniegu brak absu jest lepszy niż jego posiadanie, wystarczy trochę wprawy
na czystym lodzie też Ci abs kompletnie nic nie da bo samochód będzie jechał i jechał i jechał


dokładnie a najważniejsze jest doświadczenie za kółkiem i troszkę przejechanych km .


Panowie. Nie każdy jest kierowcą wrc i ścigał się po krętych , oblodzonych drogach wykonując na każdym zakręcie scandinavian flick .

A z wypowiedzi usera w innym temacie można wywnioskować że ma Ciężką nogę.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Grzesiek2507 » 20 paź 2014, o 11:10

Ogolnie Opik, jest typem usera, ktory majac przy swojej padlinie 3 kola zachwalalby takie rozwiazanie ;-) Ze lepiej sie prowadzi, mniejsze zuzycie paliwka itd. No coz, wszystko co ma zawsze jest najlepsze ;-)

Co do ABSu ja juz powiedzialem. Zima czy na mokrym chocbys mial zaawansowanego parkinsona to nie zahamujesz tak jak z nim. A ze masz bide edyszyn bez tego to juz nie moj problem :hyhy:
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Opik » 20 paź 2014, o 14:11

Grzesiek2507, padline to ty masz, ogarnij sobie te mega rarytasne popekane zderzaki i schodzacy lakier, zawias z tarpana tez mozesz wyrzucic ;) albo go sprzedaj w koncu i nie biadol od roku o tym bo sie juz nudne to robi, niestety jedne HCC szalu nie robia jak nic wiecej nie jest warte uwagi ;)

I tyle z mojej strony, szkoda mi czasu na odpisywanie boldupowcowi ktory duzo gada a malo robi
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości