Hamulce problem, pedał ucieka.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulce problem, pedał ucieka.

Postprzez Młody25 » 20 wrz 2014, o 09:55

Witam , mam panowie pewien problem z moim golfikiem a dokładnie z hamulcami.
Pedał hamulca jak sie go nacisnie stawi opór auto zwolni ,przestanie hamować i trzeba znowu docisnąć hamulec żeby zahamować. Klocki przód Ok tył okładziny i bebny ok , a i strasznie ręczny bierze wysoko mimo ze podciągany, układ hamulcowy niema wycieków. Pytałem sie mechanika co to może być nie powiedział dokładnie ale wspomniał że jeśli ręczny bierze wysoko to sprawa rozwiązana, ale ja nie chce zaprowadzać do mechanika bo miałem kilka przykrości z tym związanych. Prosze o pomoc bo trzeba się pilnować z tymi hamulcami podczas jazdy.
Młody25
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 09:36
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Hamulce problem, pedał ucieka.

 

Postprzez pablomed » 20 wrz 2014, o 11:43

Trzeba obejrzeć hamulce tylne, ocenić czy szczeki bębny regulatory klin nie sa zużyte i prawdopodobnie kompleksowo naprawić, sa zestawy naprawcze, może cylinderki przy okazji chyba żesą idealnie suche i mieć spokój z tym.
Natomiast nie mozna jeszcze wykluczyć przecieku wewnątrz pompy, wówczas pedał opada powoli cały czas nie zq=atrzymuje się w jakiejś pozycji przy naciskaniu.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Młody25 » 20 wrz 2014, o 11:52

Jak się szybko depnie to zahamuje ostro. A i i jeszcze tył nie hamuje to znaczy nie blokuje kół.
Młody25
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 09:36
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Postprzez Golf Maniak » 20 wrz 2014, o 20:06

Młody25 napisał(a):Jak się szybko depnie to zahamuje ostro. A i i jeszcze tył nie hamuje to znaczy nie blokuje kół.


Zawsze przy gwałtownym hamowaniu przód mocniej "łapie".Tak jak wspomniał pablomed sprawdziłbym samoregulatory tylnich hamulców i wszystkie przewody hamulowe.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości