Stuki w tylnym bębnie po wymianie przewodów hamulcowych

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Stuki w tylnym bębnie po wymianie przewodów hamulcowych

Postprzez roziwelet » 6 sty 2014, o 21:26

Witam, od pewnego czasu mam taki problem. Otóż wymieniłem tuleje tylnej belki i przy okazji przewody hamulcowe metalowe i gumowe, bo były mocno zużyte i możliwe że w ogóle nie puszczały płynu. Problem jest taki, że przy lekkim hamowaniu.słychać równomierne stukanie w prawym bębnie, im wolniej jadę tym wolniej stuka, na ręcznym stuka dokładnie tak samo. W.lecie były wymieniane szczęki. Gdy hamuje mocno stukania nie ma. Czy ktoś może się orientuje z czym jest problem? Z góry dziękuję :)

[ Dodano: 2014-01-06, 20:48 ]
Nadwozie kombi
roziwelet
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 12:36
Lokalizacja: Zabrze

Stuki w tylnym bębnie po wymianie przewodów hamulcowych

 

Postprzez prezesik » 6 sty 2014, o 23:54

Kiedyś pukanie takie miałem jak przy przykręcaniu felg stalowych wkręciłem jedną dłuższą śrubę, wtedy haczyła ona o jeden z elementów w bębnie hamulcowym.
U Ciebie może być problem ze spadnięciem mocowania szczęki hamulcowej, tj. takiej końcówki zakładanej na trzpień razem ze sprężynką. Jak nie ma tego mocowania szczęka odchyla się w stronę bębna i dotyka do jego powierzchni, w której są otwory na śruby.
Bez zdjęcia bębna nie dojdziesz przyczyny.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez roziwelet » 7 sty 2014, o 11:47

No więc tak, rozkręciłem bęben i okazało się, że szczęki były trochę nierównomiernie przytarte, więc je trochę zeszlifowałem, bęben też przeszlifowałem. Na razie nic nie stuka, zobaczymy co będzie dalej, jeśli to nie pomoże to wtedy przetoczę bęben. Mocowania szczęk i wszystkie inne elementy wydają się być w porządku. Dziękuję za pomoc, jeszcze się odezwę w tym temacie :)
roziwelet
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 12:36
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez mariusz514 » 7 sty 2014, o 12:48

przy wymianie szczęk polecam od razu wymianę wszystkich sprężynek, u mnie niby były całe ale kiepsko wszystko razem pracowało.
a przy wymianie tulejek w belce przy opuszczeniu samochodu nie zarwałeś gum?? jest kilka zasad których trzeba przestrzegać przy wymianie.
mariusz514
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 mar 2012, o 09:57
Lokalizacja: Mrągowo

Postprzez roziwelet » 7 sty 2014, o 15:59

Sprężyny są ok, samoregulator pracuje tak jak trzeba, a tuleje były wymienione zgodnie z zasadami i przy okazji były wymienione przewody hamulcowe. pojeżdżę trochę i zobaczy się czy będzie dalej stukać czy nie
roziwelet
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 12:36
Lokalizacja: Zabrze


- - - apart-center.pl/



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 8 gości