Coraz mniej golfów

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Coraz mniej golfów

Postprzez krzysiogol » 22 gru 2013, o 23:34

Witam,

Nie wiem czy jest to moja jedynie subiektywna ocena, ale coraz mniej widzę na drodze auta marki VW golf 3. Nie wiem czy to wynika z faktu, że coraz więcej osób stać na nowe (mimo wiecznie trwającego kryzysu) czy też jest inny powód.

Macie podobne spostrzeżenia czy też ja mam już spaczone spojrzenie na te sprawy?

Pzdr:)
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Coraz mniej golfów

 

Postprzez krzysiek w. » 23 gru 2013, o 00:24

Golfy ,,umierają'' przez:
a) kradzież (częśći)
b) wypadek (głupota - młodzież rządzi się swoimi prawami)
c) rdza (wiadomo)
d) ,,golfiarze'' przesiadają się na audi (a4/a6/a8/a3)
Takie jest moje zdanie na ten temat. :cry:
Nic już nie będzie takie same.
krzysiek w.
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 14:59
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Postprzez Opik » 23 gru 2013, o 00:33

Nie wiem czy jest to moja jedynie subiektywna ocena, ale coraz mniej widzę na drodze Fiatów 125p. Nie wiem czy to wynika z faktu, że coraz więcej osób stać na nowe (mimo wiecznie trwającego kryzysu) czy też jest inny powód. Przecież jeszcze 15 lat temu tak wiele było ich na drogach.

Nie oszukujmy się, MkIII to już staruszek, najstarsze egzemplarze mają 22 lata, więc o czym mowa ;) ludzie kupują nowe samochody, zmieniają je na inne, wiele egzemplarzy jest już po prostu skrajnie wyeksploatowanych i idą na złom. Dlatego zadbane egzemplarze i różne perełki trzeba szanować, a parchy pożerające portfel omijać szerokim łukiem
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez hanawald » 23 gru 2013, o 08:47

za 5 -10 -15 lat to tylko miłośnicy będą jeżdzić golfikami po naszych drogach,tak jak my teraz pokazujemy swoim pociechą to jest fiat 126p tak one bedą pokazywać to swoim pociechą to jest golf 3 ja tak robie a oto dowód na to Obrazek
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez killah » 23 gru 2013, o 09:09

I dobrze. Czym mniej tego na drogach tym lepiej :D Może tylko fajne trójki będą za jakiś czas jeździć :d
killah
 

Postprzez trollu » 23 gru 2013, o 11:01

może nie jest tyle co kiedyś ale golfów szczególnie 3 i 4 jest masa, na 10 aut 7 to golf :lol:
mk3 to już stary sztrucel, mk4 to samo. W miarę jeszcze nie stary jest mk5 bo o ile dobrze się orientuję to w salonie teraz kupujemy mk7. takie życie
poza tym golf skończył się na mk3
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez maximus_spi » 23 gru 2013, o 12:22

killah napisał(a):I dobrze. Czym mniej tego na drogach tym lepiej :D Może tylko fajne trójki będą za jakiś czas jeździć :d


I oto chodzi :-) w pełni sie z tym zgadzam.....niestety jednak w moim regionie jeszcze dosyc sporo widuje sie tego i jeszcze bardziej niestety na 10 mk3 widzianych na drodze z samego wyglądu zewnętrznego z 8 nadaje sie na złom.
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 23 gru 2013, o 12:32

Golf skończył się na kill em all :cwaniak:

a tak poważnie to niestety u mnie to samo idzie zaobserwować, jadę Żbikiem, mijam 40 golfów. 1 z nich jest fajnie "zrobiony" na tle reszty, jakaś gleba, fajne koło. 9 z nich wygląda na zadbane serie, sensowny lakier, blacharka jeszcze występuje. 10 następnych jeszcze ujdzie, ale nadaje się do poprawek. A pozostałe 20 jest w takim stanie, że zmieniam pas żeby się Żbik czymś nie zaraził
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez maximus_spi » 23 gru 2013, o 12:56

takie smutne realia, juz nie chodzi o modzone egzemplarze tylko zwykłe serie,zadbane to juz z swieca szukac,ludzie nie szanuja starych aut jezdza tak dlugo az sie rozpadnie albo wpierniczy go rdza i wtedy na szrot po nastepnego parcha nic innego jak zwykłe narzędzie do przemieszczania sie z punktu a do punktu b,z tego powodu myśle ze to co napisal killach może nastapic już w ciagu kilku lat :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez deusiwo » 23 gru 2013, o 17:32

Mnie to rozwala osobiście jak ktoś sobie kupił golfa żeby był "do wyrąbania" (skrajny eufemizm, wiem :D ), mi osobiście było by żal nie szanować auta jak złe by nie było, nawet jakiegoś zdezelowanego fiata uno, czy tico, czy cokolwiek innego, po prostu uważam, że jak na coś wydaje sie kase to należy to szanować a nie rozwalić :) zresztą nawet jakbym dostał coś za darmo to bym se szanował, bo czemu nie? Ale realia są jakie są, buraków niestety nie ubywa, i potem fajne auta z potencjałem lądują na złomie.
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 23 gru 2013, o 17:54

deusiwo napisał(a):uważam, że jak na coś wydaje sie kase to należy to szanować a nie rozwalić :) zresztą nawet jakbym dostał coś za darmo to bym se szanował, bo czemu nie? Ale realia są jakie są, buraków niestety nie ubywa, i potem fajne auta z potencjałem lądują na złomie.


:padam: :super:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzeliniasty » 23 gru 2013, o 19:42

a z drugiej strony jak ktos szuka samochodu to za cene golfa 20letniego moze znalesc cos wiekszego i mlodszego, ja po sprzedazy golfa znalazlem autko tansze niz mk3 a wieksze wygodniejsze noi przede wszystkim mlodsze
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Następna strona

- - - Serwis o oponach. Opony letnie i opony zimowe https://opony.name



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości