Regeneracja zacisków hamulcowych przód.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Regeneracja zacisków hamulcowych przód.

Postprzez Paweu » 4 sie 2013, o 18:10

Witam szanowne grono.

Podobnego tematu nie znalazłem no ale jeśli był to wskazać i podepnę.

Od pewnego czasu toczę nierówną walkę z przednim układem jezdnym/hamulcowym.
Ale nie czas na żale itp.

Mianowicie. Potrzebował bym jakieś 'know how' regeneracji przednich zacisków hamulcowych..
Przeszukując pobieżnie google trafiłem na taki tutek .. nie jestem tylko do końca pewien czy aby na pewno poskładanie wszystkiego na starych 'tajlach' nie sprawi iż po zakończeniu tychże operacji nic nie będzie potem cieć.

Tak więc... Jak 'po bożemu' zregenerować samodzielnie zaciski? Bo po wczorajszej zmianie tarcz i klocków stwierdziłem iż no niestety ale tłoczki prawie że nie drgnął.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Regeneracja zacisków hamulcowych przód.

 

Postprzez endru » 9 sie 2013, o 20:47

tutek jest ok w sumie, ja dodam ze u nas jak dobrze kojarzę sa w zacisku 2 imbusy 6 no a reszte tak jak na filmie warto oczyscic nasmarowac i bedzie ok tylko trzeba uwarzac na te gumki na tloczku i w srodku zacisku :)
Golf 3 1.4 (ABD - 1H1) zagazowany
Avatar użytkownika
endru
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 13:38
Lokalizacja: Bialystok

Postprzez pablomed » 10 sie 2013, o 14:05

Paweu_mk3, obejrzyj tylko powierzchnię tłoczków kiedy już je wyrwiesz z zacisku. Niewielka ilość małych wżerów jest dopuszczalna, wówczas po prostu kupujesz zestaw naprawczy z gumkami za 2 dychy i zmieniasz to bardzo proste tylko czystość musi być zachowana.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Paweu » 10 sie 2013, o 22:46

Dziś zregenerowałem zaciski.

Kupiłem zestaw naprawczy wraz z tłoczkami. Po wyciągnięciu okazało się że nie były te tłoczki aż tak bardzo potrzebne bo powierzchnia starych tłoczków była ok.. ale jak już miałem wszystkie części nowe to złożyłem to na nowych tajlach.

pablomed napisał(a):kiedy już je wyrwiesz z zacisku


No właśnie nie szło ich za bardzo wyciągnąć... Więc z pomocą przyszedł kompresor i potraktowanie tego dziadostwa ciśnieniem. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez pablomed » 14 sie 2013, o 18:27

Szybciej jest poświęcić troszkę płynu hamulcowego ( ktory i tak się cześciowo przynajmniej zmienia po takiej operacji) i wypchać tłoki naciskając hamulec po zdjęciu zacisku z tarczy bez odłączania przewodów.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron