Dziwne syczenie podczas hamowania

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Dziwne syczenie podczas hamowania

Postprzez Mrozo23 » 31 lip 2013, o 23:20

Witam! Mam golfika 3 2.0 GTI z 1994 roku. Posiadam ABS a z tyłu są hamulce tarczowe. Dzisiaj zmieniałem linki od ręcznego i przy okazji odpowietrzyłem cały układ hamulcowy. Po tym zabiegu odpaliłem autko i pojechałem zobaczyć jak spisują się hamulce. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że podczas wciskania pedału hamowania słychać odgłos jakby uchodziło gdzieś powietrze. Dusiłem wiele razy a syczenie było słychać nadal. Jest to dźwięk jakby pompki do pompowania powietrza w kołach. Pojechałem do domu sprawdzić problem. Okazało się że dźwięki nie wydobywają się z kół tzn. ze ścisków tylko spod spodu samochodu. Odpowietrzyłem wszystko jeszcze raz a problem pozostał. Nigdy wcześniej tego nie miałem. Proszę o Waszą POMOC! :zalamany:
Mrozo23
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 21:44
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Dziwne syczenie podczas hamowania

 

Postprzez pablomed » 1 sie 2013, o 16:25

To raczej serwo musi syczeć, albo jego wąż podciśnieniowy, płkł lub jest nieszczelny w miejscu gdzie wchodzi do serwa.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Mrozo23 » 2 sie 2013, o 21:54

Tylko dlaczego tak się stało po banalnej rzeczy jaką jest odpowietrzanie? Serwo jest w porządku, sprawdzałem, więc to nie to :-/
Mrozo23
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 21:44
Lokalizacja: Nakło nad Notecią


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości