Przegląd techniczny

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Przegląd techniczny

Postprzez skyran » 7 mar 2013, o 19:46

Nie wiem czy to dobry temat, ale jest to związane częściowo z układem hamulcowym więc wstawiam to tutaj. Właśnie wróciłem z przeglądu technicznego w norauto i jestem zszokowany strasznie. Wiedziałem że jest coś nie tak z układem hamulcowym ale nie wiedziałem że kosztorys wyjdzie tak drogo. Wiecie może czy to normalne ceny? I jak ważne są te usterki, bo ja nie widzę problemów z układem kierowniczym.

Obrazek
skyran
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 00:55
Lokalizacja: Gliwice

Przegląd techniczny

 

Postprzez pablomed » 8 mar 2013, o 16:40

skyran, kolego jedź to zweryfikować do zwykłego mechanika albo do diagnosty tam gdzie przeglądy podbijasz. Nie można od razu negować sensu przeprowadzenia tych napraw, ale wiadomo co to za firma: bardzo drogie expresowe naprawy. Poza tym zapropnowano ci na przykład marne jakościowo tuleje Delphi za to z bardzo drogą wymianą po 99 za sztukę. Tutaj powinno być odwrotnie - najlepsze częsci a naprawa tyle nie powinna kosztować. Sadze że połowa tej kwoty starczy na naprawę, a jesli okaże się - co jest bardzo prawdopodobne - że nie wszystko z tych elementów trzeba wymieniać - to jeszcze taniej.
Nie można sobie raczej pozwalać na szastanie kasą mając dwudziestoletnie auto - a można to wszystko zrobić taniej i dobrze i do tego trzeba dążyć.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez K@mil » 8 mar 2013, o 16:55

Widze ze ceny to z kosmosu..

Ustawienie zbiezności prawie 90zl ;/ :shock:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Suchy87 » 12 mar 2013, o 08:24

Powiem tyle NORAUTO po prostu chce zarobić i tyle, najlepiej nie jeździj już po takich naciągaczach tylko normalny dobry mechanik powie Ci co już jest do wymiany a co nie i koszta na pewno będą o wiele mniejsze bo te ceny to tylko w norauto :lol: i serwisach.
Avatar użytkownika
Suchy87
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 01:03
Lokalizacja: Bielsko-B.

Postprzez siwulec333 » 12 mar 2013, o 09:00

Dokładnie jak kolega mówi ceny to jak z kosmosu i do tego tak na logikę liczą Cię za każda naparwę z osobna, nie wiem jak u ciebie ale jak ja jadę do mechanika robić parę rzeczy to nie liczy mnie za każda z osobna a jakoś uśrednia koszty robocizny i nie podlicza kosztów ze za wymianę czegoś bierze 100 a tamtego 50 tylko kasuje mnie np 110 zł za całość :D
Avatar użytkownika
siwulec333
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 22:57
Lokalizacja: GD

Postprzez PiJey88 » 12 mar 2013, o 16:47

a ja się zastanawiałem kto jeździ serwisować auto do takich sieci jak nora auto, myślałem że każdy wie że u nich jest mega drogo... :wstyd:

jedź do zwykłego mechanika, zrobi ci to samo za pół ceny albo i mniej
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez skyran » 12 mar 2013, o 17:19

Dzięki za informacje, a pojechałem tam tylko na przegląd, chociaż teraz już nie będę jeździł w żadnym celu :)

Auto mam teraz właśnie w warsztacie u dobrego mechanika, także jest dobrze.

[ Dodano: 2013-03-23, 14:10 ]
W warsztacie koleś zrobił wszystko za 160zł. Pozdrawiam Norauto. :)
skyran
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 00:55
Lokalizacja: Gliwice


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości