[ZIMA ] Zamarznięte zamki

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez michu93 » 2 gru 2012, o 10:30

panowie, mam te sam problem, z tym, że zauważyłem, że wczoraj jak miałem auto zamknięte to później drzwi nie szło otworzyć, ale przez dzisiejszą noc zostawiłem otwarte a było -12 i drzwi bez problemu się otwarły ;) ale już jak zamknąłem centralnym i otworzyłem to drzwi już odmówiły posłuszeństwa. także kto ma podwórko to jeszcze pół biedy, gorzej jak gdzieś w pracy/szkole.
muszę też poszukać tego sylikonu w spreju.
Avatar użytkownika
michu93
Czytacz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 18:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

 

Postprzez artur98337 » 9 gru 2012, o 18:05

hej ja też mam proble z zamkiem jak raz otworze tak póżniej jest problem otwarcia od środka jak i od zewnątrz co robić
artur98337
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: częstochowa

Postprzez michu93 » 10 gru 2012, o 17:50

PANOWIE - ostatnio kupiłem specyfik z K2 za 8zł - problem zamarzniętych klamek jak narazie zniknął. a pryskałem tylko przez klamkę i na zamek :P drzwi nie rozbierałem ;)
Avatar użytkownika
michu93
Czytacz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 18:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Paweu » 10 gru 2012, o 18:04

Dobry kotlecik taki roczny prawie że... :ok:

michu93 napisał(a):ostatnio kupiłem specyfik z K2 za 8zł


To zdziercy.. u mnie jest po 3,20 :lol:

michu93 napisał(a):problem zamarzniętych klamek jak narazie zniknął.


Masz rację.. znikną...na razie..

michu93 napisał(a):a pryskałem tylko przez klamkę i na zamek drzwi nie rozbierałem


Syfu się nazbiera..po czym i tak będzie się zacinał.. radzę zająć się zamkiem i go przesmarować. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez michu93 » 10 gru 2012, o 19:58

zobaczę jak długo będzie spokój. wiem, że problem zniknął chwilowo ;) kiedyś może przesmaruję.
faktycznie kotlet, ale zima nie jest co miesiąc tylko co roku, więc i problem powrócił ;)
Avatar użytkownika
michu93
Czytacz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 18:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez tox79 » 10 gru 2012, o 21:36

Smar do czyszczenia i konserwacji broni jest najlepszy
mk3 for live
tox79
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 mar 2011, o 08:17
Lokalizacja: Gorlice

Postprzez adaskox » 22 gru 2012, o 15:15

Wczoraj poległem. Po 30 min walki dostałem się do auta , zamykam drzwi i już w nim zostałem. Rygiel ponownie zamarzł :-x
Oto moja porada dla osób którym ZAMARZA ZAMEK - czyli wkładki się otwierają , klamki i rygiel chodzą a zamek nadal trzyma. Musicie po otworzeniu już drzwi - wymontować cały zamek czyli zdjąć tapicerkę ( 2 śrubki i parę klipsów) , wykręcić zamek (3wkręty + 1 wkręt klamki) wyjmujemy zamek, zdejmujemy z niego plastikową osłonę, wkładamy go do jakiejś miseczki - pojemnika i psikamy odtłuszczaczem jakimś żeby z niego aż kapało ( ja użyłem WD40 na zmianę z płynem do piekarników i kominków), rozmazać na nim i w jego wnętrzu wszystkie smary- najlepiej pędzelkiem (zamek w części języka chwytaka rygla jest nierozbieralny!!!), ZAGOTOWAĆ garnek wody i zamek spłukać powoli całą zawartością gara ( wrzątek wypłucze wszystkie stare smary i tłuszcze jednocześnie rozgrzewając mocno sam zamek co spowoduje natychmiastowe schnięcie wszystkich części i elementów w 10 sekund!!!). Po osuszeniu polecam suszarką do włosów, przedmuchać jeszcze profilaktycznie cały zamek gdyby miała jakaś woda zostać w jakimś plastiku. Po tej czynności zamek jest pozbawiony wszelkich "dzikich" smarowideł, odmrażaczy, wody itd. Teraz należy wszystkie elementy ruchome , sprężynki, bolce - zalać oliwą a plastiki wysmarowałem resztką wazeliny. Po złożeniu wszystkiego parkujemy auto na -10 stopni czekamy całą noc i... auto jak nowe. Co dziwne teraz drzwi lekko pchnięte same się domykają - bez trzaskania. Polecam...
adaskox
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:27
Lokalizacja: Stargard

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości