Ściąganie podczas hamowania - hamulce przednie

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Ściąganie podczas hamowania - hamulce przednie

Postprzez ikar13 » 20 lis 2012, o 19:18

Witam

Posiadam Golfa 3 1993 1,6 75 KM hatchback

Autem miałem małą stłuczkę - przód lewy bok od kierowcy.

Auto naprawione - jednak od tego czasu TYLKO podczas hamowania auto ściąga na lewo.

Dziś byłem u mechanika - zrobił geometrie, wymienił jakieś gumy i łącznik stabilizatora - powiedział że nie ma żadnych luzów na zawieszeniu. Wyczyścił zaciski. Tarcze proste, klocki jeszcze grube.

Auto dalej ściąga na lewo - co ciekawe czasem hamuje dobrze i nie ściąga ale rzadko !

O co chodzi ?? Proszę o jakąś poradę ;]
ikar13
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 23:12
Lokalizacja: Łodź

Ściąganie podczas hamowania - hamulce przednie

 

Postprzez pietrasiak2 » 20 lis 2012, o 19:39

Jak naprawiałeś to nie rozpinałeś układu hamulcowego , może prawa strona nie jest dobrze odpowietrzona i stąd to ściąganie ? Sprawdź hamując macisnij z 3 razy hamulec , a potem go przytrzymaj czy nie będzie lepiej.
2 obie strony czyściłeś? :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez ikar13 » 20 lis 2012, o 19:43

Taaa dwie strony czyszczone - ful serwis ;] No zobaczę twoim sposobem.

Gadałem z mechanikiem - mówiłem że może zapowietrzony - On twierdzi że na pewno nie - sam już nie wiem
ikar13
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 23:12
Lokalizacja: Łodź

Postprzez pietrasiak2 » 20 lis 2012, o 19:48

Mechanik nie wie czemu auto ściąga ? :-o
Sprawdź czy nie rośnie pedał hamulca , może któraś ze stron być jeszcze tłusta i to też może być przyczyną . Jeszcze jedna sprawa czy na pewno przód ?
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez ikar13 » 20 lis 2012, o 19:52

No mechanik stwierdził że jak zrobił to wszystko co pisałem powinno być dobrze - kazał pojeździć ;] Mechanik niby sprawdzony - serwisuje u niego 4 auta - nigdy nie był problemów

Co to znaczy że rośnie pedał i może być tłusta ??

Przy mocnym wciśnięciu hamulca bardzo gwałtownie ściąga mnie w lewo - kierownica od razu się obraca w lewą stronę - wyjadę mi się że jak był by problem na tyle to nie działo by się to tak gwałtownie.


sory że tak piszę - nie znam się świetnie na samochodach - nie wiem jak opisać pewne problemy ;]
ikar13
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 23:12
Lokalizacja: Łodź

Postprzez pietrasiak2 » 20 lis 2012, o 20:01

Przy wciśnięciu parokrotnym pedału za ostatnim razem pedał bierze wyżej niż za pierwszym to objaw zapowietrzonego układu, W zalezności ile jest w nim powietrza te różnice są proporcjonalne.
Tłuste , mogą być klocki , może z prawej strony masz z prowadnikiem problem lub tłoczkiem zacisku . Ja jak coś robię przy hamulcach to chłopską metodą sprawdzam czy dobrze bierze jadę na jakąś drogę szutrową , polną rozpędzam i hamuje by auto zblokowało koła , staję i patrzę które zrobiło najmniej i tam poprawiam jak co :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez ikar13 » 20 lis 2012, o 20:10

Dzięki za odp. Po próbuję coś sam zrobić ;] Jak coś uda mi się ustalić na napisze ;]
ikar13
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 23:12
Lokalizacja: Łodź


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości