korektor siły hamowania - jaki pasuje?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

korektor siły hamowania - jaki pasuje?

Postprzez bartol » 30 cze 2012, o 12:26

Witam. Właśnie jestem po negatywnym wyniku przeglądu - muszę wymienić korektor siły hamowania. Mam golfa 3 1.8 - wiecie może jakie modele korektorów będą pasowały? Myślę tu o tym:

http://allegro.pl/korektor-sily-hamowan ... 88224.html

Jest to korektor do dwójki, ale ze zdjęcia wygląda podobnie jak ten do trójki. Pasowałby?
bartol
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 cze 2012, o 15:32
Lokalizacja: 3miasto

korektor siły hamowania - jaki pasuje?

 

Postprzez Imper » 30 cze 2012, o 12:51

poszukaj innego tego jest dosc mocno zmeczony. Widac slady po spawach wiec pewnie sruby zapieczone na amen
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez michaal » 30 cze 2012, o 13:09

Weź jeszcze spróbuj go poustawiać. Poluzuj śrubki te mocujące przesuń o pare mm może zacznie działać. U mnie tak było że nie działał tzn tył słabo hamował a po regulacji działa, na gruncie zablokuje się hamulec.
Co do kolektora to zobacz jaki masz bo było kilka rodzajów. Jak zbaczysz jaki masz to może się okazać że taki sam montowany był do Arosy, Lupo, Polo czy Ibizy.
Bo z tych modeli montowano takie same korektory, w nowszych modelach mają inne oznaczenia nie 1H0
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez bartol » 30 cze 2012, o 14:17

nie o to chodzi, że nie działa, tylko cieknie. Samonaprawa nie wchodzi w grę niestety, bo nie mam ani narzędzi, ani kanału. Więc muszę go dać do mechanika i część znaleźć na własną rękę.
bartol
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 cze 2012, o 15:32
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez michaal » 30 cze 2012, o 16:32

Jak cieknie to trzeba szukać nowego. Najlepiej jakbyś zobaczył dokładnie jaki masz, bo w golfie 3 były stosowane dwa rodzaje kolektorów. Nie wiem dokładnie czy są zamienne. Zobacz jeszcze w jakim stanie masz przewody hamulcowe bo może być tak że mechanik ich nie odkręci i będziesz miał też przewody do wymiany.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez bartol » 3 lip 2012, o 13:42

Witam. Dzięki za pomoc - dziś założyłem nowy oryginalny ze sklepu. Pozdrawiam
PS. Jeśli ktoś chce się upewnić który korektor pasuje do którego modelu - użyjcie szukajki w sklepie Inter Cars - tam po numerach wybitych na części można odnaleźć tę część i obczaić w jakich modelach ją zastosowano - i rzeczywiście NIEKTÓRE korektory pasowały do mk2 i 3, niektóre do mk3 i passata na przykład itp.
bartol
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 cze 2012, o 15:32
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez lanos20 » 8 lip 2012, o 21:47

Ja teżsie podepne czy jest możliwość że u mnie nie ma tego reduktora. patrzyłem ostatnio to od pompy ABS mam przewody dalej elastczne łączniki i przewody do tylnych tłoczków. zmienione bębny szczęki łożyska. Prawe jeszcze jako tako hamuje lewe leży jak dętka na nodze jak i na ręcznym. przed wymianą było tak samo
lanos20
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 20:16
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości