Tarcze szybko się grzeją

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Tarcze szybko się grzeją

Postprzez soundsacker » 2 kwi 2008, o 15:19

Panowie pomóżcie po przejechaniu zaledwie kilometra tarcze tak mi sie rozgrzewają ze ciężko sie ich dotknąć jakz lewej tak i z prawej strony z przodu.Czyściłem juz cylinderki odpowietrzałem układ wszystko chodzi. do tego jeszcze słysze w prawym kole z przodu buczenie jakby coś sie do opony przykleiło( na zimówkach i na letnich to samo, choć na letnich to chyba wina iskoprofilowej opony) Wydaje mi sie ze cylinderki zbyt mało odbijają jak podniose samochód na lewarek zachamuje i puszcze to klocki charują jak złoto. Co z tym zrobić???????
Czy myslicie ze to buczenie spowodowane jest rozgrzewaniem sie tarcz????
soundsacker
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 12:20
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Tarcze szybko się grzeją

 

Postprzez arek ryba » 2 kwi 2008, o 15:25

soundsacker napisał(a): kole z przodu buczenie jakby coś sie do opony przykleiło

ten dzwięk nie dochodzi z hamulców tylko prawdopodobnie łożysko na piaście ci padło [znam ten ból]
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez PiJey88 » 2 kwi 2008, o 17:24

moze poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić i założył mniejsze tarcze i słabszej jakości, już kotoś pisał ze tańsze były niewentylowane więc kupił, a potem auto nie chciało hamować :lol:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez kajtek » 2 kwi 2008, o 17:37

postaw przód na lewarku zahamuj niech ktoś bedzie od krecienie kołem jak puścisz to trzeba zoabczyc czy koło lekko chodzi jeśli nie to hamulec przytrzymuje i klocki za długo trą po tarczy, być może płyn nie cofa sie tak jak powinien..
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości