Kontrolka hamulca ręcznego

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Kontrolka hamulca ręcznego

Postprzez przybor » 22 lut 2012, o 20:57

Witam mam taki problem

Po odpaleniu samochodu i ruszeniu zaświeca się kontrolka hamulca ręcznego. Jakiś czas temu kontrolka zaświecała się dopiero po gwałtownym skręceniu. Pierwsze co mi przyszło do głowy to zbyt niski poziom płynu hamulcowego, a wiec odkręciłem nakrętkę a tam płynu pod dostatkiem. Maci jakiś pomysł co to może być ? lub jakie są inne przyczyny świecenia się tej kontrolki ?
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Kontrolka hamulca ręcznego

 

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Postprzez fuqet1 » 23 lut 2012, o 12:02

przybor napisał(a):Witam mam taki problem

Po odpaleniu samochodu i ruszeniu zaświeca się kontrolka hamulca ręcznego. Jakiś czas temu kontrolka zaświecała się dopiero po gwałtownym skręceniu. Pierwsze co mi przyszło do głowy to zbyt niski poziom płynu hamulcowego, a wiec odkręciłem nakrętkę a tam płynu pod dostatkiem. Maci jakiś pomysł co to może być ? lub jakie są inne przyczyny świecenia się tej kontrolki ?


a moze masz za duzo plynu hamulcowego , piszesz ze pod dostatkiem czyli ja zrozumialem ze jest pod korek. a plynu hamulcowego nie moze byc nalane pod korek tylko jakies 3/4 zbiorniczka albo jescze mniej
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Schnaider » 23 lut 2012, o 14:23

Raczej objawy jak dla płynu hamulcowego.
Nie odkręca się nakrętki, żeby sprawdzić poziom płynu hamulcowego.

Na zbiorniczku jest podziałka z min i max.
Tam musisz skontrolować czy wszystko jest OK.

Najlepiej, żeby poziom zawierał się pomiędzy albo tak jak napisane wyżej 3/4.
Avatar użytkownika
Schnaider
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 11:28
Lokalizacja: FZA

Postprzez przybor » 23 lut 2012, o 15:19

no dokładnie jest tak jak piszecie ;) płynu jest nalane prawie pod sam korek ... ale zaraz postaram się wyciągnąć trochę tego płynu jakąś strzykawką

[ Dodano: 2012-02-24, 16:04 ]
Panowie odllałem płynu i teraz stan jego znajduje się pomędzy MIN a MAX tylko to nic nie pomogło ! macie jeszcze jakiś pomysł od czego może się świecić ta kontrolka ?
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Postprzez fuqet1 » 24 lut 2012, o 21:38

może poruszaj ręcznym trochę może ci się coś przycięło??
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez przybor » 25 lut 2012, o 16:55

A więc tak:
- odłączyłem czujnik płynu hamulcowego
- odłączyłem czujnik hamulca ręcznego

A kontrolka jak się świeciła tak się świeci ;| macie jeszcze jakieś pomysły ?
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Postprzez pablomed » 25 lut 2012, o 17:27

zostaje zwarcie w okablowaniu ktoregoś z tych czujników lub uszkodzenie licznika
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pawlo1123 » 29 lut 2012, o 22:48

Tez tak mam. Dowiedzialem sie ze jest to spowodowane walnietym czujnikiem od abs. W 90% przypadkow pali sie wtedy tylko kontrolka abs ale czasem moze sie zapalic tez i ten wykrzyknik. Ktos tez tak mial i po wymianie czujnika abs zgaslo. Na pewno ma to jakis zwiazek bo dzieje sie to po ruszeniu a wiec dostaje jakis bledny sygnal z kola. Poza tym wchodzac w vaga do absu oprocz tego ze zapala sie wtedy kontrolka abs to przeciez tez zapala sie razem z nia (!) wiec jakis zwiazek ze soba maja. U mnie vag pokazuje dwa przednie czujniki walniete. Na razie nie wymienialem ale na 99% to jest wlasnie to. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
pawlo1123
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lut 2011, o 21:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

abs

Postprzez din » 2 mar 2012, o 21:40

mnie zapala sie tylko kontrolka ABS. Dziwne bo jak odpalam po nocy auto to sie swieci. po przejechaniu jakiegos kawalka znika. W czasie kiedy sie swieci to jak nacisne na hamulec (nawet lekko) to abs sie zalacza(mimo iż jest suchutko). jak lampka znika tez czasem sie tak dzieje;/ Sprawdzilem vagiem i wyskakuje blad prawego przedniego czujnika wiec go wymienilem i dalej to samo ;( odcialem i na nowo zarobilem koncowkę (ladnie zaizolowalem co by sie wilgoc nie dostala) ale dalej to samo. Już mi się skonczyly pomysły ;( i nie wiem co ma dalej robić

[ Dodano: 2012-03-03, 13:44 ]
wie ktos jak wyjac sterownik abs z 1z?? niby proste ale miejsca to w tym golfie nic a nic nie ma;( nawet nie mam jak zobaczyc jaka sruba jest od spodu??

niech ktos da jakis sposob


A co sie stanie jak wyjmie sie cala pompe abs??
da rade ja samemu potem odpowietrztyc??
din ;))))
din
Badacz tematu
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 paź 2009, o 14:39
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Murel » 16 lip 2012, o 11:07

Witam
Temat pojawił się u mnie. Tzn zaczął się palić znaczek ręcznego i nie gaśnie. Sprawdzone wszystko co w szukajce " kontrolka ręcznego" ze wszystkich postów i nic nie pomaga. :cry: . Posprawdzałem chyba wszystko - rozebrałem każdy czujnik ,który jest od ręcznego i hamulców (choć świeci mi jeszcze kontrolka ABS, co jest związane z czujnikiem lewego tylnego koła). I teraz chyba rozwiązanie. Wypiołem wytczkę od kontrolki ABS+AIRBAG i świecenie się skończyło. Tzn:
1.jak ją teraz podepnę odwrotnie to świeci tak,że jest podświetlony wykrzyknik lekko ale jak się zaciągnie ręczny to świeci normalnym czerwonym
2.jak ją podepnę prawidłowo to się świeci nonstop
3.jak ją wypnę to nic zero reakcji na desce rozdzielczej.
Czyżby układ scalony tej kontrolki się uwalił bo jak sprawdzałem czujnikiem to jest normalnie 12,6 napięcie (11,9 - 12,6) Teraz pytanie do forumowiczów z podobnym problemem podzielcie się info jak jest u Was po takim działaniu i czy może to tylko tak u mnie...
Dodam, że mam tą kontrolkę o numerze: 1H1919235T. Jakby ktoś miał na sprzedaż w rozsądnej cenie to poproszę na priv ;-)
Ja mam na zamianę ewentualnie 1H1919235F
Nie sztuką jest zabić komara przednią szybą... Sztuką jest to zrobić boczną
Avatar użytkownika
Murel
Czytacz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 24 cze 2008, o 13:30
Lokalizacja: Ostrowiec Sw./Łódź

Postprzez pawelkgw » 1 gru 2012, o 23:43

Mam ten sam problem. Zapala się czasem ten (!).
Możliwę że w ręcznym czujnik padł? Gdyby ten czujnik się zacinał to luz. Ale boję się, że ona mi sygnalizuje jakieś problemy w układzie hamulcowym. Co mnie już martwi.
Proszę, by ktoś mi wypisał co i jak sprawdzać. Świeci się tylko czasem.
pawelkgw
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 18:43
Lokalizacja: ok. Końskie (TKN)

Postprzez palio » 2 gru 2012, o 10:09

A sprawdzaliście poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku? Czasami wystarczy dolać płynu hamulcowego i problem znika.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - - https://agrielektronik24.de/claas/



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości