Falujące obroty silnika

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Falujące obroty silnika

Postprzez przybor » 3 sty 2012, o 22:17

Witam

Mam golfa 3 1.6 benzyna/gaz rok 1997, u mnie jest taki problem: samochód odpala normalnie lecz jak odpali obroty silnika spadają do 200-500 czasami gasnie. Jak się silnik rozgrzeje to jest wszystko ok. Czego to może być przyczyna?? Bardzo proszę was o pomoc :-)
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Falujące obroty silnika

 

Postprzez prezesik » 3 sty 2012, o 23:07

zdejmij wtyczke z czujnika temp 4-pinowego znajdujacego sie na kroccu skad wychodza weze na wode i napisz jak odpali i bedzie chodzil zimny silnik. Obroty powinny byc na poziomie 1100 obr/min.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez przybor » 6 lut 2012, o 20:16

Witam

Chciałbym wznowić temat i opisać jeszcze raz usterkę:

gdy samochód jest zimny to obroty strasznie głupieją. Przy odpalaniu trzeba dodac gazu, bo inaczej silnik załapie i odpali, lecz odrazu zgaśnie. Obroty na zimnym cały czas falują (podskakują do góry i spadają tak że potrafi zgasnąć) W miare gdy tylko silnik się nagrzeje obroty stają się równiejsze i jest wszytsko ok. Dodam jeszcze, że na zimnym silniku przy dojeżdżaniu do skrzyżowan i hamowaniu silnik potrafi zgasnąć.

Sprawdziłem też odpalanie ze zdjętą wstyczką czujnika temp tego 4-pinowego i objawy niestety dalej są takie same.
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Postprzez Emiczka » 6 lut 2012, o 22:53

Jak czujnik położenia przepustnicy odpięłam trochę świrował dużo palił ale chodził. Bywało, że się zacinał i gasł nagle.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez przybor » 7 lut 2012, o 23:50

Czy ktoś jest jeszcze w stanie pomóc ? bo juz nie wiem co z tym robić ....
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości