Bębny tylnich kół

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Bębny tylnich kół

Postprzez Arek39 » 16 sie 2011, o 12:52

Mam problem z hamulcem tzn ręcznym,a mianowicie sam już nie wiem co mam myśleć i robić,kątrolka od Hamulca ręcznego pali się cały czas,a hamulec trzyma,ale po jakimś czasie puszcza sam lub gdy uderze w bęben,niewiem czy są zapieczone tłoczki(cylinderki),niewiem jak fachowo to się nazywa,a na dodatek nigdy nie rozbierałem bębnów,może ktoś mi powie co jest przyczyną i co mam zrobić,każda wskazówka jest dobra.
Arek39
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Bębny tylnich kół

 

Postprzez k-m-r1 » 20 sie 2011, o 11:54

co do kontrolki zerknij czy przycisk nie jest uszkodzony zdejmij tunel miedzy siedzeniami i obejrzyj przycisk

bębny? albo zapieczone zarusciałe linki do wymiany chyba 25 zł jedna linka
beben zdejmujemy

najpier podważ kopułke na srodku
lub żabka i obracasz
prostujesz zawleczke zdejmujesz podkłądke z wasem
odkręcasz nakrętke
i wyjmujesz z oski nie mysl że łątwo bedzie
oczywiscie reczny zpuszczony 2 srubokręty i zdejmujesz

przy zakłądaniu pamiętaj by bęben byłdociągniety nakretką tylko nie mocno i by luzunie miał lekko ma chodzic
jak ma luz to wymiana łorzysk...

jak nie masz pojecia to albo kumaty kolega brat albo mechanik
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez PtasiorSki » 23 paź 2011, o 17:35

moge sobie pozwolic opisac inny problem . klin nie zchodzi dopiero jak czyms rozsune szczeke po prostu klin staje jakos dziwnie ze blokuje sie w swoim rowku . inaczej nie umiem opisac :D moze ktos ma schemat ułozenia tych dzwigienek znaczy tej blaszki z sprezynkami moze cos zle spokładałem odwrotnie bo tam czarna magia te bebny jak sie posypia ale fakt faktem klin nie zejdzie obracałem polerowałem go ale to szczeka go zaciska jak by rowek nie pasował do klinu
PtasiorSki
Czytacz
 
Posty: 89
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 16:10
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Bradley » 25 paź 2011, o 00:21

Tu masz moj archiwalny temat dot. zlozenia szczek ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=240602
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez PtasiorSki » 25 paź 2011, o 18:53

o własnie wielkie dzieki :) kupilem prowadnice klina tak sie nazywało heheh no i szczeki nowe i bede składac nawet nie wiedzialem ze klin z jednej strony nawet jest zabkowany
PtasiorSki
Czytacz
 
Posty: 89
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 16:10
Lokalizacja: Suwałki


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości