której firmy zestawy naprawcze są najlepsze?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

której firmy zestawy naprawcze są najlepsze?

Postprzez killah » 29 lip 2011, o 19:16

hej

ostatnio kupiłem zestaw naprawczy na przód - oring + kołnierzowa gumka i po tyg puścił mi tłoczek. Oring pognieciony a w środku pływały kawałki gumy... Tłoczek chodził też bardzo ciasno. Wsadziłem starą uszczelkę lecz jednak trochę z tłoczka leci. Pare kropelek ale jednak. :/ Za to tłoczek dało się wcisnąć rękoma.
killah
 

której firmy zestawy naprawcze są najlepsze?

 

Postprzez Kriss_Lodz » 29 lip 2011, o 21:39

I niech zgadnę kupiłeś Ferenkit-a :lol: mówiąc poważnie jedyne godne polecenia są ATE lub TRW, ferenkit jest chiński więc cudów się nie spodziewaj, o ile tłoczki robią dobre i we wszystkich wymiarach to już zestawy naprawcze mają nieciekawej jakości, ATE zerknij gdzie wyprodukowano jak w Turcji to warte tyle samo co Ferenkit, to samo tyczy się każdego dużego producenta, Febi nie jest producentem to pakowacz w swoje opakowania pakują co pod rękę wlezie, to samo Ruville tyle że Ruville jeszcze trzyma się jakościowo, w Rolkach mają łożyska INA albo NTK Japan, Loemforder odkąd produkuje części w Turcji jest wart tyle samo co Teknorot ( ta sama fabryka ), ale namieszałem teraz :lol:

Powiem tak każdy robi coś dobrego i każdy ma buble w swojej ofercie, pracuje przy częściach od lat kilku, i zmienia się to dynamicznie, ostatnio KYB odpuściła jakość ( dużo reklamacji ), części nie są już robione na jakość tylko na ilość jaką się sprzedaje. sorry za OT
Nie masz co zrobić z kasą ????

Zostań klientem stacji ASO :)
Avatar użytkownika
Kriss_Lodz
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 17 lip 2011, o 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez killah » 29 lip 2011, o 22:13

Kriss_Lodz napisał(a):I niech zgadnę kupiłeś Ferenkit-a :lol: mówiąc poważnie jedyne godne polecenia są ATE lub TRW, ferenkit jest chiński więc cudów się nie spodziewaj, o ile tłoczki robią dobre i we wszystkich wymiarach to już zestawy naprawcze mają nieciekawej jakości, ATE zerknij gdzie wyprodukowano jak w Turcji to warte tyle samo co Ferenkit, to samo tyczy się każdego dużego producenta, Febi nie jest producentem to pakowacz w swoje opakowania pakują co pod rękę wlezie, to samo Ruville tyle że Ruville jeszcze trzyma się jakościowo, w Rolkach mają łożyska INA albo NTK Japan, Loemforder odkąd produkuje części w Turcji jest wart tyle samo co Teknorot ( ta sama fabryka ), ale namieszałem teraz :lol:

Powiem tak każdy robi coś dobrego i każdy ma buble w swojej ofercie, pracuje przy częściach od lat kilku, i zmienia się to dynamicznie, ostatnio KYB odpuściła jakość ( dużo reklamacji ), części nie są już robione na jakość tylko na ilość jaką się sprzedaje. sorry za OT


da się cały zestaw z tłoczkiem trw albo ate kupić? na allegro raczej tego nie ma. Masz może jakiś dostęp do takich zestawów?
killah
 

Postprzez Kriss_Lodz » 29 lip 2011, o 22:19

Kurcze zerknę w poniedziałek jak dojadę do pracy jak coś to wyślę ci do Dybów Auto Oil ( to chyba gdzieś w twojej okolicy :D )

dam ci znać nie mam w domu katalogów ale ATE są dostępne w IC też możesz podejrzeć
Nie masz co zrobić z kasą ????

Zostań klientem stacji ASO :)
Avatar użytkownika
Kriss_Lodz
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 17 lip 2011, o 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez AdiK__ » 29 lip 2011, o 22:46

Ja z czystym sercem mogę polecić AutoFren'a : )
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Kriss_Lodz » 29 lip 2011, o 23:04

AdiK__ napisał(a):Ja z czystym sercem mogę polecić AutoFren'a : )


no też chodzi ale jakościowo różnie czasem ok czasem wracają dostępne w IC w Kutnie.
Nie masz co zrobić z kasą ????

Zostań klientem stacji ASO :)
Avatar użytkownika
Kriss_Lodz
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 17 lip 2011, o 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez AdiK__ » 30 lip 2011, o 07:19

Kriss_Lodz, Do mnie jeszcze ani jedna nie wróciła :)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez killah » 30 lip 2011, o 12:49

autofren jest w ic w kutnie dzwoniłem do nich właśnie.
killah
 

Postprzez AdiK__ » 30 lip 2011, o 13:54

killah, najbardziej chodliwe reperaturki :) dobra cena i jakość
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez killah » 30 lip 2011, o 15:20

ktoś wie jaka jest długość tłoczka dla takiego zacisku?

Obrazek

Pan w ic nie był pewny a nie chce mi się tłoczka wyciągać by to sprawdzić.
killah
 

Postprzez AdiK__ » 30 lip 2011, o 16:12

killah, zacisk i jarzmo masz z agg czy aam?
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez killah » 30 lip 2011, o 17:35

Powiedzmy że z agg bo przy swapowaniu silnika zostały też przeszczepione heble. Są takie jak na focie. 280mm
killah
 

Następna strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości