Osłona tarczy

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Osłona tarczy

Postprzez demson » 28 kwi 2011, o 15:05

Jadę dzisiaj sobie (wyjątkowo z otwartymi szybami), i słyszę że za mną coś stuka. Pomyślałem że to ktoś za mną ciągnie przyczepę z jakimiś gratami . Patrze we wsteczne a tam pusto :kwasny: .
W domu po oględzinach okazało się , że to przerdzewiała osłona tylnej tarczy hamulcowej. Nie trzymała się na niczym, można było ją obracać . Zdjąłem koło i wyciągnąłem osłone.
( Dzisiaj wyjątkowo otworzyłem szyby. Zawsze mam włączoną klime i szyby pozamykane , więc możliwe że stało się to już wcześniej a ja nic nie słyszałem)

PYTANIE.
Czy te osłony spełniają jakąś ważną role. Wiadomo że skoro są zamontowane to muszą do czegoś służyć, ale czy rzeczywiści ich brak może czymś grozić??
Gadałem dzisiaj z ojcem, i on mówił że u siebie w mesiu 124, też ściągnął parę lat temu i nie ma problemów.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Osłona tarczy

 

Postprzez K@mil » 28 kwi 2011, o 15:37

bez oslonki bedzie lecialo tam wiecej wody i piachu... co moze spowodować zapiekanie sie hamulców :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez demson » 28 kwi 2011, o 18:31

W sobotę będę na giełdzie samochodowej w Lubiniu, to rozejrzał bym się za tą osłoną.
Czy do wszystkich golfów III z tarczami z tyłu, ta osłona jest taka sama ??

Na allegro nie ma tej osłony.

Wiem że to nie ten dział, ale przy okazji spytam o podszybie. Jak już będę na giełdzie to i tego bym poszukam , bo pokruszyła mi się ta guma przylegająca do szyby).
Czy we wszystkich Mk3 jest to samo podszybie ?? (żebym nie kupił, a potem okrze się że jest jakiś inny rozstaw spinek albo coś)

[ Dodano: 2011-04-29, 14:35 ]
demson napisał(a):W sobotę będę na giełdzie samochodowej w Lubiniu, to rozejrzał bym się za tą osłoną.
Czy do wszystkich golfów III z tarczami z tyłu, ta osłona jest taka sama ??

Na allegro nie ma tej osłony.

Wiem że to nie ten dział, ale przy okazji spytam o podszybie. Jak już będę na giełdzie to i tego bym poszukam , bo pokruszyła mi się ta guma przylegająca do szyby).
Czy we wszystkich Mk3 jest to samo podszybie ?? (żebym nie kupił, a potem okrze się że jest jakiś inny rozstaw spinek albo coś)


Proszę doradźcie bo jutro jadę, a nie chciałbym kupić nie to co trzeba.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez killah » 29 kwi 2011, o 15:23

demson napisał(a):W sobotę będę na giełdzie samochodowej w Lubiniu, to rozejrzał bym się za tą osłoną.
Czy do wszystkich golfów III z tarczami z tyłu, ta osłona jest taka sama ??

Na allegro nie ma tej osłony.

Wiem że to nie ten dział, ale przy okazji spytam o podszybie. Jak już będę na giełdzie to i tego bym poszukam , bo pokruszyła mi się ta guma przylegająca do szyby).
Czy we wszystkich Mk3 jest to samo podszybie ?? (żebym nie kupił, a potem okrze się że jest jakiś inny rozstaw spinek albo coś)

[ Dodano: 2011-04-29, 14:35 ]
demson napisał(a):W sobotę będę na giełdzie samochodowej w Lubiniu, to rozejrzał bym się za tą osłoną.
Czy do wszystkich golfów III z tarczami z tyłu, ta osłona jest taka sama ??

Na allegro nie ma tej osłony.

Wiem że to nie ten dział, ale przy okazji spytam o podszybie. Jak już będę na giełdzie to i tego bym poszukam , bo pokruszyła mi się ta guma przylegająca do szyby).
Czy we wszystkich Mk3 jest to samo podszybie ?? (żebym nie kupił, a potem okrze się że jest jakiś inny rozstaw spinek albo coś)


Proszę doradźcie bo jutro jadę, a nie chciałbym kupić nie to co trzeba.


elo

trochę nie bardzo rozumiem co rozumiesz przez podszybie.

Jeśli podsufitkę to trzeba patrzeć czy ma szyber czy nie i czy jest 3c czy 5d (chociaż chyba są takie same)
jeśli o to z zewnątrz co jest podzielone na 2 części i przylega do szyby i pod tym jest komputer to tylko 1 wersja jest.
killah
 

Postprzez demson » 29 kwi 2011, o 17:11

killah napisał(a):trochę nie bardzo rozumiem co rozumiesz przez podszybie.

Właśnie chodzi mi o to na zewnątrz, to pod którym jest filtr pyłkowy.
Czyli rozumiem że tutaj wszystkie są jednakowe ??

A co z tą osłoną tylnej tarczy hamulcowej ?? Wszędzie są takie same , czy mają jakieś oznaczenia ??

Wziąłbym starą osłone na wzór , ale została z niej tyko połowa i do tego mocno przerdzewiała.

Najdziwniejsze że na allegro w ogóle nie ma tych osłon .
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez killah » 29 kwi 2011, o 17:19

demson napisał(a):
killah napisał(a):trochę nie bardzo rozumiem co rozumiesz przez podszybie.

Właśnie chodzi mi o to na zewnątrz, to pod którym jest filtr pyłkowy.
Czyli rozumiem że tutaj wszystkie są jednakowe ??

A co z tą osłoną tylnej tarczy hamulcowej ?? Wszędzie są takie same , czy mają jakieś oznaczenia ??

Wziąłbym starą osłone na wzór , ale została z niej tyko połowa i do tego mocno przerdzewiała.

Najdziwniejsze że na allegro w ogóle nie ma tych osłon .


hamulce z tyłu różnią się tylko ilością śrub ale to chyba nie ma znaczenia przy osłonach. Jednak wolałbym żeby mnie ktoś poprawił bo sam kupuję teraz komplet na tył po 15 zł sztuka.

tarcza tył zawsze 226mm


panowie

Obrazek
Obrazek

czy na zdjęciach to jest belka od golfa? bo wydaje mi się że nie. Czy to dobre tarcze?
killah
 

Postprzez demson » 19 maja 2011, o 15:03

A czy w sklepie motoryzacyjnym, można dorwać taką nową osłonę?
Ostatnio jak byłem na giełdzie samochodowej to jej nie znalazłem, na allegro też nie ma.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez killah » 19 maja 2011, o 19:23

demson napisał(a):A czy w sklepie motoryzacyjnym, można dorwać taką nową osłonę?
Ostatnio jak byłem na giełdzie samochodowej to jej nie znalazłem, na allegro też nie ma.


są na allegro po 90 zł sztuka.... żal

http://allegro.pl/oslona-tarczy-hamulco ... 66830.html

chyba ich głowa boli że ktoś da za kawałek metalu 90 zł. Gdyby cena jeszcze za komplet była..
killah
 

Postprzez demson » 21 maja 2011, o 17:06

W takim razie chyba nie będę ruszał tego na razie, i zostawię bez osłony ( w motocyklach też nie ma osłony, i nic strasznego się nie dzieje) .
Może kiedyś jak będę klocki wymieniać i wpadnie mi tanio w ręce osłona to zmienię.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez Sivy » 21 maja 2011, o 17:56

Ja śmigam drugi rok bez jednej i żyje.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości