Hamulce mi wariują...

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulce mi wariują...

Postprzez e2 » 4 kwi 2011, o 09:13

Cześć Wam, problem mam. No dobra już bez rymów. Mam problem z hamulcami u siebie, raz na jakiś czas jest słyszalne takie pukanie z przodu (bardziej silnik lub zaraz blisko) i za chwilę pedał hamulca twardnieje od razu i działa tak jakby załączył się ABS. Nie wiem czy on się załącza bo mam wypiętą kontrolkę z racji błędu poduszki. Teraz jest pytanie o: czy mogą to być hamulce z tyłu, które od 2,5 roku nie były ruszane i mogły się już rozsypać, czy jest to związane z pompą hamulca, płynem czy czymkolwiek? Może ktoś z Was już taki problem miał i wie co się dzieje?
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Hamulce mi wariują...

 

Postprzez radomiak » 4 kwi 2011, o 22:01

e2 napisał(a): i za chwilę pedał hamulca twardnieje od razu i działa tak jakby załączył się ABS


ja mialem podobnie jak mialem 2 rodzaje opon na 2 osiach przod 185 a tyl 175 czasem mi podobnie zrobil po zmianie na jednakowe ustalo. podobno abs szalal bo kola nie krecily sie jednakowo z raci różnych rozmiarow.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez e2 » 5 kwi 2011, o 08:53

radomiak napisał(a):ja mialem podobnie jak mialem 2 rodzaje opon na 2 osiach przod 185 a tyl 175 czasem mi podobnie zrobil po zmianie na jednakowe ustalo. podobno abs szalal bo kola nie krecily sie jednakowo z raci różnych rozmiarow.


przód i tył 195/50 nie ma szans ;) obstawiać jedynie mogę różnice ciśnień za duże w tej kwestii. Sprawdzę to jeszcze ;)
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Robertuss » 11 kwi 2011, o 23:35

e2 napisał(a):Sprawdzę to jeszcze

I jak sprawa z hamulcami?

Może ja podzielę się swoim problemem. Abs padł mi jakoś na jesień, kontrolka wciąż się pali, przez vag nie chce się połączyć z modułem abs-u więc nie wiem co jest grane, poprostu od momentu zniknięcia abs-u jeżdżę bez problemów, aż do zeszłej soboty. Podczas hamowania załączył się abs, pedał cały drżał, było słychać jakieś bzyczenie w okolicach pedałów no i siła hamowania była znikoma i musiałem pomagać sobie trochę ręcznym :-| Dziś wszystko w normie prawie, czyli hamulce były no ale bez abs-u (sprawdzałem na piasku), z tym, że za którymś razem znowu pedał boksował i słaby hamulec :kwasny: Domyślam się, że "wariacje" spowodowane są "nowo-założonymi" alusami 16" przód 195/45 8j a tył 215/40 9j. Dziś podłączyłem kompa i nic, zero błędów no i znowu nie może za chiny połączyć się z modułem abs-u :-(
Pomoże ktoś coś?
Avatar użytkownika
Robertuss
Members
 
Posty: 1234
Dołączył(a): 10 lip 2008, o 08:00
Lokalizacja: Świecie
Rocznik: 1999
Silnik: 2.8 AQD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez liwinglawida » 12 kwi 2011, o 00:11

mam podobne przyjścia ... moim skromnym zdaniem któryś czujnik we kole wysyła błędne info pod wpływem np wstrząsów... i sie załącza dziad jeden..
Na twoim miejscu posprawdzałbym czujniki...
liwinglawida
 

Postprzez e2 » 12 kwi 2011, o 08:40

Robertuss napisał(a):I jak sprawa z hamulcami?


kij wie, trochę się uspokoiło i może po prostu dostała mi się gdzieś wilgoć, która powoduje wariactwa abs, bo jak parę dni jest sucho to jest ok... kij wie co z tym szrotem - co chwila mu coś nowego dolega :/
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości