Korektor hamowania

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Korektor hamowania

Postprzez ziela » 24 mar 2011, o 18:42

Witam jak w temacie mam problem z korektorem hamowania z tyłu na belce mianowicie jest on cały mokry (cieknie) i chce go usunąć z samochodu i mam pytanie czym go można zastąpić ?? jakieś rurki czy wężyki podłączyć ??
Ziela
ziela
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 20:53
Lokalizacja: Gniewino

Korektor hamowania

 

Postprzez LukTychy » 24 mar 2011, o 20:51

Witam jak w temacie mam problem z korektorem hamowania z tyłu na belce mianowicie jest on cały mokry (cieknie) i chce go usunąć z samochodu i mam pytanie czym go można zastąpić jakieś rurki czy wężyki podłączyć


u mnie jest to samo... leje sie troszke... kropelkami. byłem u mechanika i mi ryknoł za sam korektor do 300zł nie licząc wymiany... szukałem na szrotach i mieli jednego MK III tyle że nie dało się z niego wyciągnąć korektora... nO i tylko dolewam od jakiegoś czasu DOT-4
Avatar użytkownika
LukTychy
Members
 
Posty: 1138
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 07:02
Lokalizacja: ST

Postprzez pablomed » 24 mar 2011, o 23:30

dziwne problemy opisujecie bo ja dopiero co znalazłem na szrocie za 3 dychy sprawny korektor, wykręcony bez żadnego babrania z mojej strony dostałem do ręki
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez ziela » 24 mar 2011, o 23:45

masz szczęście widocznie ;) a ja gadałem z mechanikiem jednym i mówił żeby w ogóle wywalić korektor i połączyć z sobą te przewody co w chodzą i wychodzą tylko że na krzyż i tak też muszę zrobić bo z niego się leje a do tego będę dorabiał przewody bo skorodowały i zaczęły przeciekać. Jak się wali to wszystko na raz. Ale cóż trzeba sobie poradzić ;)
Ziela
ziela
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 20:53
Lokalizacja: Gniewino

Postprzez sirGrzesio » 25 mar 2011, o 08:38

korektor śmiało można wywalić :cisza:
Avatar użytkownika
sirGrzesio
Gaduła
 
Posty: 405
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 18:08
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez LukTychy » 25 mar 2011, o 16:13

no jakoś u mnie się nie da go nawet wyciągnąć to o czym tu gadać...
Avatar użytkownika
LukTychy
Members
 
Posty: 1138
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 07:02
Lokalizacja: ST

Postprzez sirGrzesio » 25 mar 2011, o 16:16

LukTychy napisał(a):no jakoś u mnie się nie da go nawet wyciągnąć to o czym tu gadać...

trzeba odciąć łapę, która go trzyma i tyle bo po tylu latach to raczej w żadnym egzemplarzu się nie odkręci
Avatar użytkownika
sirGrzesio
Gaduła
 
Posty: 405
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 18:08
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez killah » 26 mar 2011, o 21:32

czy ja wiem czy wywalać.

ja u siebie będę motnować go z powrotem z racji tego że tarcze idą na tył i nie chce by mnie bokiem kładło przy hamowaniu.
killah
 

Postprzez sitek699 » 27 mar 2011, o 23:03

powiem tak ja zamawialem inny korektor bo mi padl i kazdy z mechanikow powiedzial ze to dla bezoieczenstwa zima bedzie cie kladlo bokiem wiec zamowilem uzywke z odcieta lapa pozdro
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Postprzez ziela » 28 mar 2011, o 23:10

Ja już wywaliłem korektor odciąłem go i połączyłem na krzyż przewody wchodzące do korektora z wychodzącymi i jest elegancko :) wymieniłem przy okazji przewody z tyłu i cylinderek jeden i hamulce brzytwa :) dowiedziałem się że korektor to przydaje się tylko wtedy gdy jeździ się z załadowanym samochodem na maksa wtedy ten korektor zwiększa siłę hamowania a jeżeli jeździ się przeważnie samemu czy tak nawet do 4 osób to korektor i tak nie działa bo jest za mały nacisk na niego i w żadnym wypadku dupa nie będzie uciekała, teraz bez korektora jak depnę na hamulec to 4 koła stają równiutko nawet na śliskim także niema możliwości żeby dupa uciekała bo tak jak mówię korektor nie zmniejsza siły hamowania tylko ją zwiększa;) Pozdro dla wszystkich :super:
Ziela
ziela
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 20:53
Lokalizacja: Gniewino

Postprzez vwkarfso » 29 mar 2011, o 00:36

Ja dodam tylko że, kto śmiga na glebie to korektor może śmiało wywalić bo tak czy siak on jest wtedy ustawiony na max.
------>pozytyVWnie zakręcony<------
---------->
*MÓJ GOLF* <-------------
Avatar użytkownika
vwkarfso
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 2011, o 14:59
Lokalizacja: GMB

Postprzez pablomed » 5 kwi 2011, o 23:15

vwkarfso napisał(a):Ja dodam tylko że, kto śmiga na glebie to korektor może śmiało wywalić bo tak czy siak on jest wtedy ustawiony na max.
tylko wtedy jak komuś nie chce się go ustawić, przecież podlega regulacji, tylko trzeba mieć dwa manometry wpięte w przednie i tylne przewody hamulcowe
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Następna strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości