Hamulec reczny

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulec reczny

Postprzez Marvin911 » 1 gru 2010, o 22:56

Mam golfika takiego jak w kategori.
moj problem jest taki ze zostawilem na niecale 2h golfa z hamulcem recznym aktywnym przed wczoraj, chcialem przeparkowac pozniej auto a on zamarazl, spucilem hamulec reczny a dzwignia jak szmata lata ;p, linka nie zerwala sie, jest cala i dalej trzyma. problem mam taki ze nie wiem co moge teraz zrobic przy takich temperaturach... doradzcie cos

zapewne linka zamarzla... ale co moge zrobic?
Marvin911
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 lis 2010, o 22:46
Lokalizacja: Opole

Hamulec reczny

 

Postprzez Goral1985 » 1 gru 2010, o 23:04

Chyba nie ten dzial ale najlepiej zdjac kolo (ewentualnie polozyc sie na jakims kocu) i odchylic srubokretem ten kawalek blachy w ktorej siedzi koniec linki!!!
Avatar użytkownika
Goral1985
Badacz tematu
 
Posty: 300
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 19:48
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez Marvin911 » 1 gru 2010, o 23:57

aha a dokladnie po ktorej stronie z motoryzacja nie zbyt ;p chyba ze moze ktos by dal zdjecie bylo by lepiej ;p. jeszcze pytanie takie czy gdy bede to robil mam miec zaciagniety reczny ?
Marvin911
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 lis 2010, o 22:46
Lokalizacja: Opole

Postprzez v1rooz » 2 gru 2010, o 00:53

polej goraca woda ;)
v1rooz
Members
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 lip 2009, o 21:22
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Sivy » 2 gru 2010, o 09:51

Marvin911, znany problem w zimie nie tylko w mk3, ale w wiekszosci starych juz aut.
Mialem to samo ostatniej zimy, (mam zaciski od GTI) pomoglo rozebranie zaciskow, wyczyszczenie, zalozneie nowych gumek (koszt zestawu naprawczego do GTI okolo 35 pln) i wymiana linek od recznego (45 pln kpl.).
Koszt jak widzisz niewielki, a reczny w zimie jak zyleta :mrgreen:

Jesli masz zblokowane lekko kola z tylu, sproboj sie przejechac i lekko hamowac, powinny odskoczyc jak sie nagrzeja, jesli nie zdejmij kolo i recznie odciagnij klocki od tarczy np. srubokretem, uwazajac na uszkodzenia tarczy hamulcowej.

Moja rada dorazna nie zaciagaj recznego w duze mrozy, bo jak Ci sie zacisnie to bedziesz mial duze opory przy jezdzie, poprostu kola beda hamowac i szybko skoncza sie klocki oraz beda grzaly sie felgi.

v1rooz napisał(a):polej goraca woda


A jego nie sluchaj, on ma tylko zwykle GT :P
Pzdr.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez pablomed » 2 gru 2010, o 12:42

Marvin911, w skrócie, linki zamarzły bo dostały wody, najlepiej wymienić - 20 zeta za sztukę sa dwie, kupując powiedz że masz tarcze z tyłu. A doraźnie kombinowac tak żeby je rozgrzać jak koledzy piszą.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości