Twardy hamulec

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Twardy hamulec

Postprzez Gadom » 28 lis 2010, o 00:21

Witam

Ze to moje pierwsze auto a mam zerowe pojecie, to mam pytanie.Zima przyszła wiec nie zaciągam hamulca ręcznego żeby mi nie przymarzł. I teraz gdy chce odpalać auto to wciskam sprzęgło i hamulec żeby mi nie uciekło bo na lekkiej górce jest, ale zauważyłem ze na nie włączonym silniku ten hamulec jest twardy,nacisnę go nawet do 1/4 nie dochodzi chociaż ze auto mi się zatrzyma,gdy odpaliłem silnik wycofałem i sprawdziłem hamulec już był mięciutki jak zwykle, czy to normalne? czy to po prostu powód mrozów tez? Jeszcze z ciekawości sprawdziłem jak wróciłem autem do domu wyłączyłem silnik hamulec nadal miękki, po 30min zszedłem do auta bo zapomniałem czegoś, sprawdziłem i już hamulec twardy był
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Twardy hamulec

 

Postprzez pawelek03576 » 28 lis 2010, o 10:02

to raczej normalne bo na zgaszonym silniku nie ma wspomagania hamulców chwile po zgaszeniu też jeszcze będzie miekki bo utrzymuje sie podciśnienie w układzie
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez killah » 28 lis 2010, o 11:29

dokładnie nie ma się czym przejmować
killah
 

Postprzez Gadom » 28 lis 2010, o 14:28

Dobrze wiedzieć ;) Dzięki wielkie za uspokojenie :P Pewnie to jeszcze nie moje ostatnie pytania :P Ale jeszcze raz Dzięki:P
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron