Hamulce problem :/ pomocy

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulce problem :/ pomocy

Postprzez madoniek » 19 lut 2008, o 12:39

Witam mam problem z hamulcami a mianowicie gdzy jade golfikiem i nacisne hamulec to jest nisko powinien być przy samej góze a mój jest tak w połowie to po 1 a po2 to to ze jak przytrzymam hamulec np. jak jade z górki to niekiedy zpadnie na sam dół a jak silno docisne to tylko 1 koło tylnie prawe koło hamuje ???? pomocy
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

Hamulce problem :/ pomocy

 

Postprzez qbic1983 » 19 lut 2008, o 13:13

zobacz czy układ nie jest zapowietrzony...byc moze trzeba bedzie odpowietrzyc cały uklad hamulcowy....ewentualnie zobacz czy nie ma jakis wycieków plynu hamulcowego,zobacz ile masz go w zbiorniczku. jakby co to pisz...postaram sie pomoc.
qbic1983
Czytacz
 
Posty: 132
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 19:48
Lokalizacja: Witnica

Postprzez madoniek » 19 lut 2008, o 13:31

właśnie zaglądam cały czas do zbiornika bo tez myślałem ze gdzieś uchodzi ale nie jest na połowie min<--->maks. a jak odpowietrza to trzeba dalać płyno bo teraz na miejscu nie mam :/ aha i jeszcze 1 jak wymienić klocki z przodu?? prubóje odkręcić tą śrube na imbusza ale nie idzie juz 2 klucze ukręciłem i nic ??
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

Postprzez qbic1983 » 19 lut 2008, o 16:54

OK. no wiec pokolei... płyn powinien być na MAXXA!
Jeżeli odpowietrzasz - to bedą potrzebne 2 osoby,jedna bedzie odkrecała zaworki,a druga bedzie deptać na pedał hamulca.odpowietrzanie zaczynamy od lewego tylnego koła,potem prawe tylne,nastepnie prawe przednie i lewe przednie.musisz zawsze patrzeć przy odpowietrzaniu czy jest płyn hamulcowy w zbiorniczku (prawidłowo według książki pwinien byc DOT - 3)
Jeżeli nie możesz odkręcić srub imbusowych tych przy zacisku,to najlepiej spryskać je WD 40 i poczekać z 5 min niech przeżre ten syf,powinno pójść.


W razie W pisz. ;-)
qbic1983
Czytacz
 
Posty: 132
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 19:48
Lokalizacja: Witnica

Postprzez opolanin » 19 lut 2008, o 20:55

madoniek, co do tego inbusa to albo dobrej jakosci klucz chromowo vanadiowy albo taki z wielowypustami, szrpnij z przedluzka z calej sily i pojdzie, oczywiscie mozesz uzyc cos takiego jak wd 40
opolanin
 

Postprzez madoniek » 20 lut 2008, o 08:32

odkręcic zaworek i co tam dalej?? tyle?
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

Postprzez qbic1983 » 21 lut 2008, o 17:48

najpierw napompuj pedal hamulca,potem odkrec zawór,wyleci płyn z powietrzem albo samo powietrze....musisz powtarzac czynnosc az bedzie leciał sam płyn...we wszystkich kołach.
qbic1983
Czytacz
 
Posty: 132
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 19:48
Lokalizacja: Witnica

Postprzez opolanin » 21 lut 2008, o 22:32

madoniek, wiec tak nakladasz wezyk gumowy na odpowietrznik a drugi koniec dajesz do buteleczki jakiejs (plyn hamulcowy jest substancja powodujaca korozje), poluzowujesz odpowietrznik, wtedy nalezy naciskac pedal hamulca az zacznie leciec sam plyn hamulcowy, gdy banki powietrza przestana leciec osoba naciskajaca hamulec cisnie pedal do oporu a Ty zakrecasz odpowietrznik, w miedzy czasie nalezy patrzec by plynu nie zabraklo w zbiorniczku bo sie znowu zapowietrzy i robota od nowa. Kolejnosc odpowietrzania jest taka jak kolega wyzej napisal, cala czynnosc powtorz dwa razy. Moja osobista uwaga to taka by dolewac calkiem nowego plynu hamulcowego oczywiscie tego samego co masz w aucie a poznasz go po kolorze i w sklepie podasz tylko kolor a sprzedawca juz bedzie wiedzial jaki to plyn. PS. mozesz obejsc sie bez sciagania kol, wystarczy podniesc autko na lewarku tylne kola, a z przodu ulatwieniem bedzie skrecenie kol w odpowiednia strone i dostep super, pozdrawiam
opolanin
 

Postprzez madoniek » 21 lut 2008, o 23:26

oki dzięki bardzo :)
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości