szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez marrcee » 12 sie 2007, o 11:43

dzieki bardzo :) cos pokombinuje jak bedzie przyplyw gotoweczki
własnie dlatego ze to fajny bajer kombinuje jak to cacko naprawic :D
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

 

:(

Postprzez ArOGT » 12 sie 2007, o 23:44

WItam Kupiłem 5 dni temu Golfa 3 z elektrycznym szyberdachem niestety nie dziala ten szyberdach , i chyba uszczelka jest pieprznieta bo po dzisiejszych opadach wchodze do samochodu wszystko elegancko ruszam i jak zaczolem hamowac nagle woda leci mi na plecy , wkladalem tam reke miedzy szyberdachem a podsufitka i czuc ze jest mokre wilgotne . Zalezy mi na tym zeby byl szczelny macie jakies rady moze kupic uzywana lub uszczelke ? Moze Silikon :P :mrgreen:
ArOGT
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 00:28
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez adams » 13 sie 2007, o 16:28

Na sajm przod to gratuluje wyboru golfa mk3 z szyberdachem. Pewnie lewa prowadnica sie ulamala ? hehe woda na plecach skad ja to znam ... Sluchaj , nie pozostaje Ci praktycznie nic innego jak tylko zaspawac szyber i MOŻE nie bedzie cieknąć. Potem tylko ladnie boszem doszlifowac z zewnatrz albo jakims dobrym płótnem ściernym i bedzie jak ta lala :) a tak na serio to prawdopodobnei Ci sie wypiela rynienka z tylu (odplyw wody z tylu szybra). Uszczelki nie wymieniaj, ja juz raz zdjalem swoja jak sie okazalo nie potrzebnie i teraz wiem ze jak sie czlowiek nie zna i nie upewni to nie powinien sie za to brac ... chyba ze zawodowo na codzien zajmujesz sie zakladaniem uszczelek w szyberdachach w golfach no to czemu nie , nowa uszczelka to nowa,... ale zacytuje Ci slowa kolegi z innego forum "szyberdach w golfie nie musi byc szczelny" Wlasnie dlatego masz odplywy, ktore pozwalaja na to ze woda wlatuje dop srodka , ale nie wydostaje sie do kabiny tylko ladnie spierdziela na zewnatrz ... Jesli masz DOBRZE !! zalozona ta rynienke (czyli siedzi w takich "zatrzaskach" jakby) to byc moze masz zapchane odplywy... a Wtedy niestety ale czeka cie zdejmowanie sufitu ... Wez kwarte wody albo cokolwiek innego z czego idzie nalac wode i lej centralnie w lewy przedni naroznik zamknietego szyberdachu. Jak otworzysz lewqe przednie drzwi to po chwili powinna zaczac leciec woda w okolicach zawiasow drzwi w slupku. To samo zrob z prawej strony ... prawy naroznik i czekaj na reakcje. Od razu mowie ze u mnie to bylo zapchane i jak polalem osstro wody to wode zaczela leciec na puszke z bezpiecznikami ;/ i na wentylator od dmuchawy po prawej stronie bo si eokazalo ze mi sie te odplywy wypiely ze swoich "gniazd" Wiec najpierw proponuje zaczac lac dewlikatnie i jak ze slupkow nie leci to zlukac czy na buty nie leje sie czasem, . Uprzedzam ze dojscie3 do tych odplywow w slupkach jest tajk przepierdzielone ze az prosi zeby zdemontowac kokpit, ale pokilku godzinach wkur....żania sie udalo mi sie to poskladac bez zdejmowania calej dechy, wiec czemu Tobie mialo by sie to nie udac ..? ale jesli z przodu odplywy masz ok, to sprawdz te z tylu. Najprosciej to chyba bedzier wjechac przodem na jakies wzniesienie zeby ryjek sie do goru podniosl i lac wode w lewy tylny naroznik, a potem w prawy. z tylnych odplywow woda powinna leciec z tylu za nadkolami. Jesli ta tylna rynienka est DOBRZE zamocowana, to byc moze, ze masz odplywy pozapychane i woda poprostu sie przelewa gora ... Jesli tej rynienki nei masz to musisz ja wyczaic, tylko z tym tez jest problem , bo na szrot jak pojedziesz i znajdziesz jakims códem szyber od golfa 3ki to samego odplywu Ci nei schandluja, co najwyzej caly szyber Ci facet zaproponuje a wtedy koszt ok 350 zlotych ... ale jesli wsadzales reke miedzy sufitowke a szyber to cos mi sie wydaje ze ta rynienka lezy sobie z tylu w szyberdachu. jesli czegiosa nie kjumasz z tego co napisalem to pytaj ... POWODZENIA !! :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

szyberdach

Postprzez jn » 17 sie 2007, o 15:33

mam golfika z 1994 wyposażony jest w elektrycznie sterowany szyberdach, który jednak przestał działać - na dodatek trochę przecieka. Czy ktoś wie jak to samemu naprawić, ewentualnie ile to kosztuje u fachury?
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rado » 17 sie 2007, o 17:31

witam na bank siadla Ci lewa prowadnic, takie ciegielko ktorego nie mozna pospawac ani skleic(na dluzszy czas), w serwisie takie maly pierdolnik kosztuje ok 250zl, na rynku wturnym bardzo ciezko dostac, bo to fabryczna wada golfow 3. Najprwawdopodobniej przeciekanie wynika ze zlego zamkniecia szybra, moze do konca nie zostal domkniety.pozdrawiam
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Postprzez Adam20 » 17 sie 2007, o 20:30

Lukni czy niemasz zatkanych spływów bo jak oryginalny szyber to on niema jakotako uszczelniany tam woda leci i wylatuje 4 kanałami odpływowymi.
Avatar użytkownika
Adam20
Czytacz
 
Posty: 83
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Postprzez tyberianki » 18 sie 2007, o 23:16

NAPRAWA PROWADNICY WEJDŹ NA TEN LINK http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... b638fd141f
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez tyberianki » 18 sie 2007, o 23:17

Właśnie jestem po tej szkółce z prowadnicami lewą i prawą, zrobiłem tak że już nigdy mi się nie połamią...
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez rado » 19 sie 2007, o 23:05

bardzo dobry pomysl, jak znajde troche czsu to zabiore sie za naprawe mojego szybra:D:D, juzm mialem nawet kupowac jakas uzywke,zeby przerzucic prowadnice:/
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Postprzez tyberianki » 20 sie 2007, o 01:23

jeżeli po naprawie prowadnic szyberdach nie będzie się otwierał do końca należy wymienić silniczek, ja tak zrobiłem i działa super, myślałem że może to wina złej naprawy prowadnic bo wkońcu poprzedni silniczek działał, jak się okazało to i silniczek był już wyczerpany lub zurzyty, zębatka niby miała dobre zęby i nie było słychać przeskakiwania trybików,ale wymiana dobrze zrobiła :-)
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez jn » 20 sie 2007, o 09:15

ok tylko gdzie szukać tych spływów - tych 4 kanałów gdzie one są?...
dzięki
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rado » 20 sie 2007, o 17:44

witam jak sciagniesz podsufitke to ukaze Ci sie jak na dloni caly szyber z odprowadzeniami ktore sa umieszczone na rogach szyberdachu
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości