Dlaczego nie odbijają hamulce?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Dlaczego nie odbijają hamulce?

Postprzez kajtek » 15 lut 2008, o 15:29

Panowie mam problem z tarczami z przodu rozbierałem to da razy smarowałem te tulejki na których niby przesuwa sie docisk, smarowałem własciwie wszystko co tam mogło być zapieczone i po jezdzie na mieście gdzie czesto trzeba deptac na hamulec znowu robi sie "twardy" i nie chce odbijac...Czasami odpuści jak mało hamuje a czasami przez dłuzszy czas trzyma.Strach jechać gdzieś dalej w trase...Może to ten cylinderek sie nie cofa i hamuje czy co to może byc?
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Dlaczego nie odbijają hamulce?

 

Postprzez Groch367 » 15 lut 2008, o 15:59

możliwe że najprawdopodoniej cylinderek nie cofa się a słychać w kole jakieś tarcie? bo jesli zablokowany jest kolo powinno byc cały czas zahamowane
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez kajtek » 15 lut 2008, o 18:56

głośno tego nie słychać tylko tak jak byś hamował poprostu trzyma hamulec i sobie trą kolcki o tarcze ale nie piszczy ani nic w tym stylu czuć różnice wolniej sie zbiera, pedał hamulca "twardy" sie robi, felgi, docisk, śruby szybko robią sie gorące, jak podnosze na lewarku auto i mam koło w powietrzu to jest problem żeby nim pokręcić (trzyma jakby cylinderek) stukam młotkiem smaruje i cieżko żeby poruszyć klockami dopiero jak docisk ściągne i cofnie sie cylinderek przesmaruje wszystko założe to na jakiś (niedługi) czas spokój w zalezności jak czesto sie hamuje... Lewe tylko czasem sie tak blokuje ale prawe coraz cześciej...Jeśli to cylinderek nie chce sie chować to jak to zrobić?
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez opolanin » 17 lut 2008, o 01:41

hm... a wymieniales moze tarcze, klocki lub cylinderki???
opolanin
 

Postprzez kajtek » 17 lut 2008, o 11:25

tarcze i klocki jeszcze w miare dobre są, bede wymieniał ale jeszcze nie taraz...z tym cylinderkiem nie wiem co i jak, mysle że to on tu szwankuje...jak moge to zrobić?kupić nowe?
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez opolanin » 17 lut 2008, o 11:46

Kajtek, musisz wymienic cylinderek
opolanin
 

Postprzez kajtek » 28 lut 2008, o 23:53

już wiem o dlaczego hamulce hamowały podczas jazdy i cylinderek nie chciał sie cofnąć, przede wszystkim z prawej strony bo z lewej jest ok, znajomy dzisiaj mi to sprawdził i okazalo sie że z prawej strony przewód w którym płynie płyn do docisku rozstrzępił sie w środku i gdy wcisnąłem hamulec to płyn nie chciał sie cofać a wiec i cylinderek zaciskał docisk i klocki trzymały tarcze jutro zamawiam przewód i juz mam kupione dwie pary tych kumek do tulejek i do cylinderka, jutro po wymianie tego powinno być juz po problemie...
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez opolanin » 29 lut 2008, o 19:34

!kajtek!, jak mozesz daj foty z robocizny
opolanin
 

Postprzez kajtek » 1 mar 2008, o 02:10

nie miałem aparatu żeby zrobić ale wymieniłem z obu stron zestawy naprawcze ( te wszystkie gumki na tłoczki i na cylinderek) i z obu stron też zmieniłem przewody hamulcowe, filozofii nie było takiej żeby zdjecia robić ale przy odpowietrzaniu mozna by film nakręcić, odpowietrzniki były tak pordzewiałe że sie od razu ukręciły, pozniej chyba grubo ponad godzine z kumplem męczyliśmy sie żeby odpowietrzyć to sposobem, naszczęście sie udało! Jade jutro do Raciborza i Krakowa, wracam w niedziele to napisze jak sie hamulce teraz sprawują...
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 10 gości