nierówne zużycie klocków z przodu

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

nierówne zużycie klocków z przodu

Postprzez miliaszuk » 5 kwi 2010, o 17:09

a więc pytanie jak w temacie co może być tego przyczyną.powim tylko że po założeniu letnich alufelg jedna jest praktycznie caly czas brudna od pyłu z klocków a druga nie i gdy patrzyłem na klocki ostatnio to tamta strona co sie brudzi to praktycznie jest juz do wymiany a ta czysta ma jescze około 8-9 mm klocka zostało.macie jakieś pomysły.
miliaszuk
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: Białystok

nierówne zużycie klocków z przodu

 

Re: nierówne zużycie klocków z przodu

Postprzez K@mil » 5 kwi 2010, o 17:27

miliaszuk napisał(a):a więc pytanie jak w temacie co może być tego przyczyną.powim tylko że po założeniu letnich alufelg jedna jest praktycznie caly czas brudna od pyłu z klocków a druga nie i gdy patrzyłem na klocki ostatnio to tamta strona co sie brudzi to praktycznie jest juz do wymiany a ta czysta ma jescze około 8-9 mm klocka zostało.macie jakieś pomysły.


Jesli felgi bylyby podobnie brudne wtedy jest mozliwe ze klocek od pasazera bardziej sie wytrze, bo łapie bardziej pobocza...
ale jak masz jedna fele tylko brudna to sprawdz zaciski bo moze byc tak ze nie łapie Ci te jedno koło i dlatego jedna strona nie hamuje

Ja mialem kiedys tak ze mialem klocki FERODO i tez mi sie klocek zuzył na jednym kole (pasazera) kupilem jakies za 50zł i teraz jest dobrze scieraja sie równo
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez golon113 » 5 kwi 2010, o 17:30

przypadkiem przy hamowaniu nie znosi samochodu na jedną stronę :?:
Avatar użytkownika
golon113
VIP
 
Posty: 890
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 18:59
Lokalizacja: WGM / EL

Postprzez b-bobo » 5 kwi 2010, o 17:57

Jak sciaga na ta strone co nie starty to penie tloczek przystanal po zimie, zabrudzil sie lub nalot powstal.Trzeba przeczyscic.Jest tez pasta do smarowania specjalna 5zl kosztuje.Po oczyszczeniu nasmaruj :ok:
Avatar użytkownika
b-bobo
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 19:52
Lokalizacja: Lipsko

Postprzez miliaszuk » 6 kwi 2010, o 08:09

no wlasnie nie scągaa mnie w żadną strone tylko pedal jakby niżej bierzei to wszystko ale czasami bierze normalnie czyli to vpewnie od tego tłoczka
miliaszuk
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez b-bobo » 6 kwi 2010, o 18:15

hmmm, ten hamulec twój to dziwny bo jak czasem lapie dobrze czasem nizej to wyglada jak by bylo zapowietrzone :idea: a moze pompa przepuszcza na oringu w którejs sekcji i dlatego tak sie dzieje ze raz jest ok a raz nie....a plyn zmieniales na nowy?
Avatar użytkownika
b-bobo
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 19:52
Lokalizacja: Lipsko

Postprzez miliaszuk » 6 kwi 2010, o 23:00

pompa nowa płyn nowy samoregulacja na szczękach z tyłu też ok
miliaszuk
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: Białystok


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości