JAKI OLEJ DO VW GOLFA

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

JAKI OLEJ DO VW GOLFA

Postprzez Bajer » 21 mar 2007, o 15:54

MAM PYTANKO JAKI JEST NAJLEPSZY OLEJ ABY WLAĆ DO GOLFA 3??
PROSZĘ O NAZWE.
Bajer
 

JAKI OLEJ DO VW GOLFA

 

Postprzez sebaa » 22 mar 2007, o 11:58

Do tego modelu i silnika stosuje się:

Olej silnikowy wielosezonowy wg SAE 10W/40 lub 15W/50, wg API SF lub SG w ilości 4 litrów (w tym 0,5 litra na filtr). Częstotliwość wymiany co 10 000 km, lub co rok.

Ja od siebie polecam Mobil Super S 10W-40. Jest to półsyntetyczny, wielosezonowy olej silnikowy. Na allegro kosztuje około 70-80 zł, ale jest to wydatek, który się opłaca.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez karol » 27 mar 2007, o 21:38

PAMIETAJ O WYMIANIE CO 10TYŚ. TO PODSTAWA
karol
 

Postprzez szmergiel » 15 kwi 2007, o 19:15

Temat oleju jest szeroko poruszany na forach, ale lej to co było wcześniej lane napewno, jesli nie wiesz co byłowcześniej to zastanawiałbym się nad syntetykiem bo on raczej nie był tam wlany. Ograniczało by to nas do minerału lub półsyntetyka.skok o "połówkę" nie powinien się odbić źle na silniku ale powtarzam nie powinien mowa tu o rozszczelnieniach. wszystko zależy od kaski itd.
Osobiste zdanie polecam-> Castrola http://www.castrol.com/castrol/sectiong ... Id=7028723 albo Shella Helix, to dlatego że POLO które miałem jeżdziło na shellu i sprawowało sie znakomicie, GOLF MK2 zrobił 120000. w 2 lata na Castrolu bez oznak najmniejszego zmęczenia jednostki napędowej. Oba oleje to minerały i były używane w samochodach z LPG.
Każdy ma swój typ ja osobiście spotkałem się z wieloma opiniami na temat olei, te do silników benzynowych wymieniłem, a obecnie jeżdżę na ELF-ie póki co bardzo wyciszył silnik i w zimie nie sprawia diesel żadnych kłopotów. :-D
szmergiel
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2007, o 21:50
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez sebaa » 16 kwi 2007, o 19:44

Dokładnie, każdy ma swój typ. No i wszystko zależy od kondycji silnika, i przebiegu. :)
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez maro » 18 kwi 2007, o 21:45

mam takie pytanko?kupilem golfika niedawno i zauwazylem ze podczas upalow moje autko strasznie sie meczy,odnosze wrazenie jakby sie dusilo!!!czy to moze miec zwiazek z olejem?nie wiem kiedy byl ostatni raz wymieniany!!podejrzewam ze moze byc stary!!!mam silnik 1.8 75 km jaki olej proponujecie?
pozdrawiam
maro
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 kwi 2007, o 20:51
Lokalizacja: krakow

Postprzez Pablo » 21 kwi 2007, o 19:39

Witam :)
Też mam zamiar wymienić olej w moim golfie. Mam mały dylemat bo nie wiem jaki olej wlany jest obecnie.
Auto to Golf III, 95r, silnik 1400 ABD, przebieg 148tyś (udokumentowany)
Myśle że zdecyduję sie na jakiś półsyntetyk np: Mobil Super S 10W-40 (znalazłem go w kilku rankingach - zawsze na górze gdzieś)
Wyżej na forum znalazłem, znalazłem że do silnika 1.8 bedzie ok.
Jak sądzicie mogę go wlać do mojego Golfa?
Pozdrawiam :-)
Pablo
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 18:39
Lokalizacja: Dublin/Kielce

Postprzez hades66 » 30 maja 2007, o 20:55

Witaj !
nie sugeruj sie rankingami, bo to jest marketing firm sprzedających swoje produkty!!!!

Jedno jest pewne nie polecam oleju syntetycznego!!!!!!
Jest to olej bardzo kwaś ny zasadowo przeznaczony do najnowszych konstrukcji silników. Twojemu raczej zaszkodzi rozszczelniając go bo np. wypłucze wszystkie nagromadzone nagary. Spadnie moc i zacznie kopcić będziesz szukał przyczyn tam gdzie ich nie ma. Będą rozbierali silnik do remontu: wymiana uszczelniaczy na trzonkach zaworów, pierścieni itp, A po co ????

Sugerowany olej to pół syntetyk 10W40 ale o klasie jakości i lepkości SL/CF A3/B3/B4. Firmy dowolnej byle oryginał, nie mieszany w rozlewniach ????? Cuda sie dzieją z olejami !!!!!
Samochód to nie młockarnia powinien mieć dobry olej, skoro ma nam służyć.

Osobiście z kolegami jeździmy na angielskim Carlube cena przyzwoita i wysokiej klasy! Koledzy mają VW, Audi, Reno, Fordy i przy hydraulicznych zaworach daje radę, bo nikomu nie klekocą !!!! :-D
Pamiętać o wymianie oleju i faltra razem!!!! :lol:

pozdrawiam 8-)
hades66
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 maja 2007, o 20:46
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Pablo » 30 cze 2007, o 23:40

Dzienx
Zalalem pólsyntetykiem -> smiga dobrze :lol:
Pablo
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 18:39
Lokalizacja: Dublin/Kielce


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 20 gości