Hamulce tylne

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulce tylne

Postprzez Aimax » 12 lip 2007, o 20:25

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa III. Mam problem ze zlokalizowaniem pisków dochodzących z układu hamulcowego. Dziwne skrzypienie jest słyszalne w momencie zwalniania hamulce nożnego lub zwalniania hamulca ręcznego. Wydaje mi się,że piszczenie dochodzi gdzieś ze środka. Proszę o podpowiedź jak to można zlokalizować i w jaki sposób wyeliminować.
Pozdrawiam
Aimax
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lip 2007, o 20:16
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Hamulce tylne

 

Postprzez ted3 » 15 lip 2007, o 17:38

Trzeba sciągnąć kołą i obejrzeć klocki hamulcowe.Być może są już zużyte.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez Rider » 16 lip 2007, o 00:33

masz bebny czy tarcze z tylu ??
mozesz miec juz zjechane szczeki bac klocki hamulcowe!
Piszez ze piszczenie jest przy zwalnianiu hamulca recznego wiec moze byc to tez linka albo jak masz bebny (a zapewne masz) moga byc jakies prwzynki w bebnie.
Musisz zrobic to co powiedzial ted3, czyli kola wek i najlepiej jak by byla jeszcze jedna osoba ktora by wciskala badz zaciagala hamulec, wtedy bedziesz slyszal z kad dochodza te dzwieki i ewentualnie szukac dalej
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez TOMMy » 16 lip 2007, o 01:03

Ma 1,6 to na pewno bębny. Musisz ściągnąć koła z tyłu i bębny. Druga osoba powinna (jak masz wszystko ściągnięte) nacisnąć hamulec i w tedy zobaczysz co masz dokładnie nasmarować.
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez Giaur88 » 22 lip 2007, o 18:16

Miałem identyczna sytuacje. Musisz zdjąc bebny, i nasmarować tarcze chamulcowe niewielka ilością smaru w tych miejscach gdzie dotykaja blachy na której są zamocowane. Tylko nie smaruj okładzin hehehe;-)
Giaur88
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 17:55
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez ted3 » 23 lip 2007, o 14:05

Lepiej nie tego nie rób. Przy hamowaniu wytwarza się temperatura ,smar się rozpłynie i może dostać się okładziny. Najlepiej rozbierz to wszysto i obejrzyj dokłądnie.Piski mogą być przyczyną zużycia lub korozji.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez Uree » 4 sie 2007, o 16:56

Słuchaj, wiem o co chodzi z tym piskiem kiedy puszczasz pedał hamulca albo zwalniasz dzwignię ręcznego, moj kolega w golfie mial to samo i ja mam ale ja sie w robienie tego nie bawie, kolega to robil 2 razy i po krotkim czasie to znow piszczy, mi mechaniorzy mowili ze to jakies zurzycia- guzik nie zurzycia, tam sa tloczki ktore wystarczy nasmarowac bo piszcza, w tylnych kolach to sie znajduje i stamtad wlasnie dobiega ten pisk, troche obciach jak sie hamuje na miescie a tu laski ida i cos piszczy z Golfika ale co tam, powolutku jak puszczasz to jest gitara.Mozesz sie w to pobawic, moge Ci dokladnie napisac jak to zrobic bo kolega mi to moze dokladnie opisac.Pozdrowionka i nie smaruj okladzin jak Ci tu niektorzy cos sugeruja hehehe:)
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marcin18fp » 26 paź 2007, o 19:46

chlopy to sprezyny piszcza
marcin18fp
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 sie 2007, o 13:55
Lokalizacja: Tryńcza

Postprzez oizo » 27 paź 2007, o 12:11

tez to mialem to w srodku w bembnie piszczy trzeba rozebrac przeczyscic mi przestalo.
oizo
 


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości