źle założone klocki?krzywa tarcza? nie przylegają klocki

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

źle założone klocki?krzywa tarcza? nie przylegają klocki

Postprzez seboljeiv » 20 lip 2009, o 23:32

okolo 300-350 km temu zmienilem tarcze (mikoda) i klocki (steinhof)
ogolnie myslalem ze hamowanie bedzie bardziej efektywne niz przed zmiana, gdyz klocki mialy chyba z 2mm okladziny,ale efektywonosc sie nie poprawila a jest coanjmniej taka sama

i wydaje mi sie ze problem tkwi w tym ze klocek nie przylega całą swoją powierzchnią do tarczy, jest tak na pewno poniewaz po opadach deszczu na tarczach robi sie taka cienka rdza i po kilku hamowaniach sciera sie to oczywiscie ale u mnie zostaje jakies 1.5cm na calym obwodzie tarczy, załóżmy ze powierzchnia hamowania na tarczy to 5cm , to 1,5cm z tej powierzchni jest wyłączona co widać po tym ze zostaje tam rdza

koledzy poradzcie gdzie szukac przyczyny?? czy jeszcze troche pojezdzic i podocierać te klocki???
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

źle założone klocki?krzywa tarcza? nie przylegają klocki

 

Postprzez Procent » 20 lip 2009, o 23:59

jedź tam gdzie zakładali Ci te klocki. Przedstaw problem i jest to ich zasr... obowiązek żeby Ci to poprawili. A docieranie klocków nic nie da
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Legionista » 21 lip 2009, o 08:03

seboljeiv, wepchali ci cylinderek za daleko i pewnie teraz nie dociska ci klocka do tarczy, albo założyli pod koncem ci klocki tak sie dzieje jak nie wyciści sie zacisków (od strony klocka)
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez seboljeiv » 21 lip 2009, o 11:32

chyba wychodzi na to ze bede musial jeszcze raz wszystko sam rozebrac i pooczyszczać wszystko co trzeba bo cos mi sie wydaje ze ci moi "mechanicy" nic nie pooczyszczali...

a dziwi mnie jeszcze jeden fakt ze rownomiernie po lewej i prawej stronie tarczy nie przylegają te klocki po okolo 1.5cm...

a jeszcze jedno pamietam ze przy montazu klocki byly za grube i po zamknieciu zacisku juz dociskaly do tarczy, wiec zdarli mi z zewnetrznej strony klocka taką jak by gumowo - metalową płytkę ktora byla przyklejona do klocka i wtedy pasowalo i normalnie sie krecilo kolo...
czy to moze miec jakis zwiazek????

wiem jeszcze ze nie przykrecili mi tej jednej sruby ktora trzyma tarcze,ale to chyba nie ma zadnego wplywu bo i tak tarcze dociskane sa przez sruby kola... czy sie myle??
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

Postprzez Procent » 21 lip 2009, o 14:36

Powinni Ci to tak złożyć jak było przed wymianą. Złóż reklamację bo jeśli sam to naprawisz to potem Ci będą takie wałki robić. Trzeba się upomnieć jak coś jest nie tak. Może wtedy się nauczą. I najlepiej wjechać w takim momencie jak ma pełno klientów. Wtedy Ci zrobią idealnie. Gwarantuję ci to
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Legionista » 21 lip 2009, o 17:28

seboljeiv, tak jak pisze kolega Procent, sam tego nie rób tylko jedz do nich i niech poprawiają fuszerke
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez andzia@@ » 21 lip 2009, o 17:32

Genralnie w 98% mechanicy nie czyszczą, idą najkrótszą drogą i na syf zakładają nowe klocki :zly: A co do tego, że zdarli Ci z klocka płytkę... :arrow: wiesz moim zdaniem zniszczyli Ci kolcki, powini Ci zwrócić za nie i za montaż jeśli pobrali opłatę. Nie mam pojęcia ja jest u Ciebie, ale u mnie jeśli przyjeżdza się z własnymi klockami pobierają opłaty za demontaż i montaż, a jeżeli kupujesz od nich wymiana gratis. I tak jak napisał Kolega Procent, obowiązkowo złóż reklamację. Powodzenia.
...i love Golf...

.:: MÓJ KOCHANY KOPCIUSZEK ::.
Jeśli choć jedną dobrą myśl wniosłeś do czyjegoś umysłu,jedno dobre uczucie zaszczepiłeś w czyjeś serce,jedną chwilą szczęścia rozpromieniłeś smutne szare życie,SPEŁNIŁEŚ ZADANIE ANIOŁA NA ZIEMI!
Avatar użytkownika
andzia@@
Members
 
Posty: 680
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 19:20
Lokalizacja: Ziemia łódzka :)

Postprzez seboljeiv » 21 lip 2009, o 18:35

ok, dzieki za porady w takim razie i jade zatem jutro do nich niech sie męczą podwojnie...

jak by co to wyglada to tak:
Obrazek

ja nie moge w tej Polsce to nie umieją nawet tak prostej rzeczy zrobić.....
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

Postprzez Legionista » 21 lip 2009, o 21:22

seboljeiv, to wygląda tak jak byś miał za mały klocek
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez pawelek03576 » 21 lip 2009, o 22:43

a tak wogle to co za tarcze masz założone ?? jakieś "tuningowe"??
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez kger » 21 lip 2009, o 23:02

seboljeiv,
Klocki "docierają" się max. po 200 km. A w ogóle to naprawdę wygląda, jakby nie te klocki do tej tarczy były....
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice

Postprzez seboljeiv » 22 lip 2009, o 00:44

Legionista, kger, zaręczam że są to odpowiednie klocki, widze naocznie ze ten klocek tam jest gdzie widać ten rdzawy pasek, i rowniez namacalnie czuje ze jest tam ale poprostu nie przylega podczas hamowania... a poza tym ma odpowiednie wymiary co seryjne....

pawelek03576, tarcze to zwykle polskie MIKODY tylko ze z tej serii nawiercanych i nacinanych - taki bajer - chyba po to zeby tylko wygladalo...:)
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

Następna strona

- - - proauto.wroc



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron