zacisk sie zacisnął

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

zacisk sie zacisnął

Postprzez Dapcio » 29 cze 2009, o 18:42

mam pewien problem... mam golfa gt (z tylu tarcze) i z lewej tylnej strony tloczek w zacisku przestal sie ruszac tzn zacisk sie zje.... i mam troszke ograniczony budzet i nie wiem co zrobic.. czytajac poprzednie posty doszedlem do wniosku ze tylne zaciski w golfach 3 czesto sie psuja.. nowy taki zacisk kosztuje w granicach 300zl uzywanego nie moge znalesc a i tak nie mam pewnoscie ze za 2 dni nie padnie prawy tyl.. a moze lepiej cala belke wymienic (bo i tak mam do wymiany wsadzona jest albo od kombi albo od toledo) z bebnami dostane za okolo 200zl a moze uzywane zaciski od golfa 4.. a jak to dokladnie wyglada z tymi zaciskami od mk4.. czy beda pasowac bez jakichs wiekszych przerobek... czy tarcze tez bedzie trzeba wymieniac czy tylko wkladasz zaciski z mk4 na czopy tarcze i klocki z mk3.. takie cos uzywane dostane za okolo 200zl i ten wariant by mi odpowiadal najbardziej.. nie chce probowac zregenerowac tego zacisku bo nerwow nie mam do takich rzeczy a mechanik powiedzial ze po regeneracji przecieki moze miec..
Dapcio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 12:10
Lokalizacja: Częstochowa

zacisk sie zacisnął

 

Postprzez marcinkoz2910 » 30 cze 2009, o 00:07

Znalazłem u siebie takie opisy regeneracji

Może sam coś wymyślisz :) a swoją drogą to leń z mechanika że nie chce się mu regenerować, racja lepiej kupić nowe i skasować 500zł :kwasny:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez pablomed » 30 cze 2009, o 09:07

Jeśli chodzi regenerację zależy co się zapsuło. Jeśli zatarła się od korozji ośka ręcznego to nie bardzo jest sens regenerować, trzba oś przetoczyć i dorobić nową tulejkę, a tu super twardy metal jest i nie każdy to zrobi. Co do reszty zacisku to rozebrać wyczyścić powymieniać gumki za 20 zeta na stronę i powinno dziłać. Zacisk od mk4 pasuje, ale nie umiem powiedzieć co trzeba przerobić, linka chyba nie pasuje.
Co do używek ja kupiłem na allegro za 100, tu masz jeszcze taniej, więc nie jest tak źle http://www.allegro.pl/item675847510_gol ... _lewy.html
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Dapcio » 30 cze 2009, o 22:50

mechanik powiedzial ze ostatnio z miesiac temu regeneracji probowal dokonac zacisku u golfa3 tyl.. a skonczylo sie na tym ze i tak klient musial kupic inny... i on czas stracil.. dzieki za link chyba kupie tego z allegro..
Dapcio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 12:10
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości