Prawy tylny hamulec

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez krisss.79 » 5 maja 2009, o 22:11

Repsol dzieki kolego,jutro sie zato zabiore i dam znac.Pozdro ;-)
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora

 

Postprzez Scooby » 6 maja 2009, o 12:59

czy wie ktoś może, czy jest foto-opis wymiany cylinderka?
Repsol, na pewno nam 19?

Bo raz piszą 17 raz 19 a rodzaj silnika, rocznik ten sam. Więc się gubię w tych aukcjach ;)
Nie mam golfa. Pytam w imieniu szwagra :)
Avatar użytkownika
Scooby
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lip 2008, o 10:07
Lokalizacja: dziki, dziki zachód

Postprzez Repsol » 6 maja 2009, o 13:42

Tak, raczej na pewno będziesz miał 19.
Moje auto jest z 95roku (silnik ten sam co Twój) i ma dziewiętnastki.
Więc wątpie aby młodsze auto maiało cieńsze cylinderki.

Z tym będzie Ci łatwiej:

http://www.golf3.pl/topics43/wymiana-cy ... cylinderek
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez krisss.79 » 7 maja 2009, o 18:41

Noi dupa,wymienilem ta sprezynke i nadal tylnie kolo slabo hamuje,macie jakies pomysly co zrobic z slabo hamujacym tylnim kolem?,ja juz niewiem co robic,a panowie gdzie znajduje sie korektor sily hamowania w golfie 3 1,4 92r,patrzylem pod auto ale nic tam takiego nie widze,i jescze jedno pytanie co to jest?,znajduje sie pod zbiorniczkiem hamulcowym,jest w ksztaucie trojnika i wychodzam z tego przewody hamulcowe.
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora

Postprzez krzysiudd » 7 maja 2009, o 21:33

pod zbiorniczkiem jest pompa hamulcowa. reduktor siły hamowania jest po stronie kierowcy przed tylnik kołem jest przy nim powiedzmy taka rączka. ale słyszałem ze nie w kazdym było to montowane. to jest cos takiego
http://moto.allegro.pl/item622426461_ko ... _polo.html
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

Postprzez krisss.79 » 7 maja 2009, o 21:41

krzysiudd dzieki kolego,diagnosta na przegladzie powiedzial mi ze prawdopodobnie ta pompa pod zbiorniczkiem jest do wymiany dlatego prawe tylnie kolo slabo hamuje,jutro pojade do mechanika niech cos mysli,mozna w tej pompie cos poprawic zeby dzialala lepiej?
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora

Postprzez KristoF » 7 maja 2009, o 22:11

pompa hamulcowa jest dwuobwodowa, z podziałem obwodów po przekątnej.Czyli prawy tył- lewy przód; lewy tył-prawy przód.Obniżenie ciśnienia w jednym obwodzie spowoduje osłabienie tego obwodu CAŁEGO czyli hamulce po przekątnej.Jeśli z przodu jest ok to zostaw pompe w spokoju.Przyjżyj sie lepiej przwodom hamulcowym sztywnym czy nie przepuszczają gdzieś, moze nowy cylinderek jest źle odpowietrzony, albo nie działa układ samoregulacji luzu szczęk, chociaż jesli ręczny jest ok to wina lezy tylko po stronie hydrauliki-> przewody i cylinderek.Ja miałem zapieczony jeden tłoczek ale na szczęście puscił.Słabo mi hamowało tyln prawe koło, jedna szczęka się nie ruszała, a ręczny działał poprawnie.
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Scooby » 8 maja 2009, o 08:12

Jeszcze mam jedno pytanie. Jak sprawdzić po założeniu cylinderka, czy koło hamuje?
Chodzi o to, ze nie mam mozliwosci sprawdzenia tego w warsztacie. Czy da się to jakoś ręcznie sprawdzić.
Nie mam golfa. Pytam w imieniu szwagra :)
Avatar użytkownika
Scooby
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lip 2008, o 10:07
Lokalizacja: dziki, dziki zachód

Postprzez pawelek03576 » 8 maja 2009, o 09:01

witam ja właśnie wczoraj wymieniałem cylinderek w tylnym prawym kole i sprawdzanie czy hamulec trzyma robiłem tak - podniosłem tylne prawe koło, kolega odpalił silnik i nacisnął hamulec a ja próbowałem obrócić kołem i ku mojemu zdziwieniu przed wymianą cylinderka kręciłem kołem bez problemu ale po wymianie już nie ,dla własnego spokoju dzisiaj chyba pojade na SKP i to sprawdze

[ Dodano: 2009-05-08, 09:06 ]
krisss.79, korektor jest zamontowany na tylnej belce jest to aluminiowa kostka do której są podłączone przewody hamulcowe
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez Repsol » 8 maja 2009, o 10:33

krisss.79 a tak w ogóle to na jakiej podstawie twierdzisz, że nadal Ci nie hamuje to koło, jak to sprawdzasz :?:

Jak ściągałeś bęben aby wymienić sprężynkę, to jak on zszedł :?: (ciężko czy z trudem bo trzymały go szczęki?)

Jak odpowietrzałeś układ :?:

Korektor i pompe zostaw w spokoju bo w tym nie leży przyczyna.

Uszkodzony/źle wyregulowany korektor=brak hamulcy w obydwu tylnych kołach, a nie w jednym.

Uszkodzony jeden obwód pompy=brak siły hamowania w jednym przednim i jednym tylnym kole.

Pompy hamulcowej się nie reguluje.
A tak na marginesie to w Twoim aucie chyba nawet nie będzie korektora siły hamowania.

Scooby możesz zrobić tak jak robił to pawelek03576 albo po prostu przejedź się gdzieś używając przy tej jeździe dosyć konkretnie kilka razy hamulca.
Następnie opuszczasz wóz... i sprawdzasz dłońmi czy obydwa bębny są mniej więcej jednakowo rozgrzane, powinny być dobrze gorące. :cwaniak:
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez krisss.79 » 8 maja 2009, o 10:44

Repsol po kazdej probie naprawy hamulca jade na na trzepak,dzisiaj zmnienie jeszcze plyn hamulcowy ,bo stary ma juz ponad 2 lata i zobacze czy bede jakies efekty, ;-) pozdro
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości