płyn hamulcowy

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

płyn hamulcowy

Postprzez Andrzej Jamka » 29 mar 2009, o 11:16

dziś jak jechałem pod górę, silnik był na wysokich obrotach to mignęła mi kontrolka ostrzegawcza hamulców. sprawdziłem poziom płynu jest minimalnie ponad poziom minimum. Płyn był zmieniany prawie dwa lata temu. czyżby się już zużył. plynu było zawsze troche ponad minimum. czy dolewając płunu muszę odpowietrzyć układ?
p.s. oglądalem auto od spodu nie zauważyłem żadnego wycieku.
Andrzej Jamka
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 20:15
Lokalizacja: tst

płyn hamulcowy

 

Postprzez pawelek03576 » 29 mar 2009, o 11:39

kolego że płynu ubyło to jest normalne bo wraz ze zużyciem klocków i szczęk hamulcowych zwiększa sie objętość układu hamulcowego i gdy wymienisz te elementy to poziom sie podniesie (nie mówie że musisz je wymienić chociaż możesz skontrolować ich stan )
płynu możesz dolać i odpowietrzanie nie będzie potrzebne
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez Repsol » 29 mar 2009, o 12:45

Ewentualne zużycie płynu hamulcowego jak również to, że Twój silnik był na wysokich obrotach nie ma nic do rzeczy (tzn. do tego że kontrolka Ci błysnęła)

Jeżeli poza tą kontrolką nie zauważyłeś żadnych innych dziwnych objawów które mogłyby sugerować na niesprawne działanie Twoich hamulców (typu: ściąganie podczas hamowania na którąś ze stron, miękki lub wpadający pedał, ewentualne wycieki) to jest to tylko zwykły niedobór płynu.

Wg. mnie skoro mówisz, że zawsze miałeś płynu tylko troszkę ponad minimum to zapewne jest tak jak mówi Ci pawelek03576. Wraz ze zużyciem elementów ciernych hamulców płynu zawsze trochę ubywa. Nie przejmuj się tym to jest całkowicie normalne.

Zaopatrz się w buteleczkę nowego płynu hamulcowego klasy DOT-4 i po prostu uzupełnij ubytek w zbiorniczku wyrównawczym (wlej sobie tym razem troszkę więcej niż minimum, ale nie przekraczaj maksymalnej wartości)
Oczywiście po takim zabiegu odpowietrzanie układu jest zupełnie niepotrzebne.
Natomiast dobrze byłoby gdybyś przez pewien okres czasu kontrolował częściej niż normalnie stan tegoż płynu ;-)
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości